FİNANS

Yenikapı - Bandırma gidiş geliş 1200 TL!

Fahiş fiyatlarıyla milleti canından bezdiren İDO, asıl vurgunu hafta sonu yapıyor. Bugün İDO ile Bandırma'ya gidiş-dönüş araç + 5 kişi için bin 220 TL. Masraflarla fiyat bin 500 TL'ye ulaşıyor.

Yenikapı - Bandırma gidiş geliş 1200 TL!

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), 'esnek' ve 'dinamik' adını verdikleri sistemleriyle Cuma günleri ve haftasonu bilet fiyatlarında adeta vurgun yapıyor. Bu akşam İDO ile Yenikapı'dan Bandırma'ya gitmek isteyen bir aile, 1 araç + 5 kişi olarak, 400 TL ödemek zorunda. Üstelik bu fiyat ekonomik biletler için geçerli. Eğer ekonomik bilet kalmadıysa da ailenizle Bandırma'ya gitmeniz Business'da 610 TL'ye patlıyor.

BANDIRMA KAZIĞI

İDO' nun son dakika bilet almak isteyenlere, 'Ekonomik bilet kalmadı' diyerek, pahalı olan Business biletleri sattığı da biliniyor. Uçak bileti fiyatına gittiğiniz İDO seferinde, bir şişe suyun 2.5 TL olduğu düşünüldüğünde de, sadece Bandırma'ya gidiş size yiyecekiçecek masraflarıyla birlikte en az 700 TL'ye çıkıyor. Aynı ailenin gidiş-dönüş ücreti bin 220 liraya, ekstra masraflarla bin 500 liraya ulaşıyor. Öte yandan İDO'nun Bandırma kazığı fiyatı ile 1 haftalık İtalya turu yapılabiliyor. Günlerdir sayfalarımızda İDO'nun 'ses getiren uygulamalarını' dile getiriyoruz. İDO'nun patronu Hamdi Akın ise tüketici birliklerinin Cumhurbaşkanlığı'na kadar başvurduğu, vatandaşların imza kampanyaları başlattığı, sosyal paylaşım sitelerinin fenomeni haline gelen yanlış uygulamalarından geri adım atmıyor. İDO yönetimine, bir kez daha 'yanlıştan dönün' çağrısı yapıyoruz.

BÖYLE GİTMEZ İDO' nun uygulamalarıyla çılgına dönen vatandaşların öfkesi dinecek gibi değil.

İDOZEDELER, tepkilerini şöyle dile getiriyor

* Bileti internetten alırsan 1 TL, gişeden alırsan 3 TL hizmet bedeli talep ediyorlar. Kardeşim bir hizmet sunuyorsan, ben de faydalanmak istiyorum... (U. Y.)

* Yalova-Yenikapı arası 12 TL iken İDO'yu aldılar ki o zamanlar, büyükşehir belediyesi müthiş kârlar açıklıyordu. Aynı bilet şimdi 25 TL ve 'Maliyetine satıyoruz' diyorlar. Ne maliyeti, 1 yılda işletmeyi satın alma maliyetini mi kurtarmaya çalışıyorsunuz. (A. K.)

* Bu böyle gitmez. İDO'yu kullanmayalım. Alternatif yolları deneyelim. Akılları başlarına o zaman gelir. (B. T.)

* Daha geçen senelerde gidiş-geliş motosiklet + 1 yolcu 150 TL'ydi. Şu anda sadece gidiş 200-250 lira. Bunun savunulacak bir yanı yok. Halkın soyulmaya değil, uygun hizmete ihtiyacı var... (E. D.)

* Yunanistan-İtalya arası 15 saatlik yolculukta 150 euro alıyorlar. İDO, 2 saatlik yolda benden 155 TL aldı. (Ş. G.)

* Madem maliyetine taşıyorsunuz niye aldınız. Para kazanmamak için mi aldınız. Fransa İngiltere feribot seferlerine ve ücretlerine bir zahmet bakın. Fahiş fiyatlarla hızlıca kâr etmeyi aklınızdan çıkarın. (S. V.)

* Özelleştirildikten sonra hizmet kalitesi bu kadar düşen başka bir firma hatırlamıyorum. Amaç hizmet değil zaten. Kârı nasıl artıracaklarının derdindeler. (E. G.)

(MİLLİYET)

Okuyucu Yorumları104 yorum
 • 0 Oy
  YA BU TÜRKİYEDE HİÇ BİRLİK YOK MU HALKINDA,15 GÜN BİNMEYİN İDONUN HİÇ BİR VASITASINA BAKIN NE OLUYOR NE YALAKALIK YAPIYORLAR GÖRÜN,AMA BU İŞDE İDO NUN HİÇ KABAHATİ YOK BUNU SATANLAR HALKI HİÇ DÜŞÜNMEDEN SATARLARSA HOCANIN HAS ADAMI OLAN KİŞİDE HALKI BÖYLE KUCAKLAR
 • 0 Oy
  şimdi kesin olayı bilmeyenler vardır. bu kurumu her zamanki gibi akp özelleştirdi. ondan sonra bunlar kazığı sokmaya başladılar. aynı elektrikte, doğalgazda olduğu gibi. şimdi o yetmez ama evet diyen süper zekiler bu kazık kendilerine girince mutlu oluyorlar mı?
 • 0 Oy
  yaşasın özelleştirmeler,parası olan binsin,parası olmayan evinde otursun benim gibi.hele istnbllulara müstahak belediye başkannız hangi partıden.idoyu alanlar kimin yandaşı,hala ötüyonuz,oturun oturduğunuz yerde
 • 0 Oy
  İDO TEK TAPANCA NE SÖYLERSEN BOŞUNA YA REKABET YOLUNU AÇSINLAR YADA İSTANBUL BELEDİYE SEÇİMLERİNİ KAYBETSİN, O ZAMAN MİLETE RAĞMEN BİR ŞEY OLMAYACAĞINI HERKES ANLASIN BİRİ BEDEL ÖDEMESİ LAZIM, ÖZEL SEKTÖR PANZEHİRİ REKABETTİRRRRR. YA DÜZELTİN YADA BEDEL ÖDEMEYE HAZIR OLUNNNNN.
 • 0 Oy
  En kötüsü de Hizmet Bedeli adı altında talep edilen para... O zaman herkes hizmet bedeli altında para talep etsin. marketi, manavı, simitçisi. .. ne alaka kardeşim ya. Sen zatten faturanın içinde o maliyetleri yansıtıyorsun. Bu hizmet bedeli olayı düpedüz soygundur.
 • 0 Oy
  3. köprü açılmadan ne yolabilirsek
 • 0 Oy
  YANDAŞA PEŞKEŞ BÖYLE OLUR. ELEKTİRİK KURUMLARI DA BİR FATURA ÖDEME HEMEN KAPATIYORLAR 20 TL AÇMA KAPAMA ALIYORLAR. HİÇ BİR YETKİLİ İLGİLENMİYOR. (NE MİLLETVEKİLİ NE BROKRAT ) BEDAVADAN ALIYORLAR 20 TL Yİ. YAZIKLAR OLSUN BU SİSTEMİ GETİRENLERE. ULAŞTIRMA VE ENERJİ BAKANLARINADA 2 KERE YAZIKLAR OLSUN. ÖBÜR DÜNYAYI UNUTMASINLAR.
 • 0 Oy
  Durmak yok yola devam koyun halkım uyumaya devam!!! daha beterine müstehaksınız!!!
 • 0 Oy
  ustalık dönemi ustalık dönemi hey türk milleti.
 • 0 Oy
  Kullanmayın BATSINLAR
 • 0 Oy
  Yazık çok yazık ... İdoyu kullanmayalım.
 • 0 Oy
  binmeyin
 • 0 Oy
  binmezsiniz olur biter, fiyatlar taleple doğru orantılı yükselir. kimse sizi idoya zorlamıyor ki sanki ido sosyal bir hizmet veriyor. erken rezervasyon yapılırsa fiyatlarıda gayet uygun. istanbul - yalova arasını arabamla 40tlye gittim. 2,5tl ise su mesela almadım onun yerine marketten alırsın arabanla geliyosun. ayrıca her ülkede denizyolu ulaşımı nispeten pahalıdır. ido ya bu kadar yüklenilmesindeki asıl amaç ne acaba?
 • 0 Oy
  ancak konusuluyor YETKILILER UYUMAYIN ACIL MUDAHALE PLANI yoksa bunlar depremde insanların servetini isterler
 • 2 Oy
  valla ben suan internetten rezarvasyon fiyatlarina baktim habere inanmadim. dogru cikti tahminim bu hafta sonu icin yenikapi bandirma bir arac ve 5 kisi icin gidis dönüd fiyati 640 lira önümde gözümle görüyorum suan ve rezervasyona acik. 1200 1500 liralar nerden cikti simdi anlamadim. gemiye binmeden de alirsin yiyecek icecek yanina vermessin orada almassin onlarda satamayinca indirirler fiyati.
 • 0 Oy
  BU FİYATLARDA YOLCULUK YAPARAK HAK ARANMAZ. KENDİNİZİ ÖNEMSİYORSANIZ SİZE SAYGILI OLAN YOLCULUĞU TERCİH EDİN.SİZ ONA DEĞİL O SİZE YALVARSIN. HEM GİDER HEMDE AĞLARIM DERSEN OLMAZ.O ZAMAN AZ BİLE YAPIYORLAR
 • 0 Oy
  ÖZELLEŞTİRMECİ PARTİLERE VERDİKÇE MÜSTAHAKTIR.
 • 0 Oy
  Bu özelleştirme yapılırken hükümetin hangi garantileri verdiğinin araştırılması lazım..Şu anda ulaştırma bakanlığının neden konuya bu kadar sessiz kaldığıda ayrı bir muamma tabiki..Sadece bu değil ki TOKİ nin Samsunda yaptığı konutlar ortada söylenecek tel söz var mübarek cuma saatinde Allaha Havale Ediyorum..
 • 0 Oy
  İSTANBULLULARA Koymaz DURMAK YOK YOLA DEVAM Lbelebiic sizi Yıllardan beri Düküyorda Birşey mi dediniz Gittiniz Yine OYlarınızı Ona verdiniz BETER OLUN!!AZ BİLE SİZE!!
 • 0 Oy
  VATANDAŞ TATİLE GİDECEK AMA İDO TATİLİ ZEHİR EDİYOR BUNA DUR DİYECEK BİR YETKİLİ YOKMUUUUUUU.
 • 0 Oy
  DURMAK YOK YOLA DEVAM
 • 0 Oy
  Kar eden işletme neden satılır işte bu yüzden :)
 • 8 Oy
  iyi oluyor isize halkımın güzel insanları; yüzde 50 verin, devlet malını satarlar böylede açıkta kalırız. t.telokumda da olursa şaşmayın..
 • 2 Oy
  demokrasi (!)
 • 0 Oy
  musahak bu ülkenin yüzde elisine layık bir uygulama ne bekliyordunuzki anlamıyorum bu vatandaşı iki fetvayala kandıra biliyorsan her sey yerindedir go.. giren şemsiye acilmaz kardeşim bu daha nedir ki yüzlerce kanun cıkardılar ama kimse bilmiyor ne olduğunu zamanla herkezi tek tek güdücekler ama biz bunu hak ediyoruz
 • 0 Oy
  KİM BU ŞİKAYETLERE BAKACAK VAR MI OYLE BIR KURUM ? ZATEN SORUN OLDUMU ORTADA NE KURUM VARDIR NE BAKANLIK .. SORUNLARI DİNLEYEN BİR HÜKÜMETTE YOK ZATEN .. ONLAR BAŞKA TELDEN ÇALAR.. (NOT MYNET BENCE BUNU DA YAYINLAMA....)
 • 0 Oy
  kullanmasın kimse karadan gitsin yada ilerden normal feribota binsin
 • 0 Oy
  DURMAK YOK SOYULMAYA DEVAM! SATIN BAKALIM NE VARSA SONRADA 500DE OLUR 1500DE FİYATLAR...YAZIKLAR OLSUN TOPUNA!
 • 0 Oy
  zaten feribota binen arçlara bi bakın lüks cipler araçlardan geçilmiyor
 • 0 Oy
  kenardan kenardan karadan hem memleket gör hem gez hemde paran cebinde kalsın
 • 0 Oy
  hatta 1200 değil 5 kişi + araba 400 tl imiş bölün 6 ya bir gidiş kaç para oluyor görün 100 tl bile olmuyor 66 tl oluyorr
 • 0 Oy
  ..birileri satolırken fiyatlar makul olacak mı diyordu..
 • 0 Oy
  Arkadaş Ekmek hala çok ucuz ama... hiç zam yapmadılar....niye öyle diyorsunuz ekmek ile zengin olunmaz mı ? hem enflasyonda memur zammının altında her şey güllük gülistanlık...
 • 0 Oy
  normal arkadaşlar daha önceden örnekleride vardı ne bekliyordunuz ki ? sırada karayolları demir yolları var...........
 • 0 Oy
  Yenikapı dan bir köprü geçişi ile 3,5 veya 4 saatte bandırmaya gidebilirsiniz trafik akışına göre aracınız 20 ile 25 litre benzin tüketir 80 -100 tl masraf ile gidebileceğiniz yere niye 1200 tl vereceksiniz en az 1000 liranız cebinizde kalır.Benim tercihim bu tavsiye ederim.
 • 0 Oy
  işine gelmeyen binmesin adamlarr bunu diyor tekelleşmenin sonucu bu
 • 0 Oy
  OLAY APACIK BELLÏ FAKÏRE TÜRKÏYEDE ARABAYA BINMESI YASAKTIR TABELASI DÏKSELER HER SOKAGIN BASINA GECERLÏ OLUR 1200 LIRA MAAS ALAN YUZBINLERCE MEMUR VAR 800 TL MADEN OCAGINDA SIGORTASIZ ESEK GIBI CALISAN BINLERCE KISI VAR AKP.YE OY VEREN KÖMÜRCÜ MAKARNACILARA KINAYI NERENIZE YAKARSINIZ DEMEYE GEREK YOK ÜLKENÏN DEGRRLÏ VALIKLARINI ÏC VE DIS YANDASLARA PESKES CEKEN AKP.HÜKÜMETÏ YANDASLAR KARDASLAR DAMAT DÜNÜR OGULLAR VAKIFLAR CEMEATLER SAHTE DÏNCÏ HURAFELER ÜLKENÏN EKONOMÏSININ EN COGUNA SAHÏP OLDULAR AKP.NÏN VERDÏGÏ TAHRÏBAT 50 YILDA DÜZELTÏLEMEZ OKUYUP ÜFLEMEYLE ÏSLER OLMAZ TEKNÏK BÏLÏM GEREKLÏ
 • 0 Oy
  satın ido'yu alın babayı bir gemi nekadar masraf yapıyor bunlar milleti enayi sanıyor ayıp arkadaş göz var nizam var ayıp yandaş parası helal para muhalefet parası haram para soyun milleti ido gişelerinde yandaş olanlara %50 indirim yapın tam olsun ampül söndürme zamanı geldi
 • 2 Oy
  ne biçim haber bu yaa sanki 1 kişi 1200 tl ye yolculuk yapıyormuş gibi yazıyorsunuz. 5 kişi + birde araba deseniz 6 eder 1200 ü 6 ya bölerseniz 200 eder bu gidiş geliş fiyatı 200 ü 2 ye bölersiniz 100 eder yani bir kişinin istanbula gidiş fiyatı 100 tl dir bu fazla ise 100 tl fazla diye yazın,bence 100 tl pahalı ama bunu böyle haber vermek doğru değil,bizde doğru bilelim doğru anlayalım bize yarım saat matematik hesabı yaptırmayın,habercilik doğru bilgilerle doğru haberler vermektir milleti gaza getirmek değildir ayıptır ya.maşallah bizim halkımızda hemen hazır cevap yazmaya
 • 8 Oy
  buna neden dur denilmiyor ayın başbakanım siz ilgilenin lütfen bizim belediye başkanımızdın sizi bizler görevlendirdik ALLAH rızası için bu soygunculara dur diyin dualarımız sizinle bu mubarek günde her kes beddua ediyor idoya yönetim kısa zamanda vurgun vurmak istiyor müdahale edin ben kullanmıyorum artık ama istanbul halkına mal oldugu için neden hakkımı aramayayım bunların silivride yatanlardan farkı nedir ALLAHa emanet olun buişle ilgilenin

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

İ.M.K.B endeksleri, haberler, Kapalıçarşı, Uluslararası parite ve verileri eşanlı olarak verilmektedir. İMKB isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. İMKB ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen İMKB'ye ait olup, tekrar yayınlanamaz.

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı:
"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir

Mynet Finans Mobil Uygulaması

Finans Gündemini Anlık Yakalayın