Türkiye'de bedeli 25 kuruş, o ülkede hapis

Türkiye'de yılbaşından itibaren hayata geçirilen ücretli plastik poşet uygulaması, dünyanın birçok ülkesinde de tercih ediliyor. Dünya genelinde 60'tan fazla ülkede plastik poşet kullanımına yönelik düzenleme bulunuyor.

AB'de naylon poşet kullanımı konusunda bu yıl itibarıyla Hırvatistan, Slovenya ve Letonya'da düzenlemeler hayata geçirildi. Hindistan, ABD, Kanada ve Japonya gibi ülkelerde bölgelere göre ücretlendirme ya da yasak uygulaması dikkati çekiyor.

Poşet uygulamaları hangi ülkede nasıl?

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 38 yorum
dünya genelinde 60 dan fazla ülkenin doğa , hayvanlar , denizler , balıklar için uyguladığı poşet uygulaması ne hikmetse bizdeki muhalefet ve yandaşları tarafından tepki aldı..işin esas gülünecek , komik tarafı şu , 4 ağaç için taksimi , Türkiyeyi yakıp yıkan ( sözde ) doğa sevdalısı maskesi takanlar , doğayı korumak , kurtarmak için uygulanan bu yasağa isyan ediyorlar..
@akdenizli.2 dostum poşetin paralı olması sence doğa ile alakalı mı yapıldı sandın?
Aynısını biz diyoruz işte.Taksimdeki bir dört ağaç için ayaklananlara vatan haini. Muamelesi yaptınız, kaçak sarayı dikerken binlerce ağaç kestiniz.çevre için poşeti paralı yapıyorsunuz parasıda hükümete gidiyor.yasakla yiyorsa paralı nedir hiç inandırıcılığınız yok.
Demekki neymis cevrecilik ole bisi bizimkiler askari ucrete yapilan zammin i cikarmak icin 25 kurusa rustul dimi 3 kattirilyona ucak alcagina plastik posetleri ucretle geri alin geri donusum fabrikasi kur ki goreyim senin cevreciligini sagtekar propagandacilar
@asil1112 Geri dönüşüm fabrikaları var kardeş topla götür tutan mı var
ne posetmis arkadaşya myanbarda kenyada afrikada milyonlarca bebek açlıktan oluyor 25 kuruşluk poşet kadar gündeme gelmiyor.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler