THY pilotlarına yüzde 30 zam yolda

Türk Hava Yolları pilotlarına zam yapmaya hazırlanıyor. Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava İş) üyelerine bir duyuru göndererek zam teklifini bildirdi.

THY pilotlarına yüzde 30 zam yolda

Hava-İş üyelerine yolladığı mektupta, “Sendikamız, THY Yönetim Kurulu'nun tarafımıza gönderdiği pilotlara ilişkin maaş zam teklifini, olumlu karşılamaktadır” dedi. Hava İş’ten edinilen bilgilere göre, yazılı bildirimde belirtilmeyen zam oranı yaklaşık yüzde 30 düzeyinde olacak. Türk Hava Yolları'nda 30 Haziran itibarıyla toplam 4 bin 574 pilot ve pilot adayı bulunuyor.

“Maaş zam teklifini olumlu karşılıyoruz”

Hava-İş’in üyelerine yaptığı bildirimde dikkat çeken ifadeler şöyle:

“Havacılık sektörü son dönemde, sadece ülkemizde değil, global bir sorun olarak, Asya başta olmak üzere tüm dünyada, uçak edinimleri, filo modernizasyonları ve sektörün hızlı büyümesi gibi nedenlerle, pilot ihtiyacını karşılayamamakta, pilot üyelerimize transfer teklifleri gelmektedir. Eğer pilot üyelerimiz kaybedilirse ve uçaklar yerde kalmaya başlarsa, başta ülkemiz olmak üzere her birimdeki Sendika üyelerimiz doğrudan olumsuz etkilenecek ve silsile halinde maddi sorunlar birbirini takip edecektir. Pilot ihtiyacını karşılamak görevimiz olmamakla birlikte, üyelerimizi kaybetmeyerek maddi manevi olası sıkıntılardan korumak aslî vazifelerimizdendir. Sendikamız, tüm üyelerimiz ve üyelikten ayrılan tüm Ortaklık çalışanları, yaşanması muhtemel maddi-manevi zorluklar karşısında, her zaman olduğu gibi, bu sıkıntıyı da bertaraf edebilmek için Milli bir duruş sergilemek ve birlik olmak durumundadır. Çünkü bu sıkıntı sadece pilot üyelerimizi değil, hem tüm üyelerimizi hem de Ülkemizi olumsuz etkileyecektir. Bu sebeple, Sendikamız, THY Yönetim Kurulu'nun tarafımıza gönderdiği pilotlara ilişkin maaş zam teklifini, olumlu karşılamaktadır. Pilot üyelerimiz için yapılan bu iyileştirme zammı, kesinlikle onları diğer üyelerimizden üstün veya ayrıcalıklı olduklarından değil, sadece pilot üyelerimizin kaybını engelleyebilmek adına yapılan bir iyileştirmedir. Sendikamız nazarında hiçbir üyemizin, diğer bir üyemize üstünlüğü veya farklılığı söz konusu değildir.”DHA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 25 yorum
Zengin daha zengin fakir daha fakir olayı desenize
Neden asgari ücretle çalışanlar için zam konusunu hiç kimse konusmaz
@recep_cetin_1984 4574 pilotdan bahsediliyor farkındasın değilmi ? 10milyona yakın asgari ücretlinin maaşlarına cebinden ayda 1 er TL verde Devlet ve İşveren Zam Yapsın. nasıl fikir ? yılda kaç pilot yetişiyor? kaç Asgari ücretli yapacak hiç bir daha vasıflı işi olmadığı için asgari ücretli oluyor hiç düşündünmü ? asgari ücretli gitsin pilotaj kursuna pilot olsun- veya gitsin muhasebe kursuna muhasebeci olsun. kafa basmıyor ki - biraz kendimi geliştireyim demiyor veya zamanında kafayı kullanıp okumamış. şimdi devlet zam yapsın.oh tamam neden peki ? sen yanında çalışanlara ne ödersin?
@recep_cetin_1984 insan insan oda insan
@thinkthank ahlak ve vicdan olmadığı sürece asgari ücreti herkes veriyor bunun cehaletle ilgisi Yok Hukuk bürosunda çalışan elemanlar bile asgari ücret alıyor. Burada çalışanlar cahil mi? Asgari ücretlilerin %40 lık kısmı üni mezunu. Bu söylediklerinle kendini anlatıyorsun
Zamanında yokluktan okuyamadık.Az okuduk orda da feto engelini koydular.Beraber yürüdüler ne isterlerse verdiler.Hayallerimizi çalanlara göz yumdular.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler