Uber'den Türkiye açıklaması

Yeni yürürlüğe giren düzenlemeyle Türkiye'de çalışma şansı kalmayan Uber'den açıklama geldi.

 Uber'den Türkiye açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım’ın Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme (UDH) Bakanlığı’na verdiği talimatla korsan taşımacılık yapanlara ağır cezalar geldi.

Resmi Gazete’de yürürlüğe giden düzenlemeye göre, korsan internet uygulamalarına taşıtını kullandıranların belgesi iptal edilecek. 2 yıl faaliyetleri yasaklanacak. Uber'e çalışan araçları kendi bünyesinde kayıtlı gösteren firmalara uyarı cezası verilecek. Devamı halinde ceza kesilecek.

Dün gündeme oturan bu haberin ardından Uber'den bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklama şu şekilde; "Türkiye'deki şehirlerin ulaşım seçeneklerini geliştirmek amacıyla tüm ilgili yerel paydaşlarla iş birliği içinde çalışmak istiyoruz ve uzun vadeli sadık bir iş ortağı olarak Türkiye'ye sonuna kadar bağlıyız."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 93 yorum
SONUNA KADAR UBERRR
Uber in. Taksi out!
alan memnun satan memnun ben hayatimda 1 kere istanbula gittim oda taksicilere ne soylediysemde beni bindirmediler neden cunku mesafe cok azdi ve ben tanimiyordum baktim olmuyor kardesim oraya kadar nekadar tutar dedim 5 lira dedi bende sana 20 verecem yeterki beni gotur dedim Uber oylemi kardesim cok olsun ama adam gibi olsunlar
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler