Yenikapı - Bandırma gidiş geliş 1200 TL!

Fahiş fiyatlarıyla milleti canından bezdiren İDO, asıl vurgunu hafta sonu yapıyor. Bugün İDO ile Bandırma'ya gidiş-dönüş araç + 5 kişi için bin 220 TL. Masraflarla fiyat bin 500 TL'ye ulaşıyor.

Yenikapı - Bandırma gidiş geliş 1200 TL!

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), 'esnek' ve 'dinamik' adını verdikleri sistemleriyle Cuma günleri ve haftasonu bilet fiyatlarında adeta vurgun yapıyor. Bu akşam İDO ile Yenikapı'dan Bandırma'ya gitmek isteyen bir aile, 1 araç + 5 kişi olarak, 400 TL ödemek zorunda. Üstelik bu fiyat ekonomik biletler için geçerli. Eğer ekonomik bilet kalmadıysa da ailenizle Bandırma'ya gitmeniz Business'da 610 TL'ye patlıyor.

BANDIRMA KAZIĞI

İDO' nun son dakika bilet almak isteyenlere, 'Ekonomik bilet kalmadı' diyerek, pahalı olan Business biletleri sattığı da biliniyor. Uçak bileti fiyatına gittiğiniz İDO seferinde, bir şişe suyun 2.5 TL olduğu düşünüldüğünde de, sadece Bandırma'ya gidiş size yiyecekiçecek masraflarıyla birlikte en az 700 TL'ye çıkıyor. Aynı ailenin gidiş-dönüş ücreti bin 220 liraya, ekstra masraflarla bin 500 liraya ulaşıyor. Öte yandan İDO'nun Bandırma kazığı fiyatı ile 1 haftalık İtalya turu yapılabiliyor. Günlerdir sayfalarımızda İDO'nun 'ses getiren uygulamalarını' dile getiriyoruz. İDO'nun patronu Hamdi Akın ise tüketici birliklerinin Cumhurbaşkanlığı'na kadar başvurduğu, vatandaşların imza kampanyaları başlattığı, sosyal paylaşım sitelerinin fenomeni haline gelen yanlış uygulamalarından geri adım atmıyor. İDO yönetimine, bir kez daha 'yanlıştan dönün' çağrısı yapıyoruz.

BÖYLE GİTMEZ İDO' nun uygulamalarıyla çılgına dönen vatandaşların öfkesi dinecek gibi değil.

İDOZEDELER, tepkilerini şöyle dile getiriyor

* Bileti internetten alırsan 1 TL, gişeden alırsan 3 TL hizmet bedeli talep ediyorlar. Kardeşim bir hizmet sunuyorsan, ben de faydalanmak istiyorum... (U. Y.)

* Yalova-Yenikapı arası 12 TL iken İDO'yu aldılar ki o zamanlar, büyükşehir belediyesi müthiş kârlar açıklıyordu. Aynı bilet şimdi 25 TL ve 'Maliyetine satıyoruz' diyorlar. Ne maliyeti, 1 yılda işletmeyi satın alma maliyetini mi kurtarmaya çalışıyorsunuz. (A. K.)

* Bu böyle gitmez. İDO'yu kullanmayalım. Alternatif yolları deneyelim. Akılları başlarına o zaman gelir. (B. T.)

* Daha geçen senelerde gidiş-geliş motosiklet + 1 yolcu 150 TL'ydi. Şu anda sadece gidiş 200-250 lira. Bunun savunulacak bir yanı yok. Halkın soyulmaya değil, uygun hizmete ihtiyacı var... (E. D.)

* Yunanistan-İtalya arası 15 saatlik yolculukta 150 euro alıyorlar. İDO, 2 saatlik yolda benden 155 TL aldı. (Ş. G.)

* Madem maliyetine taşıyorsunuz niye aldınız. Para kazanmamak için mi aldınız. Fransa İngiltere feribot seferlerine ve ücretlerine bir zahmet bakın. Fahiş fiyatlarla hızlıca kâr etmeyi aklınızdan çıkarın. (S. V.)

* Özelleştirildikten sonra hizmet kalitesi bu kadar düşen başka bir firma hatırlamıyorum. Amaç hizmet değil zaten. Kârı nasıl artıracaklarının derdindeler. (E. G.)

(MİLLİYET)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 104 yorum
binmeyin kardeşim, ama halkımız artistliği sever. nasıl geldin, feribotla geldim. verdim parasını geldim... bu kafayla bize daha çok faturalar kesilir.
banada pahalı geldi ama talep varsa adamlar napsın millet yolunmak istiyor demekki daha yolunacak tuyumuz varmıs ne guzel ))
Rekabetsiz ortamda özelleştirme olursa böyle olur birde soyguna göz yuman yetkililer olursa bunlar daha iyi günler dahası var.
iyi oluyor isize halkımın güzel insanları; yüzde 50 verin, devlet malını satarlar böylede açıkta kalırız. t.telokumda da olursa şaşmayın..
buna neden dur denilmiyor ayın başbakanım siz ilgilenin lütfen bizim belediye başkanımızdın sizi bizler görevlendirdik ALLAH rızası için bu soygunculara dur diyin dualarımız sizinle bu mubarek günde her kes beddua ediyor idoya yönetim kısa zamanda vurgun vurmak istiyor müdahale edin ben kullanmıyorum artık ama istanbul halkına mal oldugu için neden hakkımı aramayayım bunların silivride yatanlardan farkı nedir ALLAHa emanet olun buişle ilgilenin
madem araban var, karayolu ile git. 600 lira verilir mi be. Allah aklı fikir versin.
eşek olduktan sonra semer vuran çok olur yakarırlar ama genede binerler müstahaktır kardeşim müstahakkkkk
BOŞUNA ÖZELLEŞMEDİ, ADAM SATIN ALIRKEN NE KADAR AVANTA VERDİYSE BİRİLERİNE ONLARI ÇIKARIYORDUR!!!!!
Madem bu kadar şikayet var kullanmayın İDO'yu müşteri olmadığında ne yapacaklar bakalım görelim.
kulanmayin yaaa,gitmeyin,uçak bilet izmir 89 tl,lstanbul izmir,gidersiniz izmir ordadan 12 tl bursaya.
bu işin çözümü toplumsal dayanışmadan geçer.gelin birlik olalım ve 1 ay boyunca İDO denen kan emiciyi kullanmayalım.Bakalım biz halk olarak kullanmayınca inekleri bedavadan taşırlar artık buyurun BOYKOTa...
binmeyin kardeşim protesto edin bir ay binmeyin bak ne oluyor o zaman benim gibi karadan gidin en fazla gideceğiniz yere 3 saat geç gidersiniz hepsi bukadar eğer çok acele işiniz varsa hava yollarını tercih edin
BİNMEYİN BE GİDİN OTOMOBİLLE OTOBİSLE BAKIN NASIL İNDİRİME GİDİYORLAR TALEP OLNCA DAHADA ZAM YAPACAKLARDIR BU BÖYLE BİLİNE BİNMEYİNNNNNNNNNNN
özelleştirme iyidir diyenler şimdi ne diyecek acaba.özel teşebbüs tamamen kar etmek amacı güder.sayılara bilançoya bakar.çalışanı, hizmet alanı düşünmez.böyle robotlaşmış, duygusuzdur.İnşallah özelleşen devlet kurumlarımız tek tek geri alınır.bari millet işsiz kalmaz devlet garantisinde yaşar.Bir grup lüks yaşayacağına millet devlet garantisinde insan gibi yaşar.bu saatten sonra koyu devletçiyim.
iyi olmuş az bile. özelleşince iyi diyenlere zımba olsun.
yazıklar olsun sana ido
2014da hesaplaşiriz,
400-600 tl bulan bılet fıyatları yuzunden vatandaslar kullanmayın o parayı karayolu yolculuguna verın yarısından az tutar.gemılerde lımanda bos bos otursun.ulkede ne dogru gıdıyorkı ıdo dogru gıtsın.zarardan batarlar belkı adam gıbı ısletıcek bırının elıne gecer.KULLANMAYIN YAZ BOYU KULLANMAYIN BIRAZDA BIZ DIRENELIM.KARAYOLUNA DEWAM.
parası olana az bile,bence daha pahalı olması lazım..
YAKIŞIR ÖYLE BEDEAVA YOK AZ BİLE 2 ÇIPA OLMALI
akp nin özelleştirme düzeni böyle olur.....
devlet yok, benim geldiğim en son nokta bu....
Hamdi Akın,Bu uygulamayı ihalesini aldıgı yurtdısındaki Havaalanlarında yapsın yapabilirse,Kıcına bir tekme vurup kapı önüne koyarlar.Gücü bize yetiyor.Burada en büyük sorumluluk özelleştirmeyi yaparken standart koymayanlarda.
NE DEMİŞLER İNSAN HAK EDİLDİĞİ ŞEKİLDE YÖNETİLİR ONUN İÇİN BENCE KİMSE SIZLANMASIN AKADAŞLAR BU YANDAŞLARI KALKINDIR POLİTİKASI HERKESE İKİ KERE DÜŞÜNMEYİ TAVSİYE EDERİM.
abuk sabuk konuşma ya bi sağa sola salamadan konuşun ya evde 2 çocuğu idare edemezsiniz konuşup sağa sola çamur atma....balık hafızalı adamlarsınız.Boşbanana yazarkasa fırlatılan günleri ne çabuk unuttun
O zamanlar insanlar boş yazarkasa attığında 15/20 yıl hapis yatmıyordu özgürlük vardı şimdi millet öksürse protesto yapsa hapse kaç tane üniversiteli genci cezaevinde tecavüzcülerin katillerin cezalarından fazla aldıkları cezalar. Özgürlük biteli çok oldu çok.... Nereye sesimizi çıkartalım elimizde kolumuzda bağlı...
Arkadaşlar eskiden ido bandırma-yenikapı seferlerini günde 2 adet yapıyordu. Bu sebeble yer bulabilmek için 10-15 gün önce biletinizi almanız gerekiyordu. Şimdi daha sık sefer oldu yalnız fiyatı arttı. Hala internetten 15 gün önce alırsanız hafta sonu da 200-250 tl civarı bir ücretle yolculuk yapabiliyorsunuz. Bu arada İDO nun kazıkçı bir kurum olduğunu hepimiz biliyoruz. Bunun aksini savunmak salaklık olur. Burada muadili olmayan bir hizmeti özelleştirmenin sakıncalarını çok net görüyoruz. Özel arabalı ufak feribotlara izin verin ben ozaman göreyim ido fiyatları ne yapıyor...
valla ben suan internetten rezarvasyon fiyatlarina baktim habere inanmadim. dogru cikti tahminim bu hafta sonu icin yenikapi bandirma bir arac ve 5 kisi icin gidis dönüd fiyati 640 lira önümde gözümle görüyorum suan ve rezervasyona acik. 1200 1500 liralar nerden cikti simdi anlamadim. gemiye binmeden de alirsin yiyecek icecek yanina vermessin orada almassin onlarda satamayinca indirirler fiyati.
anlayamıyorum şu bizim vatandaşları.boykot diye birşey var,sanki deniz aşırı gidiyorsun yapıcan 15 gün boykat gidicen karayolundan bak nasıl iniyor fiyatlar armut piş ağzıma düş beklemeyelim.eğer hala feribotla gidiyorlarsa demekki pahalı değil biz millet olarak alışmışız ayranımız yok içmeye feribotla gideriz bandırmaya.
şimdi şöyle bir şey var,bu ido nun sahipleri gel vatandaş, mecburen sen bu gemiye bineceksinmi diyor, binmeyelim kardeşim idoyu falan kullanmayalım normal yollardan gidelim gideceğimiz yere, parası olan binsin gitsin zaten parası olan sesini çıkartmaz,bunu unutmayın.
ohaaaa ohaaaa özel yatla gitsen bukadar tutmaz
İDO 'DA İŞLEYEN HANGİ BAKANLARI GEMİLERİ var
balıkesir 400 km araçla gidin çok zor degil en fazla 100- 120 lira yakar
binmeyin kardeşim protesto edin bir ay binmeyin bak ne oluyor o zaman benim gibi karadan gidin en fazla gideceğiniz yere 3 saat geç gidersiniz hepsi bukadar eğer çok acele işiniz varsa hava yollarını tercih edin
nasıl olsa aracınız var binmeyin.karayolunu mu bilmiyorsunuz.o kadar fahiş fiyatı niye ödüyorsunuz...
Akıllı olan karadan gider.
Kardeşim senede 1 defa İDO ya bineceksiniz parası çok diyorsunuz. Her zaman binenler napsın. Milleti İDO kazıklamış kaç kişi. Bu milletin üreticisi, ÇİFTÇİSİ her sene, her an TÜCCAR denilen KALEKTERSİZLER tarafından sürekli dolandırılıyor, fiyat yönünden soyuluyor kimsenin gıkı çıkmıyor. MU MİLLETE HAKTIR. MÜSTEHAKTIR.
demokrasi (!)
ne biçim haber bu yaa sanki 1 kişi 1200 tl ye yolculuk yapıyormuş gibi yazıyorsunuz. 5 kişi + birde araba deseniz 6 eder 1200 ü 6 ya bölerseniz 200 eder bu gidiş geliş fiyatı 200 ü 2 ye bölersiniz 100 eder yani bir kişinin istanbula gidiş fiyatı 100 tl dir bu fazla ise 100 tl fazla diye yazın,bence 100 tl pahalı ama bunu böyle haber vermek doğru değil,bizde doğru bilelim doğru anlayalım bize yarım saat matematik hesabı yaptırmayın,habercilik doğru bilgilerle doğru haberler vermektir milleti gaza getirmek değildir ayıptır ya.maşallah bizim halkımızda hemen hazır cevap yazmaya
parası olana kazanç kapısı çok. olmayanın canı çıksın. motosikletle bandırmadan yeni kapıya geçtim. 40 tl yolcu 50 tl motosiklet 90 tl para ödedim. sürücüsüz araç olurmu . bu kadarına pes. hakkından fazlasını alana yaramsın bu paralar. peşkeş çekenlerede yazıklar olsun
İYİ OLSUN BİZE KARDEŞİM SAKNİ BAŞKA ALTARNATİF YOKMUŞ GİBİ İDO HEM KAZIĞI SOKSUN HEMDE ADAMLARIN GEMİLERİNİ KULLANILIM SANKİ OTOBÜSLER YOKMUŞGİBİ İYİ OLSUN BİZE BIRAKIN KARDEŞİM 1 AY KULANMAYIN BAKIN İDO DİYE BİŞEY KALIYORMU
süperrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
arkadaşlar sizin bilmediğiniz bir husus var..bu yazımı iyi okuyun..ido sadece hamdi akın ın değil..%50 si hamdi akın...%20 si tayyip beyin %20 binali yıldırımın %10 diğerleri nin....onlarda yandaşlar... şimdi başka yorum yapmaya gerek varmı... allaha havale ediyorum bunları...zehir yıkkım olsun aldıkları paralar..
Her özelleştirme kaliteyi getirir. O kalitede şirketin başındaki insanların ceplerindeki paranın kalitesi!!
Her özelleştirme kaliteyi getirir. O kalitede şirketin başındaki insanların ceplerindeki paranın kalitesi!!
Diğer Haberler