Yeni plakanızı 10 dakikada alın

TŞOF Başkanı Apaydın, araç sahiplerinin Trafik Şube Müdürlüklerinden alacakları belgeyle il ve ilçelerde TŞOF a bağlı odalardan ve kayıt tescil bürolarından yaklaşık 10 dakikada plaka değiştirilebildiğini söyledi.

Yeni plakanızı 10 dakikada alın

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, plakaların değişimi için araç sahiplerinin Trafik Şube Müdürlüklerine başvurmalarının yeterli olduğunu belirterek, "Alınacak belgeyle il ve ilçelerde TŞOF'a bağlı odalarımızdan ve kayıt tescil bürolarından yaklaşık 10 dakikada plaka değiştirilebiliyor." ifadesini kullandı.

Apaydın, yaptığı yazılı açıklamada, araç muayenelerinde uygulanan kusur tablosunda yapılan değişiklik sonrası standartlara uygun olmayan plakaların muayeneden geçmediğini hatırlatlattı.

Yeni düzenlemeyle, Hızlı Geçiş Sistemi'nde (HGS) yanlış ceza yazılmasına da neden olan rakamların arasında vida bulunması, yazıların silik, bold, italik ve kapatma şeklinde olmasının ağır kusur olarak değerlendirildiğine dikkati çeken Apaydın, "Söz konusu düzenlemeyle, yazı ve rakamların, Karayolları Trafik Kanunu’nun tescil plakaları bölümünde belirtilen 11 santimetre genişliğinde, 52 santimetre uzunluğunda olmadığı plakalara sahip araçlar, TÜVTÜRK tarafından yapılan araç muayenesinden artık geçmemektedir." bilgisini verdi.

Apaydın, plakaların basım ve dağıtımı işinin TŞOF ve bağlı odalara verildiğini anımsatarak, merdiven altı yerlerde basılan plakalarda belirlenen standartların dışına çıkıldığına işaret etti. Sahte plakaların terör, gasp, soygun gibi kötü işlerde kullanıldığını ifade eden Apaydın, bunları basan, dağıtan ve aracına takanlara para cezası uygulandığını vurguladı.

Standart dışı basılan plakaların birinci derecede ağır kusurlu sayıldığına dikkati çeken Apaydın, şunları kaydetti:

"Hiç kimse rastgele yerde plaka bastırıp aracına taktırmasın. Plakalarda standartlara hızlı şekilde geçişin sağlanması için böyle bir uygulamaya geçildi. Plakaların değişimi için araç sahiplerinin Trafik Şube Müdürlüklerine başvurmaları ve temin edecekleri formları doldurmaları yeterli. Alınacak belgeyle il ve ilçelerde TŞOF'a bağlı odalarımızdan ve kayıt tescil bürolarından yaklaşık 10 dakikada plaka değiştirilebiliyor."AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
Trafik Şube Müdürlüğünden kaç dakikada alınıyor bu belge.bide onu açıklasanız.o zaman daha gerçekçi olursunuz.değilmi )) yalancılar sizi...
Bunlara da yeni rant kapısı cıktı
Nerede oluyomuş o 10 dk da plaka değiştirme işi...? söyleyin de,biz de oraya gidelim...!!!
standar dişi ise neden bastınız. Neden vizeden gecti.Bu kanunsa kanunsuzluğu devlet yaptırdı,Delikleri tamır eder takrım..30/40 tl ne diye vereyim.Külhan beyi üülkesi deli dumrul işi
@vitrac Benim motosiklet plakasını da harflerin geldiği noktadan vidalamışlar.Delikleri tamir etme fikri mantıklı geldi.Teşekkür ederim.
yalana bak... adana da saat 10 a kadar belgeyi verirsen 12 den hemen önce alırsın. 11 den sonra verirsen 15 ten sonra alırsın... 10 dakika diyor bide...
ne kolay yazıyor değil mi ? 10 dakikaya alın. ben söyleyeyim size kaç dakikaya alınıyor ; önce randevu alıyorsun bağlı olduğun trafik şubeden aynı gün yada ertesi gün bulursan çok şanslısın demektir.sonra rendevu günü gidiyorsun randevun olduğu halde 1 kaç saat da orda bekliyorsun . derken cemiyet kağıdı veriyoorlar hoopp doğru eny akın cemiyete orda da. yarım saat minimum. aşağı yukarı en iyi halde yarım gününe mal oluyor .( ist beylikdüzü ) eğer bizim gibi 17 araç plakası çıkarman gerekiyorusa her plaka için 1 randevu gerisini sen hesapla . oda 1 ay felan sürer .
Uygun olmayan plakalar için belgeye lüzum yok.Plaka basım yerine gidip eski plakaları ve 31Tl.verince 20 dakika içinde alıyorsun..
biz ne yaptık ? muameleci arkadaşlara ataürk baskılı kağıt vererekten 1 günde tüm plakaları teslim aldık . başkan halt etmiş 10 dak diyerek
Tabi 50 tl bastırdınmı anında basılır
tamamen milleti soymaya yönelik bir başka uygulama daha
PLAKASI OKUNMAYAN ARAÇLARIN TÜVTÜRK'TEN GEÇMEMESİ YETMEZ. PLAKASINI YENİLEYİNCEYE KADAR TRAFİKTEN DE MEN EDİLMELİDİR. ZİRA VİZEYE GİTMEYEN BİNLERCE ARAÇ VAR.
ARAÇ PLAKASINI DEĞİŞTİRMEK İSTEYEN HER KES ÖYLE HURRAA HADİ GİDİP PLAKAYI DEĞİŞTİREYİM DİYEMEZ ÇÜNKÜ ŞAYET FENNİ MUAYENE HASARLI RAPORU OLMADAN ; EMNİYETE GİDİP ARAÇ PLAKAMDA KUSUR VAR DEĞİŞTİRMEK İSTİYORUM DİYEN KİŞİNİN ARAÇ PLAKASI İKAMET İLİNİN PLAKA KODUNDAN FARKLIYSA ARAÇ PLAKASI KOMPLE DEĞİŞİŞİYOR.TABİ BU ŞEKİL DEĞİŞEN SADECE PLAKA OLMUYOR RUHSAT VE DİĞER BELGELERDE DEĞİŞİYOR VE BUDA OLDUKÇA UĞRAŞTIRICI.ÖRNEKLE AÇIKLAMAK GEREKİRSE;BENİM ARAÇ PLAKAM 34 DİYELİM.VE İKAMET YERİM ANKARA.PLAKAM KUSURLU DEYİP EMNİYETE GİDİP BAŞVURDUĞUMDA PLAKAM 06 YA ÇEVRİLİYOR TABİ RUHSATTA DEĞİŞİYOR
kaç dakika olduğu nu değilde kaç para ödeyeceğimizi söyleseniz !! :D
SAYIN BAŞKANIM. TİCARİ ARAÇ KULLANMA BELGESİ KURUMUNUZ TARAFINDAN ÜYELERİNZİ KOLLAMAK MAKSADIYLA ÇIKARILMIŞKEN VE TARAFINIZDAN ODALAR VASITASIYLA VERİLİRKEN.BU BELGENİN ADI SRC OLARAK DEĞİŞTİRİLİP,ÜNÜVERSİTELİ LERİN KONROLÜNE VERİLMİŞTİR,ALMASI ÇOK ZOR HALE GELMİŞTİR ÜNÜVERSİTE DÜZEYİ SORULAR VERİLMEKTEDİR,AYRICA ÜYELERİNİZİ SAĞIM MAKİNASI HALİNE DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞTÜR.AYRICA( K )YETKİ BELGELERİ OLMADAN ÇALIŞANLAR ÇIĞ GİBİ, TRAFİK ZABITALARI MALESEF SAĞIM MAKİNASIYLA UĞRAŞMAKTADIR. BİLESİNİZ.
sinopta şöforler odasının bastığı plakayı tuv kabul etmiyo buna ne diceniz
Diğer Haberler