FİNANS

Yap bebeği kap teşviki

Başbakanın üç çocuk çağrısına rağmen nüfus artış hızı azalınca, çocuk yapanlara özel vergisel teşvik çalışması başladı.

Yap bebeği kap teşviki

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, “Teşvik üzerinde çalışacağız. Avrupa’daki gibi daha güçlü bir sistemi getirmeliyiz” dedi.

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan’ın üç çocuk çağrısına rağmen nüfus artış hızı azalınca hükümet, çocuğa teşvik formülünü devreye sokmaya karar verdi. Türkiye’de ilk defa yaş ortalamasının 30’u geçtiğini belirten Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, çocuk yapanlara özel vergisel teşvikler üzerinde çalışacaklarını açıkladı. TÜİK’in açıkladığı nüfus rakamlarını yorumlayan Bakan Yılmaz, nüfus artış hızının azaldığına dikkat çekti. Hürriyet’i ziyaret eden Yılmaz, şu açıklamaları yaptı:

TÜRKİYE YAŞLANIYOR

“Nüfus artış hızı 1.35’ten 1.2’ye düştü. Nüfus artış hızında azalma var. 0-14 yaş grubunun payı toplam nüfusta payı yüzde 25’in altına düştü. 65 yaş üstünün de payı artıyor, 7.5’a çıktı. Ortalama yaşımız ilk defa 29.7’den 30.1’e çıktı. Bu illere göre değişiyor. Batıda daha yüksek, Doğu’da daha düşük. Türkiye nüfusu yaşlanıyor. Ancak, uzunca bir süre daha çalışma çağındaki nüfusumuzun toplam nüfustaki payı yüksek olacak. Bu yavaşlama, Türkiye’nin giderek genç nüfus avantajını yitireceğini gösteriyor. Bunu çok iyi değerlendirmek ve olabildiğince ertelemek zorundayız. Bu nedenle başbakanın ‘3 çocuk talibi’ haklı bir söylem. “

CİDDİ DESTEKLER VAR

Gelişmiş ülkelerin uzunca süredir çocuğa çok ciddi destekler verdiğini hatırlatan Yılmaz, “500 euronun üzerinde destek veren ülkeler var. Onu da düşünmemiz gerekiyor. Çocuk yapana teşvik üzerinde çalışmamız gerekiyor. Şu andaki sistemde de kısmen teşvik var. Asgari ücrette evliyseniz belli sayıda çocuğunuz varsa vergi ödemiyorsunuz. Memurlarımızda çocukla ilgili bir miktar birşey var. Uzun vadede daha farklı şeyler tartışmalıyız. Avrupa’daki gibi daha güçlü bir sistemi tartışmalıyız” diye konuştu.

184 lira doğum yardımı 16 haftalık doğum izni

-2013 yılının ilk yarısı için çocuğu olan memurlar 184,59 lira doğum yardımı ödeneği alabiliyor.
-72’nci ay dahil olmak üzere 0-6 yaş grubunda yer alan çocuklar için 36.9 lira, diğer çocuklar için de aylık 18.46 liralık çocuk yardımı yapılıyor.
-Kadın memura doğumdan önce 8 ve doğumdan sonra 8 hafta olmak üzere toplam 16 hafta analık izni veriliyor.
-Çoğul gebeliklerde ise doğum öncesi 8 haftalık analık izni süresine 2 hafta daha ekleniyor. Böylece çoğul gebeliklerde doğumdan önceki analık izni süresi 10 haftaya çıkıyor.
-Kadın memura, çocuğunu emzirmesi için doğum sonrası analık izni süresinin (asgari 8 azami 13 hafta) bitiminden itibaren ilk 6 ayda günde 3 saat, ikinci 6 ayda günde 1.5 saat süt izni veriliyor. Doğum yapan memura iznin bitiminden, eşi doğum yapan memura ise doğumdan itibaren 24 aya kadar ücretsiz izin verilebiliyor.

10 çocuk yap kahraman ol

AZERBAY-CAN’da, 10 veya daha fazla çocuk sahibi annelere “Kahraman Anne” adı verilmesi yönünde çalışma başlatıldı. Azerbaycan Kadın, Aile ve Çocuk Problemlerinden Sorumlu Devlet Komitesi’nin hazırlayıp Milli Meclise sunduğu “Fazla çocuklu ailelere devlet desteği” yasa tasarısına, 10 veya daha fazla çocuk sahibi annelere “Kahraman Anne” adının verilmesi yönünde madde konuldu. Tasarıda, “Kahraman Anne”lere belli imtiyazların tanınacağı, para yardımı yapılacağı belirtilirken, annelere de çocuklarına “iyi annelik etmeli ve onların eğitimleri için olanak sağlamaları” şartı getirildi. Yasa tasarısı önümüzdeki günlerde Milli Meclisin gündemine alınacak. “Kahraman Anne” adı Sovyetler döneminde 1944 yılından itibaren 10 veya daha fazla çocuklu annelere verilmiş ve bu annelere belli imtiyazlar sağlanmış, özel madalyalar verilmişti. Resmi rakamlara göre Sovyetler Birliği döneminde 15 Sovyet cumlhuriyetinde 431 bin kadına Kahraman Anne unvanı verildi. A.A.


TÜİK’te kasıt yok, ceza var

KALKINMA Bakanı Cevdet Yılmaz, TÜİK’te iki olay yaşandığını belirterek, “Bu kadar çok güzel işi varken gölge düşürüyor. TÜBİTAK’la birlikte çalışma başlattık. Gereken tedbirleri aldık. Sakınan göze çöp batar derler. Muhtemelen bir ceza olacak. Kasıt olmadığını düşünüyorum. İkisi de hata gibi görünüyor, manipülasyon görünmüyor. Gizli bilgiyi alıp birileriyle paylaşmak yok. İş kazası olmuş” diye konuştu. Yılmaz şunları söyledi: “Turizm gelirlerini doğru hesaplamak için epeydir çalışıyoruz. Turizm anketlerimiz, değişimi yakalayamadı. Turistlerin cep telefonu ücretleri, aldıkları VIP hizmetler, THY’nin yolcu taşıma ücretleri, gelen turistin yol ücretleri gemirler hesaplanırken, dikkate alınmıyordu. Geçen sene Türkiye’nin net hata noksanı 8-10 milyar dolara çıktı. Türkiye’ye giren ama kaynağını izah edemediğimiz 8-10 milyarlık para var. Farkın büyük bölümü bundan kaynaklanıyor. Cari açığımızı durup dururken yüksek gösteriyoruz. Ama görüldüğü kadar yüksek değil bizim cari açığımız.

AB’ye referans olduk

KAYNAĞINI izah edemedikleri gelir için çalışma yaptıklarını belirten Yılmaz, “TÜİK büyük oranda bitirdi. Dış ticarette de yine bazı çalıştığımız şeyler var. Bir mal ithal ediyoruz. Burada bir referans fiyat kullanıyoruz. Bunun 100 dolarlık liste fiyatı var. Bunu 50 dolara da ithal etseniz istatistiklere 100 dolar olarak giriyor. Bununla ilgili de şu anda bir çalışma yürütüyoruz. Bazı konularda yeni hesaplamalar olacak. Turistlerin cep telefonu işini Eurostat’la yazıştık. İlgilerini çekti, çok mantıklı olduğunu söylediler. Muhtemelen Avrupa ülkeleri de hesaplarına katacaklar” diye konuştu.

İtibar etmesinler piyasaya baksınlar

MOODY’S’in kararına tehki gösteren Yılmaz, “Piyasa aktörleri spekülasyona karşı dikkatli olsun. Her habere itibar etmesin” uyarısında bulundu. Yılmaz, şunları söyledi: “Kredi derecelendirme kuruluşlarının itibarı tartışmalı. Bunların en yüksek düzeyde not verdiği ülkeler patır patır döküldüler. Bazı yatırım fonları birkaç kredi derecelendirme kuruluşu not vermeden ülkeye gitmiyorlar. Yoksa piyasa şartları bakımından biz iyiyiz. Biz bunlara bakmadan doğru politikaları izlemeliyiz. Kredi derecelendirme kuruluşlarının değerlendirmeleri dünyanın sonu değil. Türkiye’deki piyasa aktörleri spekülasyonlara karşı dikkatli olmalı. Özellikle küçük yatırımcıların daha dikkatli olması lazım. Borsa gibi alanlara kısa vadede girip çıkma alışkanlığını doğru bulmuyorum. Bu spekülatif hareketlerden kaybeden küçük yatırımcı oluyor. Daha orta vadeli bakmaları gerekiyor. Kısa vadede kazanç yolunu tercih etmeden kendini güvenceye alması lazım. Büyükler daha bilinçli, analistleri var. Kendi hesaplarını yapıyorlar. Küçükler çok riskli işler yapmasınlar. Her çıkan haberle hareket ederlerse çok rasyonel davranmazlar.”(HÜRRİYET)

 

Okuyucu Yorumları111 yorum
 • 1 Oy
  Hep memura hep memura bu ülkede özel sektörde çalışan insan degilmi. Özel sektör dekiler nasıl bir yaratık birisi bir açıklasın kurban olayım. Ben çocuk yapsam bana özel sektör paramı vercek. Allah Allah. Ulan AGİ geldi geldi yıl zam almadık sonuçta özel sektöre AGİ zammı geldi. Bu da ona benzer işte. Devlet memurunu koruyacaksa beni vatandaşlıktan çıkartsın lütfen.
 • 1 Oy
  verecekseniz adam gibi verin vermeyecekseniz lafını yapmayın o parayı alıncaya kadar vatandaş işini gücünü bırakıp bir hafta peşince koşuyor türübünlere oynamaya ne kadar meraklısınız
 • 1 Oy
  ne kadar az nüfus okadar iyi millet açlıktan ölüyor bunlar çocuk yapın diyor yaptıgımız çocuklar heralde kodamanların çöplügünden beslenecek millet vekili maaşı 19000 emeklilikleri 7000 rahatları yerinde memurun mesaisini kes gelir vergisi ve damga vergisi oranını artır ot gibi yaşamaya mahkum et ondan sonra hariçten gazel oku amaç burda kafa karışıklıgı yaratmak başka bir şey degil bilinç altına ekonomimiz iyi herşey güllük gülistanlık mesajı vermek çocuk yapın demekteki aptalca söylemin altında yatn bu aslında kimsenin nüfusla alakası yok dertleri bu ortamdan daha ne kadar götürebiliriz
 • 1 Oy
  başbakan sultanlık peşinde sultan süleyman gibi harem kursun kendine kendisi yapsın eksiği tamam lasın sözde ekonomimizde düzelsin bu sayede :)
 • 1 Oy
  Çocuk yapmak sorun değil, kim bakacak, masraflarını kim karşılayacak, bez parası, mama parası, bakıcı/kreş ücreti nasıl ödenecek.Memurlara verilen aylık 12,5 TL. bebeğin hiçbirşeyini karşılamıyor. Madem ki çocuk isteniyor bu masrafların en az yarısını devletin karşılaması gerekir. Ayrıca bir de gelecek meselesi var, binlerce insan işsiz, tabii bunun sebebi yanlış eğitim politikaları olduğunu söylemeye gerek yok.
 • 0 Oy
  3 çocuk yapana devlet toplu para verıyormu arkadaslar oyle bır duyum aldım ama dogruyu yanlısı bılmıyorum yardımlarınızı beklıyorum
 • 0 Oy
 • 2 Oy
  MURATHAN sayın bakan sadce memurdan bahsetnış bu ulkede işçi cıftcı esnafı yok saymış bekleyen memurlarınızdan 3.cocukları...
 • 4 Oy
  devletin istedigi ( AKP) pkk yi vurabilmek icin asker ve vergi alabilmesi icinde cahil anne ve babalarin cocuk yapmasini ister ama bu cocuklarin gelecegini sorgulamaz.. neredeyse tc de erkek kalmadi..
 • 0 Oy
  yorum yok
 • 2 Oy
  Memurdan başka insan yok bu ülkede
 • 2 Oy
  EEEEE olacağı buydu,alıştınız doğu ve güneydoğuda her bir ailede 10-15 çocuk sonra da bunlar cahil dediniz...batı 1-2 çocukla yetinirken doğu ve g.doğu nun kıymetini bilmediniz.Şimdi de dökün bakalım parları millet çocuk yapsın diye zor biraz.........
 • 0 Oy
  peki memur hanım 10 hafta işe gitmeyecek ,yani 2 ay 15 gün peki bu 2000 tl maaş alacak çalışmadan para almak nasıl bir düşünce acaba yaklaşım 6000 tl maaş alacak ve işe vede okulda ögrenciye ders vermiyecek bedava maaş alacak bence dogru karar degil ,,,,bunun gibi 1000 memur bayan aynı anda izin verilse ve niç bir emek yapmadan para almak nasılda güzel demi ?
 • 0 Oy
  TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK SORUNU ZATEN NÜFUS...
 • 0 Oy
  BENDE 4.C Lİ ÇALIŞIYORUM NE ÇOCUK PARASI NEDE AİLE YARDIMI VERİYORLAR BİRDE ÇOCUK BEZ ALAMIYORUM 6 AYLIK ÇOCUĞUMA 450 EV KİRASI HESABINI SİZ YAPIN MAAŞ 940 TL
 • 0 Oy
  işin cılkı çıktı normal yoldan çocuk sahibi olamayan aileler bu durumlarını sadece ispat için bi dünya para sonra bir merkezde yada hastanede tıbbi yntemleri denemek bi dünya para siz önce onlara bi yardım edin olanınki zaten oluyor
 • 0 Oy
  Asgari ücretin 750tl olduğu Başbakanın örtülü ödeneği 1 katrilyon olduğu bir ülkede başbakana çalışacak yeni sıfır düşünmeyen kölelere ihtiyacı var herhalde. Biz böyle 750tl ile ser sefil yaşar iken hatta 750tl bulamayan o kadar köle var iken bunlar bizi ne sanıyor 500tl verecekmişde yok vergi indirimi yapacakmışda yemezler yavrum. Sisteminize yeni köle yok.
 • 0 Oy
  doğum sonrası 8 hafta izin çok az. en az 6 ay olmalı doğum sonrası. ama bu ülkenin hem çalışıp hem ailesi ile ilgilenebileceği kadınlara ihtiyacı yok. köle gibi çalışıp, ailesine en az vakit ayıran kadınlara, kadınların üzerinden iş hacmini en aza indirip akşamları kahve köşelerinde sürten "ERKEK" yöneticilere ihtiyacı var. Bizde yasalaraın sadece adı var zaten kadına pozitif ayrımcılık gibi. evet kadına pozitif ayrımcılık yapılıyor, sesleri az çıktığı için eziliyorlar.
 • 0 Oy
  Başbakanın 3 çocuk yapın demesinin ardında kamuoyuyla paylaşamadığı bir gerçek yatıyor.
 • 0 Oy
  hükümetimiz saolsun yine belirsiz sayılarla teşvik vaadinde bulunmuş lakin, öyle belli belirsiz sayılar çalışan annelere hiçte güven vermiyor malesef, öncelikle 16 haftalık izin cocugun 6 aylıkken bırakılıp tekrar işe dönülmesi demekki buda çookk caydırıcı bir sebep. Ayrıca sadece memurlara mı bu haklar?? diğer memur olmayan özel sektördeki çalışanlar ne olacak?? Şuan ben özel sektörde çalışan biri olarak ilk hamileliğim ve 2.yi kesinlikle şartlardan dolayı düşünemiyorum, işe dönmek zorundayım ve 6 aylık bebeği kime bırakabilirim?? Hiç teşvik edici değil !!!
 • 0 Oy
  tabi recep bey senin tuzun kuru. biz muyene olabilmek için en az 15 gün beklememiz gerekiyor. hele hele bir de MR röntgen çekilebilmek için 3 ay sonrasına gün veriyorlar. senin gibi 5 dk. girip 10 dk ameliyat olup çıkamıyoruz. çocuğumuza gemicik bile alamıyoruz. 3 demesi kolay.
 • 0 Oy
  ÇOCUK YAPALIMDA YAPTIKTAN SONRA YETİŞMELERİ NASIL OLACAK? ÇOCUK YAPMAK KOLAY NASIL GEÇİNECEKLER? ONU SÖYLEYİN KAFADAN SALLAMAYIN
 • 0 Oy
  yaşam şatrları düzelirse çocukta olur vekilerimiz kendine gelince zammın babasını yapıyor garıbana gelince bi şey yok asgari ücretle çalışanı resmen öldürdünüz yaşama hakkını elinden aldınız hep zengini zengin ettiniz bu çoğu işyeri aile yardımı çocuk parasnı cebe indiriyor çalışırsan böyle diyor bu kanun değişmeli direk işçinin hesabına yatmalı çocuk parası aile yardımı bütün işler işçinin hesbında olmalı niye bunlar denetlenmiyor bi allahın kuluda bunu sormuyor yazık memleketime ya..
 • 0 Oy
  yapın çocuk balici tinerci olsun yapın :))
 • 0 Oy
  kolaymı 3 cocuga bakmak yetıstırmek ınsanla dalga gecer gıbı
 • 0 Oy
  asgari ücreti 1500-2000tl yapsınlar bşka ek ücrete gerek yok söz yapacam
 • 0 Oy
  asgari ücret 1000 tl olsa hükümet yunanistan gibi olur dionuz 3 çoçuk yapana teşvik vermeyi düşünüyorsunuz bu ne çelişki ey hükümet.
 • 0 Oy
  Başbakanı üç-dört çocuk konusunda eleştiren arkadaşlara sesleniyorum. Lütfen kendinizi yormayın, zat-ı muhterem bu çağrıyı kendi görüşündeki örümcek beyinli yobazlara yapıyor. Kendi görüşündeki mahlukların çoğalmasını istiyor. Aklı başında olan insan kendi karnını doyuramazken bu devirde bu ülkede çocuk yapar mı?
 • 0 Oy
  Bu iş en çok kürt vatandaşalara yarar. Adamlar kendi çocuklarını bile bilmiyor. Artık gerisini siz düşünün. Ancak şöyle 3 çocuktan fazla yapana yardımları geri alın bak o güzel. Kira yardımı da var ülkemizde (kuruş değerinde) BUNLAR DALGA GEÇİYORLAR. kEMİK GÖSTERİP ATACAKMIŞ GİBİ YAPIYORLAR İŞTEEE
 • 0 Oy
  iyice saçmaladılar artık bu yetkililer!!! Millet canına bakamazken birde 3 çocuk ha?!!! Pehh.. Hakikaten artık yöneticilerin halkın durumundan bihaber olduklarına inanmaya başladım. Bu Türk insanıyla dalga geçmektir.. 1 tanesine bakamazken nasıl 2 veya 3. cüye bakacaz?!! Verin çocuk başı 20.000 TL yapalım...
 • 0 Oy
  benim 2 çucuğum var oturduğum evi hayvancılık yaparak yaptık şuanda yaşım 30 maaşlı olarak çalışmaktayım sn.başbakana aynen şu başvuruda bulundum 2 çocuğumun geleceği bende olsun 1 çocuğumun geleceği evlilik sonrası ev de dahil bütün giderleri devletten olsun ben 3. çocuğa hazırım dedim gelecek teminat altında olsun ben hazırım
 • 0 Oy
  NE KADAR ÇOK YARDIMDA BULUNUYORSUNUZ ALLAH RAZI OLSUN SİZİN SAYENİZDE Bİ ÇOCUK SAHİBİ DAHA OLABLİRİM. BİRDE ÇALIŞAN ANNEYE KREŞ YARDIMINDA BULUNDUĞUNUZ İÇİN AYRICA TEŞEKKÜR EDERİM.ALLAH DEVLETİMİZE ZEVAL VERMESİN BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN ÇOCUĞUMUZUN BEZ MAMA DOKTOR İLAÇ VS. MASRAFLARINI KARŞILIYOR DAHA NE YAPSIN BİZEDE BOL BOL DOĞURMAK DÜŞÜYOR
 • 0 Oy
  'kadın memur' ne demek ya.Annenin memuru,özel sektörü mü olur? Cıkan tüm yasalar 'memur anneler' için.Ne demekse??? Özel sektördeki anne değil, onun cocuğu anne sütü alamayacak mı?Sıkıyosa özel sektörde izin kullan..Ayıp yaa..
 • 0 Oy
  demekki emirle talimatla olmuyor önce refah düzeyini yükseltmek gerek halkın yap çocuğu at sokağa yobazca fikirlerinizlemi ülkeyi ileriye taşıyacaksınız.
 • 0 Oy
  Her şeye destek veren büyük devletimiz, tek cocuğu olup 2-3 cü cocuğu bulamayan vatandaşların tedavi masraflarınada teşvik versin, yolu açsın ,yediğimiz içtiğimiz gıdalar hormon dengemizi alt üst etti.Çocuk dediğin pazardan alınmıyor.
 • 0 Oy
  recep ustanın çocukları gibi akıllı olurlarsa teşviğe gerek yok ticaretle geçimlerini sağlarlar
 • 0 Oy
  yapılan teşvik ler ödemeler ciddi derecede bir ödeme degil etkileyi degil..
 • 1 Oy
  ay verdikleri teşvik beni öyle teşvik ettiki anlatamam hemen çocuk yapasım geldi . bunlar herkesi salak sanıyo heral
 • 1 Oy
  Merhaba Asgari ücret rezalet durumda bu ücreti belirleyen sendikacılar ve komisyonlar uzlaşma oranı % 70 - 60 lar ile oaday giriyorlar ne hikmetse % 3 -4 ile çıkıyorlar utanmadan da açıklıyorlar ülkenin kominist zenginlerine dur diyemeyen bir ülkenin vatandaşları sakın çocuk yapmayın memurda 10 tl asgari ücretliye çocuk başına (AGİ) 5-6 TL veren bir devletin vatandaşlarıyız.Bir ev kirası 750 - 800 TL iken nasıl çocuk yapılır ? alın asgari ücreti adam gibi yapın cocuk başına verin 150 200 tl nasıl olsa doğal gaz benzin sigaradan o bütçe karşılanıyor zaten yürümeye bile vergi alınan bir ülkede y
 • 4 Oy
  BAZILARI ÇOK ÇOCUKTAN ŞİKAYET EDİYOR AMA ON SENE SONRA 3-4 ÇOCUĞUN NE KADAR ÖNEMLİ OLACAĞI ORTAYA ÇIKACAK.BUGÜN RUSYADA COCUK YAPANLARA KOLYALIKLAR SAĞLIYOR.DOĞRU GEÇİMDE SIKINTILAR OLUYOR.İDARE EDECEĞİZ.ÜLKEMİZİN DÜNYADA DAHA GÜÇLÜ OLMASI İÇİN NÜFÜSÜN ÇOK OLMASI ÖNEMLİ.ÇİN DÜNYAYA NÜFÜSUYLA HÜKMEDİYOR KİMSE SES ÇIKARAMIYOR.BUNUN YANINDA CANLA BAŞLA ÇALIŞIYORLAR MÜSLÜMAN ÜLKEYE BİLE TESBİH SECDDADE TAKKE BUNLARI BİLE İHRAÇ EDİYORLAR.BİZLER YATIYORUZ.BU KADAR BASİT Bİ ŞEYİ BİLE UCUZ DİYE ALIYORUZ.YERLİ MALI KULLANALIM.PARA ÜLKEMİZDE KALSIN.ÜLKEMİZ GÜÇLÜ OLSUN.MÜSLÜMAN ÜLKELER BİRBİRLERİNDEN AYR

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

İ.M.K.B endeksleri, haberler, Kapalıçarşı, Uluslararası parite ve verileri eşanlı olarak verilmektedir. İMKB isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. İMKB ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen İMKB'ye ait olup, tekrar yayınlanamaz.

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı:
"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir

Mynet Finans Mobil Uygulaması

Finans Gündemini Anlık Yakalayın