Torpido gözündeki ikinci yedek kontak anahtarına dikkat

İçeride kilitli kalma durumuna karşı otomobil firmaları torpido gözüne yedek anahtar koyuyor. Ancak bunu hırsızlar bilirken birçok araç sahibi durumdan habersiz.

Torpido gözündeki ikinci yedek kontak anahtarına dikkat

İstanbul'da park halindeki lüks otomobilin çalınmasıyla ilgili biri kadın iki kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin otomobillerin içinde torpidodaki gizli bölmeye konan 3.yedek anahtarı kullanarak birkaç dakika içinde çaldıkları ortaya çıktı. Olayla ilgili 1 kişinin daha arandığı öğrenildi.

ARAÇ SAHİPLERİ BİLMİYOR

Araç sahiplerinin bir çoğunun haberi olmadığı ikinci yedek anahtar yaklaşık bir yıl önce hırsızlar tarafından keşfedilmişti. Bir markanın torpido gözünde bulunan aracın içinde kilitli kalınması durumunda kullanılmak üzere torpido gözünde gizli bölmeye konan anahtarı kullanan hırsızlar bugüne kadar onlarca otomobil çaldı. Artan hırsızlık olayları üzerine distribütör firma bir açıklama yaparak müşterilerini uyarmıştı. Firma ikinci yedek anahtarla ilgili bilgilerin kullanım kılavuzunda yer aldığını belirtmişti.

KASKODAN PARA ALINIR MI?

Torpido gözünde anahtar bulunan araçlar çalındığı zaman daha önce kaskodan para alamıyordu. Ancak geçtiğimiz aylarda 'sigorta tahkim komisyonu itiraz hakem heyeti', kaskoyu yapan şirketin araç sahibine ödeme yapması konusunda emsal bir karar verdi.DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
böyle habermi olur ikinci el bile alsalar önce yedek anahtar soruyorlar
@baturayersin ondan bahsedilmiyor haberde 3.yedek anahtardan bahsediliyor
audi marka araçlarlarda üçüncü yedek anahtar torpidonun içinde duruyo.eğer audiniz varsa anahtarı orda bırakmayın
Tamamen uydurmasyon haber.Asla böyle bir şey Türkiye modellerinde yok.Sigortada yada satışta kaç anahtar beyan ediliyorsa o sayıda anahtar vardır.Böyle kahve muhabbeti haber yapılmaz..
çok fazla yabancı film izliyorsunuz
Hangi araba ve model yıllarında bu 3.anahtara sahipse duyurulsa da önlem alsak..
İyi güzel de araba satan bayilerin demi bundan haberi yok? Starken müşterisini bilgilendirmiyormu yani? Bence de Türkiye modellerinde bu sistem yoktur. Amerika da falan adamlar güneşliğin içine anahtar koyuyor zaten.. Türkiye'de yemez :)
NİSSAN NOTE MODELİNDE 3.YEDEK ANAHTAR KOLTUĞUN ALTINDA BUNUN GİBİ BİR ÇOK ARABADA MEVCUT.
Emekliler yaşadı hepsi Havaiadalarında 1 yıllık rezarvasyon yaptırmışlar... hadi iyisiniz Emekliler.................
Diğer Haberler