Valilik ve Belediye'den UBER açıklaması

İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal , UBER ile ilgili açıklamalarda bulundu. Vali Şahin, yaptığı açıklamada," 2018 yılı başından bugüne kadar denetlemelerde 10 bin 213 araca 30 milyon 200 bin lira ceza verildi"derken, İBB Başkanı Uysal, "Turizm taşıma belgesi ile UBER taşımacılığı tespit edildiği anda belgesi iptal edilecek" dedi.

Valilik ve Belediye'den UBER açıklaması

İtanbul Valisi Vasip Şahin ve İBB Başkanı Mevlüt Uysal, Sultangazi'de Cebeci Taşocakları İyileştirme Projesi Tanıtım töreni öncesinde basın mensuplarının UBER ve bayram tedbirleri ile ilgili sorularını cevapladı.

Vali Şahin, "Bu konu son düzenlemeyle açıklama kavuştu. Belgesiz taşımacılıkla ilgili biz de mevzuatla ilgili denetimlerimizi arttırdık. Daha önce de denetimlere devam ediyorduk. 2018 yılı başından bugüne kadar Denetlemelerde 10 bin 213 araca 30 milyon 200 bin lira civarında ceza taahhuk ettirildi. Mevzuatın vermiş olduğu yetkileri yerine getirmeye çalışıyoruz. Sahada bütün arkadaşlarımız denetimde. Turizm belgesi ile taşıyanlar dahil olmak üzere "korsan" denilen vatandaş arasında belgesiz, yetkisiz taşımacılığın tüm çeşitleriyle mücadele yürütüyoruz" şeklinde konuştu.

İBB Başkanı Uysal ise UBER ile ilgili olarak, "UKOME olarak aldığımız bir karar vardı. Turizm belgesi olan araçların korsan taksi, UBER taşımacılığına yönelirse belgelerinin iptal edilmesiyle ilgili bir kararımız vardı. 7 yolcu ve 12 saat öncesinden bunun bildirim şartını UKOME'den görüşülmüştü. Turizmciler ise "Ola ki yedinin altında bir aile gelse onları alamayacak mıyız"dediler. Bu durumda sıkıntı olacak bir durumdu. Öyle olunca yedi sayısının kaldırdık. 12 saat şartı ise İstanbul özellikle turizm açısında çok hareketli. Turist üç saat öncesinden karar verdi. Bir saatlik mesafeden geldi diyelim. Böyle bir durumda gidip havalimanından alınamayacak mı? Son aldığımız bu karar "UBER'e tekrar yol açıldı "gibi algılanmasın. Turizm taşıma belgesi ile UBER taşımacılığı tespit edildiği anda belgeleri iptal edilecek. Sadece turizmcilerini yaşamış olduğu sıkıntıları giderme adına orada sayı ve saat konusunda sınırlamaları kaldırmış olduk. Turizm taşıma belgesi UBER taşıma korsan taşımaya müsaade edilmeyecek. Turizm taşıma belgesi varsa sadece bunu yapacak" dedi. İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
mevcut taksici, minibüsçü ve otobüsçü HANZO luğa devam ettiği sürece UBER de devam eder
uberin sahibi düşman batıdır, uyanın sömürülmeyin
@karaman.m uberin sahibi düşman batı haklısın. bu kısa mesafe götürmeyen, saçma sapan hareketler yapan saygısız olan hanzoların sahibi kim?
@karaman.m şu an bu yazdığın bilgisayar telefon aklına gelebilecek her türlü teknoljik alette batının, eczaneye giriyosun ilaçların %95 i batı, markete giriyorsun %95 batının, ve daha sayamayacağım binlerce kalem dolaylı veya doğrudan batıdan geliyor, bence sende kullanma, yazmadan empati yapın biraz, sırf bişey biliyomuş gibi yazmak olsun diye yazmayın ya, bıktım sizin gibilerden.
uberciler belediyeciler kimsiniz bilemiyorum ama türkiyede imal olan araba varken işgüzarlık yapmayın reise hesap verirsiniz
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler