Trump Fed koltuğu için Müslüman birini düşünüyor

ABD Başkanı Donald Trump'ın Fed'in Başkan Yardımcılığı koltuğu için Müslüman iş adamı Muhammed El-Erian'ı düşündüğü iddia edildi.

Trump Fed koltuğu için Müslüman birini düşünüyor

Milliyet'ten Bilgin Gözel'in haberine göre ABD Başkanı Donald Trump'ın FED başkan yardımcılığı görevine kendisi bir Müslüman olan Mısır asıllı Amerikalı ünlü iş adamı Muhammed El-Erian'ı getirebileceği iddia edildi.

Ancak bu konuda kesin bir kararın verilmediğini de ifade eden kaynaklar, Beyaz Saray'ın ayrıca Kansas Bankacılık Düzenleyici Otoritesi Michelle Bowman'ı da Fed'in Yönetim Kurulu Üyeliği için değerlendirdiğini aktarıyor.

38 YIL SONRA BİR İLK YAPMIŞTI

ABD Başkanı Trump bu ayın başında Fed'in başkanlık koltuğuna Jerome Powell'ı aday göstermişti. Fed'in siyasetten bağımsız bir kurum olarak görüldüğü ülkede, Janet Yellen'ın başkanlık için ikinci kez atanmaması, ABD tarihinde nadir yaşanan bir olay olarak kayıtlara geçmişti. Fed başkanının ikinci kez atanmaması daha önce en son 1979 yılında dönemin Başkanı Jimmy Carter'ın William Miller yerine Paul Volcker'ı tercih etmesiyle gerçekleşmişti.

MUHAMMED EL-ERİAN KİMDİR?

Muhammed El-Erian, dünyanın en büyük tahvil fonlarından PIMCO'nun CEO'luğunu yapmıştı. 2014 yılında bu görevinden ayrılan El-Erian şu an Allianz Group'un Yönetim Kurulu'nda Baş Ekonomi Danışmanı olarak görev yapıyor. El-Erian ayrıca bugün yayınlanan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 5. sırada yer aldığı 'Dünyanın En Etkili 500 Müslümanı' listesinde de en güçlü Müslüman iş adamları arasında gösteriliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
NEREDE DERİN YAPI VARSA ÇÖKERTİLMELİ. ABD-RUSYA-ÇİN-FRANSA-ALMANYA-İTALYA-İNGİLTERE... ZALİMLİKTE-ZÜLÜMLÜKTE BUNLARIN MENFAATLERİNİ BİR DİĞERİNE KAPTIRMAMALARI ÜZERİNE KURULU. HANİ AMAÇ İÇİN HER ŞEY MUBAH DERLERYA İŞTE O CİNSTEN TÜRLERDİR. BUNLARI ÇÖKERTECEK BİRİNİ BUL BARİ. YOKSA FİKİR -MİKİR-GÖRÜŞ-MÖRÜŞ HİKAYE. DERİN YAPILARIN SOMUT KULLANACAĞI LİDERLERİNİ V.S. SEÇMEYE VE BU FARKLILIKLARDAKİ YAPILARI HEDEFLERİ İÇİN BİRBİRLERİNE HARCATMAYA YARAR BUNLAR ONALR İÇİN ANCA.
Müslüman mı kesin faizi helal kılıp Amerika yı da batırır dünya kurtulur Obama da Müslüman dı gördük tüm İslam aleminde olaysız gün geçmedi sayelerinde kan akmayan olaysız gün olmadı orta doğuyu kan gölüne çevirenler bunların Müslüman lığı kendilerinin olsun onlar kim gerçek Müslümanı oralara getirmek kim.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler