'Türkiye Jokey Kulübü' KHK ile Varlık Fonu'na devredildi

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile birlikte Varlık Fonu’na devredilen köklü kuruluşlardan biri de Türkiye Jokey Kulübü (TJK) oldu.

'Türkiye Jokey Kulübü' KHK ile Varlık Fonu'na devredildi

Yurtiçinde at yarışları düzenleme, yurtiçi ve dışından müşterek bahis kabul etme hak ve yetkilerine ilişkin lisanslar, 49 yıl süreyle fona devredildi.

Sözcü'nün haberine göre TJK'nın lisans süresinin dolmasının ardından fona devir 1 Ocak 2018'de yapılacak. Bu amaçla kullanılan taşınmazlar ile üzerlerindeki yapı ve tesisler de Fon'un kullanımına sunulacak.

Varlık Fonu Başkanı Mehmet Bostan, kuruluşun Fon'a devredilmesiyle birlikte endişeye kapılan camiaya mesaj yolladı ve “Birlikte hareket edeceğiz” dedi. Türkiye Varlık Fonu'nun Türkiye Cumhuriyeti'nin varlıklarına değer katmak amacıyla kurulduğunu savunan Bostan, atçılık camiası ile de diyalog başlatacağını vurguladı.

Bostan, “Sektörün önündeki fırsatları anlamak ve bunlar için Türkiye Varlık Fonu olarak üzerimize düşenleri bir an önce öğrenmek istiyoruz. Atçılığın ata sporumuz olarak öneminin farkındayız” dedi. Bostan, atçılığın gelişmesi, ekonomiye katkısının artırılması, Türk atçılığının uluslararası arenada daha fazla görünür olması yönünde yapılacak tüm faaliyetlerde sektörle dirsek dirseğe çalışmaya devam edeceklerini kaydetti.YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 45 yorum
YİYİN GARİ TOPRAK GÖZÜNÜZÜ DOYURA
ulke tekelleşmeye başladı. bunların hepsi gunu kurtarmak için bir bir satılacak
@kanca2 satılacakta ne olacak KRDEM satıldı da ne oldu Uçak gemisi üreteceğiz.Yoksa onun çeliğini nereden alacaktın.
@kawlon araba alacam diye içinde yaşadığın evi satmak gibi bişey uçak yapacam diye bunları satmak...yazık..
PARA BASAN YERLER DİREK REİSE BAĞLANIYOR BU İŞTE BİR İŞ VAR AMA HADİ HAYIRLISI BİZ TÜRK MİLLETİNE KÖTÜ DÜŞÜNMEK YAKIŞMAZ..)
Çalın çalın kalmadı bişe oç
TJK.Vakıf Fonuna devredildi ?Sayıştay denetimi yok Belkide satılacak.Milyon dolarlar kazandıran altın yumurtlayan tavuklardan birinede böylece iktidarca el kondu.Daha sonra sanırım bunlarda satılacak.Bu satılan kurumlarla ne zamana kadar ayakta duracak iktidar ?Artık Antalyadaki Beş yıldızlı otellerin arazileri bile fona verildi.Allah sonumuzu hayreylesin.
milli piyangoyu da devredersiniz varyaaa 10 hafta devrettir ikramiyeyi sonra hoop istanbul fatih ankara çankaya yani fona ;)
Ye yavrum ye Erdoğan
yiyin yiyin ıksırıncaya tıksırıncaya kadar yiyin bu dünya sizede kalmayacak ama olan memlekete olacak bizden sonraki nesillere bir ülke kalmayacak malesef hele ki başkanlık gelsin ondan sonra tek kararname ile ülkeyi eyalete özerk bölgelere nasıl ayıracaklar göreceğiz.
VAY TÜRKİYENİN EN ZENGİN ŞİRKETİ BU OLACAK...
hayır lı perşembeler :)
varlık fonu gelişmiş ülkelerde yıllardır uygulanan bir sistem 2008 krizinden abd varlık alımları ile çıktı bu fon ülkedeki spekülatif hareketler için bir duvar niteliği taşıyor geç bile kalındı bu adıın atılması için
bu kararnameler ile referandumdan sonra nasıl eyalet sistemine geçilip ve bölünme gerçekleşecek görürüz. bunun oylaması yapılacak....
Ulkede dolar bitmis ekomi batmis mejbur satacak buraya tekrar yaziyorum yunanistandan beter olacagiz son 10 yilimiz satacak yerde kalmayacak insallah cilekes ganyan bayilerinin yuzu guler tek umudum o :)
bi işe yaramıyordu zaten iyi olmuş....
@forhappys Bilmeden konuşma kardeş.TJK nın yarattığı istihdamı ve verdiği vergiyi hiç bir kuruluş vermiyor.Biraz öğren neye yaradığını anlarsın.
Akp ülkeyi bitiriyor.Bölünmeye götürüyor.Allah bizi bunlardan kurtarsın.Satılmadık şey kalmadı ama hala hiçbir şey üretemiyoruz.İnsanlarda üçe bölündü,birlik beraberlik olmadan hiçbir sorun düzelmeyecek.Bu iktidarla da bunlar hayal.Ne banka kaldı ne devlet kuruluşu.Yazıklar olsun.Hiç bir hakkımı helal etmiyorum.Muhalefette de iş yok.Vay halimize.
para kazanan tüm kuruluşlar
aktrol issiz ordusu nerde lan, hukukcu,aziz Sekman,albayrakmurat,ve saz arkadaslari,uyanip kahveye gitsenize ulan akepe sizden yazi bekliyo cabukk
akpnin torbadan çıkardığı son numarası varlık fonu
Anayasa değişikliği ile meclis sadece yasama görevini yapacak diyorlar. O zaman meclisini işi hafifleyecek demek.Bu durumda milletvekili sayısı niye çoğaltılıyor. Neden 300 e indirilmiyor. 50 kişinin 5 yıllığına ülkeye getirecek maliyetin çok astronomik rakamlar olduğu telaffuz ediliyor. Hem 50 kişini maliyetinden kurtulduğumuz gibi 250 kişi düşülünce bütçeye de önemli bir kaynak sağlanmış olur. Öncelikle tasarruf gerekiyor,sonra da artı değer yaratacak yatırımlar yapılmalı. Yoksa sadece tüketmeyle bu iş olmaz. Ülke batarsa hepimiz batarız.
Türkiye'nin en büyük kurumlarını yönetenler bu kurumları etkin yönetemezken bu 4 kişi tüm kurumları nasıl yönetecekmiş. Gaye bu kurumların varlıkların kendi keyiflerine göre kullanmak.Satacak başka bir şey kalmadı. Cumhuriyetin kurduğu kurumları satarak devlet yönetiyorlar. Varlık fonu bütçe fazlası veren ülkelerde fazla olan varlıkları yönetmek için kuruluyor. Bizde bütçe fazlası mı var. Ayrıca bu kurumlar senin fazladan yarattığın bir varlıkmı. Allah halkımıza gerçekleri görme konusunda yardım etsin.
SORSAN AYDIN AMA ASLEN KARA CAHİL OLAN CHP GÜRUHU VARLIK FONU NEDİR BİLMEZ AMA ELEŞTİRİR VARLIK FONU HER GELİŞMİŞ ÜLKENİN KURUP KULLANDIĞI GELİRLERİN YANI ZAVANCIN HİSSELERİNİN SATIŞI YOLUYLA FAİZSİZ ÜLKEYE MİLYARLARCA DOLARIN GİRİŞİ DEMEKTİR BU HİSSELER PARA KAZANIRSA KAZANÇ HİSSEDARLARA PAYLAŞTIRILIR KAZANMIYOR İSE BİRŞEY VERİLMEZ.KURUMLARIN BİR YERE VERİLDİĞİ YOK SAKİN OLUN.OKUYUN AYDINLAR OKUYUN..NOT MİLETE ÖDETTİĞİNİZ 2,000,000 TL LİK VEKİLİNİZİN FATURASINI BU KURUMLARDAN BİRİ ALDI
DEVREDİN DEVREDİN ARKADAŞLAR ZATEN KARACA BEYDEKİ ARAZİLERİ BİLEN BİLİR. DÜZ DÜNYA AT ÇİFTLİĞİ HİZMETİNE SUNULMUŞ İSTANBUL KADAR ARAZİSİ VAR KİM KULLANIR KİM AT YETİŞTİR BELLİ DEĞİL KİMİN MAHİYETİNE ÇALIŞTIĞI DA BELLİ DEĞİLDİ ŞİMDİ ADINI KOYDULAR REİS BÜNYESİNE GEÇTİ ŞİMDİ BİR SAHİBİ VAR AMA NE İÇİN KULLANILIR, KİM KAR EDER KİM KAYBEDER KİM RANT SAĞLAR ONU ALLAH BİLİR SADECE ŞUNU SÖYLEYECEĞİM BU HALKIN HAKKINI YİYENLERE HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ BUNU HERKES BİLSİN EĞER HALK İÇİN KULLANILMAYACAK VE BİRİLERİNİN CEBİNE GİRECEKSE ZEHİR ZIKKIM VE HARAM OLSUN O DÜNYADA İKİ ELİMİZ YAKANIZDA OLACAK.
Hepsini birden satacaklar.
KHK ile ne alakası var şimdi bunlar sanki Ülkeye tehdit bu şirketlerde KHK ile bir yerde toplanıyor.
bi atlar kalmisti ha..zeytin agaclarininda varlik fonuna devri yakindir..
Mantar gibi her yerde çoğalan ve bulduğu herseyi ucuza satan zincir mağazalar yüzünden batan esnaflar da bu fona devredin zira ikametgah bile kaydedemiyoruz. Borçlar yüzünden, Suriyelide değilizki hasta olduğumuzda gidip muayene olalım, Bağkur borcumuz var diye parasız bakmiyorlar. Bittik yani...
BU EKONOMİNİN DE TEK ELDE TOPLANMASIDIR .... SAYIŞTAY DENETLEYEMEZ... İSTEDİĞİ TİCARİ FAALİYETİ GÖSTERİR ALIR SATAR... KAR ZARAR AÇIKLAMA ZORUNDA DEĞİL .... EN ÖNEMLİSİDE VERGİDEN MUAF... VARLIK FONU VERGİDEN MUAFTIR ... HİÇ BİR VERGİ YOK....
eyyy bostan sen nasıl bir başkansın üzerine düşeni nasıl anlamazsın, senin üzerine düşen, tiz zemanda hazine-i hassa tesis etmektir bre gafil ' işte bütün imkanlar sana verildi son iş olarak tahsisat-ı mestureyi de varlık-ül fon'a dahil et sonra da saraydan gelecek talimatları bekle behey nabekar , yoğise başın gövdene ağır mı gelüpdür ?
DÜNYADAN BORÇ ALMAK İÇİN DÜNYA ÇAPINDA TEFECİLERE TEMİNAT VERİLECEK DAHA SORA MALUM TEFECİLERİN OLACAK
lan bunların tamamı hırsız halkta mal mal bakıyor olay bu.
Şimdiye kadar neden yapamadılar diyenlere DÜŞÜNEMEDİKLERİ için değil HAZIR DAĞ BİTTİĞNİ görünce sıra ancak geldi akla ziyan VARLIK FONU UYDURMASINA.
Ata sporumuz Muş geliştirilmesiymiş açıkça demiyorlarki biz bu ganyandan iyi para yeriz
Süper Atlar artık devlet için yarışacak
Kara para aklamanin tek yolu
ye kürküm ye ! Milleten çıt yok babalarının malını yiyorlar sanki cumhuriyet tarihi boyunca iyi kötü hangi kurum varsa hepsi satıldı hepsi kendilerine bağlandı! Bir ülkenin çöküşünü hep birlikte izliyoruz Hala mı Evet . Kuran ı kerim de Hala mı sorusu çok sorulur aptal toplumlar helak olur gider niye sanıyorsunuz ? ADALET bozulduğu için.. Hani bunlar şimdi çakma Osmancılık oynuyorlar ya cahiller! Buyrun sonumuz: Aklı öldürürsen, ahlak da ölür. Akıl ve ahlak öldüğünde millet bölünür. Kadı’yı satın aldığın gün adalet ölür. Adaleti öldürdüğün gün Devlet de ölür. FATİH SULTAN MEHMED HAN
Elde birşey kalmadı yakında herşeyi satılar,yakın zamanda neyi satacaklarki ???
yakışır hepsini yiyin bizi kandırmışlar darsiniz sıyırır sınız?
önceden bankalar halka tahvil bonosu satardı halk ve ülke kalkınsın refah seviyesi yükselsin diye şu anki hükümet tam tersini yapıyor hadi baklım hakkımızda hayırlısı olson belki bir bildikleri vardır eski tahvil bonoları da pek işe yaramamıştı zaten bir de böylesini denemek zorundayız gün ola harman ola
SATILMAZSA İYİ BUNLARDA...
@ekol73 evet, satmamak için devrettiler zaten fona :)
KAYMAKLI KÜNEFE.
Diğer Haberler