Türkiye'nin en büyük projesinde bayram piyangosu

İstanbul ile İzmir arasını 3,5 saate düşürecek ve 10 milyar dolarlık yatırımla Türkiye'nin en büyük projesi olan İstanbul İzmir otobanında sona gelindi.

29 Ekim'de açılması planlanan dev proje, çalışmaların beklenenden önce tamamlanmasıyla Kurban Bayramı öncesi 8 Ağustos'ta açılacak.

İstanbul ile İzmir arasını 3,5 saate düşürecek

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 50 yorum
10 Milyar dolar hazineden çıkmadan iş yapılıyor. İlgili firma bu işten ekmek yiyor. Yılda 650 milyon dolardan 10 yılda 6,5 milyar dolar cebimizden daha az yakıt parası çıkıyor. 10 yıl sonrada ilgili firma işi devlete teslim ediyor. Varsayalım güvence parası devlet kasasından ödendi, 10 yılda 3 milyar dolar hazineden çıkar. Yani 3 milyar dolara devlet yol yapmış olur. Sıra Karadeniz-Akdeniz bağlantı yolu, Niğde-Ankara otobanı, Ankara- Antalya hızlı treni... Bunlar birilerine gurur verirken birilerini de rahatsız ediyor sanırım.
@varolkirci senin hicbirsey bildigin yok..... osmangazi köprüsünde de aynı şekilde yap işlet devret modeliyle devam ettiler ÇOK PAHALI OLDUGU ICIN YETERLI ARAC GECMEDI DEVLETTE ARAC GECIS GARANTISI VERDIGI ICIN SENIN BENIM YANI MILLETIN CEBINDEN 2 MILYARDAN FAZLA PARA CIKTI. Milyon demiyorum bak milyar... Simdi gelip burda bana AKP yu övme onu bunu yaptılar diye , halki ekonomik olarak bitirdiler yaptıkları işler bir işe yaramaz.
@varolkirci yazdıklarının hepsi yanlış arkadaş. en basiti 10 sene sonra devlete geçmiyecek daha uzun süresi 20 yıl üstü. o krediler 5 büyük bankadan alınıyor. onlarda dışarıdan buluyor o parayı. buldukları paranında garantörü devlet. ziraat bankasının reklamını hatırlarmısın ? 10 milyara dediğin işi müteahhitler yarı fiyatına taşerona yaptırıp kalan yarıyı direk cebe atıyorlar.
Eğer araç garantisi verilmese hazineden para çıkmıyor söylemi doğru olur. Ama araç garantisi nedeniyle hazineden çok miktarda para çıkıyor. Zaten itiraz edilme sebebi de bu. Garanti verilmeden yap-işlet- devret modeli olsa istisnasız herkes ayakta alkışlar.
İSTANBUL'DAN GİRDİĞİMİZDE, İZMİR'E VARANA KADAR KÖPRÜ VE OTOYOLLAR NE KADAR YAZACAK. BENİM İÇİN ÖNEMLİ OLAN O. UÇAKTAN PAHALI GELMESİN, UÇAK DAHA KISA SÜREDE GİDİYOR.
İzmir den girip Akhisardan çıkınca 38 tl yazıyor.. İstanbul'u hesap et artık.. En aşağı 200 lira
İstanbul'dan otoyola giriş yapan bir araç İzmir' den çıkış yaptığında acaba ne kadar ödeyecek ?
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler