Türk yapımı kolay anahtar

Türk tasarımı olan ‘Slot’ isimli yeni nesil anahtarlar, hem daha pratik hem de daha kullanışlı olması sebebiyle vatandaşlar arasında hızla yayılıyor.

Türk yapımı kolay anahtar

Dört anahtarı birden bünyesinde barındırabilen ‘Slot’, sadece ev anahtarları için tasarlandı. Anahtar şıngırtısına son vermesi, ceplerin ve çantaların delinmesini önlemesi hem de şık tasarımı ile müşterilerin ilgisini çeken ‘Slot’ anahtarlar, 25 liradan satılıyor. Ürünün, Türk tasarımı olması ise vatandaşları şaşırtan bir diğer konu olarak ön plana çıkıyor.

Eskişehir’de 25 yıldır çilingir olarak görev yapan Soner Altın, ‘Slot’ anahtarların 10 yıldan beri piyasada olduğunu, ancak yeni yeni keşfedilmeye başlandığını kaydetti. Ürünü, ‘Geleceğin anahtarı’ olarak tanımlayan Altın, “Öncelikle bu Türk tasarımıdır. 'Çin malı mı?' diye merak edenler oluyor. Türk tasarımı. Anahtarı kullanması daha kolay, daha rahat. Taşıması da kolay. Bayların cebini, bayanların da çantasını delmiyor. Bu nedenle kullanışlı bir anahtar. Üzerinde renkli boncukları var bu nedenle anahtarları ayırt edebiliyorsunuz. Bir anahtarlığa 4 anahtar sığdırabiliyor. Sadece ev anahtarları için tasarlanmış bir ürün. Kısa süre içinde daha sık bir şekilde göreceğimizi düşünüyorum” şeklinde konuştu.

'1 müşteriye yapıyoruz 3 müşteri daha geliyor”

Ürünün kulaktan kulağa yayıldığını ve kısa sürede vatandaşların ilgi odağı olduğunu vurgulayan Soner Altın, “Bunun Türk tasarımı olduğunu duyunca şaşırıyorlar. “Anahtarın yaptığı görevi yapıyor mu?” diye sorular oluyor. Evet, gayet güzel yapıyor. Bunları az sayıda çilingirde bulmak mümkün. Çok yaygın değil. Biz bir müşterimize yaptığımız zaman, bir müşterinin 3 müşteri daha getirdiğini gördük. Halktan hep olumlu geri dönüşler aldık. Yaptıran herkes memnun kaldı. 'Eşime de yaptırayım, çocuğuma da yaptırayım' diye hep geri dönüşler oldu” ifadelerini kullandı.

“Ben de kullanıyorum”

‘Slot’ anahtarlar ile tanışan insanların, estetik olarak da ürünü çok beğendiğini belirten Soner Altın, sözlerini şu cümlelerle noktaladı:

“İnsanlar, 'Bu daha güzel, daha kullanışlı' şeklinde yorumlarda bulunuyor. Herkesin merak ettiği, aradığı bir anahtarlık. Aslında 10 yılı aşkın süredir vardır ancak çok yaygın değildi. Biz müşterilerimize elimizden geleni yapıyoruz. Normal anahtar yaptırmaya gelenlere bunları tavsiye ediyoruz. Ben kendim de kullanıyorum.”İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 39 yorum
ne kadar boş iş varsa hepsini biz yapıyoruz zaten. şaşırmadım!
son 10 yıldır başka icat çıkmadı zaten
çok sakıncalı bir anahtar.Çünkü kaybolursa 4 üde kaybolmuş olacak.Ben şahsen almam.
@s.acilen normalde anahtarlarımızı kaybedersek tek tek kaybediyoruz zaten
@s.acilen normalde anahtarları cebine tek tek mi koyuyorsun :))
HELAAAAL EVRENİN ANAHTARINI BULDUK..
Zihni Sinir projesi :)) Var mı Allah Rızası için bir yüksek Teknoloji ürünü? Tamamen Türk Malı bir LAPTOPbir İPHONE bişey.. YOKKKK!!
Adam kendi alanında bir yenilik yapmış: adam anahtarcı dostlar! Genetik kod mu çözecekti.
@ekochoice aynen
Çok basit ama çok faydalı. Anahtarı çevirirken kırılmıyorsa gayet kullanışlı usandık cep delinmesinden artık.
en az 20 senedir var ve kullanıyoruz..
herkes duysun görsün made ın turkey buluşa bakbe icat dediğin şey böyle olmalı devrim tarihe geçecek bir buluş hemde sadece 25 tl alan aile boyu alıyormuş vaybe başka işiniz yokmu böyle boş işler icatlar varsa bizde
@shargar56 daha iyisini senden bekliyoruz.
helal size...Türk olduğuna inanmayanlarda aşağılık kompleksi var
Patentini aldınız umarım tebrikler.
patentini almıştır umarım
sold ne demek dürkçe bir isim verseydin daha iyi olmazmıydı
@safak654 Sen önce bir dürkçe yerine Türkçe yaz sonra yorumda bulun okey yes
SANKİ UZAYDA YAŞANACAK BİR GEZEGEN BULDU VE ORAYA İNSANLARI GÖTÜRÜYOR BOŞ İŞ PEŞİNDE KOŞAN BİRİ DAHA YAHU ANAHTAR MI KALDI ŞİMDİ SESLE AÇILAN KAPILAR .ANAHTARSIZ GİRİŞLER VAR NE BU YAHU...
@kiziroglu075 Bu zamana kadar kafanı çalıştırıp yaptığın bir şeyi söyle.Hep eleştiri.Adamın orada emeği var hep kıskançlık hasetlik.Sen hangi alanda uzmansın ne yapmıssın da eleştiriyorsun.lak lak lak ancak ...
bu ne ya. bende bi anahtar var hem garaji, hem bina girisini hem daire girisini aciyor. diger kosmularimin anahtarlari da öyle. ancak bu herkeste olan tek anahtar sadece diger dairelerin anahtarlarini acmiyor. bence böyle bi anahtarla ugrasin böyle kaldirim taslari yerine.
kutlamak lazım, iyi ki zincir takmamış yav. onu da taksa asrın icadı olacaktı...
şükürler olsun soğulcan gübresinden kurtulduk
@servet5044 espri süper.Ama kimse anlamadı
@yurdaer_2015 SU TASARUFU YAPAN İBRİK ÇIKARSA ANAHTARDANDA KURTULURUZ
Patenti Al yunana kaptırma
Biri yazmış eğer kaybolursa 4 ü de kaybolacak diye yaw senin şu an kullandığın anahtarlık kaybolunca kaç tanesi kaybolmuş oluyor. Aga sevmiyorum böyle aptal yorumları. Ben destekliyorum on numara icat olmuş
dünyada anahtarsız kilitler kullanımda biz kilit kılıfıyla övünüyoruz
millet anahtarsız giriş sistemleri ile uğraşıyor. retina, parmak izi falan filan. biz anahtar kabını yeni bulduk :)))
fiyatı da 25 tl :))))
vay anasını artık marsa gitmesek de olur
Millet anahtarsız giriş teknolojilerinde sınır zorluyorlar retina parmak izi falan filan, biz daha anahtara kap ı yeni icat ettik:))
Tasarım Türk ürün çin malı çinde üretilmiş. paketin içinde küçük tornavidası dahi çıkıyor. Hatta ucunda led aydınlatması olanlar bile var..
ismi denen türkçe bişey değil....
4 anahtar değil 8 adet ayrı anahtar yapıla bilir. 1 anahtarı 2 ayrı anahtar olarak tasarlanır.ben yıllardır kullanıyorum.4 anahtar gibi ama ayrı 8 anahtar.
Çok şükür birşey yapmışız ne mutlu bize peki bu anahtarları erkekler üretiyorsa bayanların bu anahtarı tutması caiz mi
ben böyle icat görmedim
AFERİN SONUNDA İŞE YARA BİR İCAT GÖRDÜK.HELAL OLSUN.
Ledli ekmek kutusuna ödül veren TUBİTAK bu buluşuda ödüllendirmeli.Emeğe saygı.
Diğer Haberler