Ulaşımda helitaksi dönemi

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sunulan helikopter kiralama (Helitaksi) hizmeti başladı.

Ulaşımda helitaksi dönemi

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, helikopter kiralama (helitaksi) hizmetinin BURULAŞ helikopter sahasında yapılan tanıtım toplantısında, Bursa’yı tüm alanlarda kalkındırmayı hedeflediklerini söyledi.

Bursa’nın raylı sistemlerde de öncü olduğuna dikkati çeken Başkan Altepe, bu ay 500 bini aşan yolcusuyla BUDO’nun kentin bir markası olduğunu hatırlattı. Altepe, İstanbul ile Bursa’yı yakınlaştıran deniz uçağıyla da Bursa’nın önemli bir eksiğinin cevap bulduğunu ve 2 yeni uçağın daha yılbaşından sonra seferlerine başlayacağını ifade etti.

BURSA-İSTANBUL ARASI 25 DAKİKA
Başkan Altepe, helitaksi uygulamasının ise kente değer katacağını dile getirerek, “Güçlü bir şehir olan Bursa, ulaşımda yeni vizyonuyla dünyaya kendisini kabul ettirdi. Helikopter taksi yani helitaksi, BTSO’nun ve iş dünyasının da talebiyle gündeme alındı. 25 dakikada Bursa’dan İstanbul’un istenilen noktasına inmek, iş dünyasının önemli bir talebi ve Bursa’nın da bir eksiğiydi. Artık bu eksik BURULAŞ ile gideriliyor. BURULAŞ’ın helikopter pisti olan heliporttan her gün sabah ve akşam, Kadıköy, Beşiktaş ve Atatürk Havalimanı’na tarifeli seferler yapılabilecek.

Bursa’dan Kadıköy’e 300 TL, Beşiktaş’a 325 TL ve Atatürk Havalimanı’na da 350 TL’ye helitaksi ile ulaşılabilecek. Öte yandan Kadıköy ile Beşiktaş arasında 100 TL, Kadıköy ile Atatürk Havalimanı arasında da 150 TL’ye ulaşım sağlanacak. Bursa’dan İstanbul’a ortalama 25 dakika sürecek ulaşım, Skyline’a ait 13 araçlık helikopter filosuyla gerçekleşecek” şeklinde konuştu. Altepe, helitaksinin bir yandan zaman kazandırırken bir yandan da kentin ekonomisine ve turizmine katkı sağlayacağına işaret etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
ülke harbi harbi gelişiyor
ilk önce şu metro meselesini çözün . millet üst üst gidiyor seferler arttırılsın lütfen
katılıyorum en azından mesai başlangıç ve mesai bitiminde
zenginlere yönelik haberler yapmakdan vazgeçin zira zenginler haber okumaz..!
Hep zengin kesimi yarar kabaca sayın Başkan bunu cui bir ücret yapsanız herkes yarar lanse olmaz mıydı sayın Başkan eğer okursanız sevinirim Kestel Gürsu terminal belediye otobüsü sabah çok dolu oluyor bir çare bulursanız uygun olur
durmak yok devam devam
durmak yok uçmaya devamm
durmak yok düzmeye devam...
HADİ BURSA KİM TUTAR SENİ
AKP DÜZDÜKÇE ZEVK ALIYORSUN DEĞİL Mİ...
Işçiler metroyla gelmek istemiyor küçük sanayiye hersabah kavga itiş kakıs metro bbb si duyurulur
gerçekleşirse süper olur
Bu helitaksi ne kadar güvenli acaba? Bence (AirMed) havataksi olsa daha iyi olur.Her il ilçe hatta köylere bile Hava taksi uygulaması çok yakında Türkiye de başlayabilir. 15-25 kişilik uçaklarla (1 pilot 2 kabin görevlisi dahil) yolculuk yapılabilecek .Onun için ilçelerde de ve köylerde bu uçakların inebileceği havalimanları olması lazım: Buraya inen yolcu servis güzergahlarıyla kısa zamanda işine gidebilecek.
500 lira yapın..Çok ucuz..Para kazanamayıp kaliteyi düşürecekler..Sonra bakım maliyetini azaltacaklar..Sonra bakmayacaklar..Sonra düşürecekler helikopteri..
Bursa çöp kokuyor hastalık pislik ve koku kol geziyor, bu duruma kim sahip çıkacak? Bu pislik belediyeninmi hükümetin mi?
Diğer Haberler