Yerli otomobil müjdesi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, yerli otomobil müjdesini Zonguldak’ta verdi.

Yerli otomobil müjdesi

Hisarcıklıoğlu, "İnşallah şu müjdeyi vermek istiyorum. Türkiye'nin markası olan yerli otomobili yapacak babayiğitler var. Yakında bunları kamuoyuna açıklayacağız" dedi.

Zonguldak'ta TSO tarafından "Zonguldak Ekonomi Zirvesi" düzenlendi. Otelde düzenlenen programda konuşan Zonguldak TSO Başkanı Metin Demir, 100 yıl sonra hayata geçen Filyos Vadi Projesi'nde yerli otomobil fabrikası kurulması talebinde bulundu. Demir, "Yerli bir otomobil için bir merkez oluşturulacaksa Filyos Vadi Projesi bu iş için biçilmiş bir kaftandır. Bu konuda Batı Karadeniz'in yeni sanayi hamlesinin yapılacağı yerli otomobille ilgili bir inisiyatif bekliyoruz" dedi.

"İNŞALLAH YAKINDA AÇIKLIYORUZ"

Yerli otomobilin Filyos Vadi bölgesinde yapılması talebine karşılık müjde veren TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Yerli otomobili ben yapacak olsam emrin olur diyeceğim, işi bitireceğim. Sayın Cumhurbaşkanımız baba yiğit arıyoruz dedi. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımızla beraber yerli otomobili yapacak kişilerle yatırımı yapacak babayiğitlerle görüştük. Bu pazartesi günü Sayın Cumhurbaşkanımızdan Sarp Sınır Kapısı'nın denetlenmesi sırasında onayını aldık. İnşallah pazar günü görüşmelere başlıyoruz. İnşallah şu müjdeyi vermek istiyorum. Türkiye'nin markası olan yerli otomobili yapacak babayiğitler var. Bunu Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımızla beraber çalıştık. Yakında bunların kim olacağıyla ilgili pazar günü görüşmeler bittikten sonra Cumhurbaşkanımızın onayını aldıktan sonra kamuoyuna açıklayacağız. Tabi bu bir devlet projesi değil, özel sektör projesi olacak. Özel sektörümüze biz de diyeceğiz ki, bakınız benden Filyos, Kdz. Ereğli de buna talip. Talipli olan birçok yerimiz var. Antep var, Adana var, Kayseri var" diye konuştu.

**"BU BANKACILAR AYAKLARINI BİRAZ DENK ALMALARI LAZIM"** Bankaların 2017 yılı ilk altı ayı karına atıfta bulunan Hisarcıklıoğlu, bankalara, "Aynı gemideyiz" uyarısı yaptı. Hisarcıklıoğlu, "Bizim anketimize katılan odalar, meclis üyesi kardeşlerim arasında yüzde 56'si kredi kullandığını söylüyor. Bu yüzde 56'sının içerisinde yüzde 58'i de kredi maliyetlerinin arttığını söylüyor. Bunda yüzde 100 haklılar. 2017 yılının ilk altı ayında bankaların karı açıklandı. Neredeyse bir önceki yıla göre yüzde yüz artış var. Ben buradan bankalara şunu söylemek istiyorum. Bakınız biz kar etmezken siz öyle fahiş şekilde kar ederseniz, bir şey söyleyeyim hepimiz aynı gemideyiz. Bizim başımıza bir iş gelirse sizin de başınıza iş gelir. Vicdanlı hareket etmeniz lazım. Buradan bütün bankacılara seslenmek istiyorum. Böyle bir kar yok Türkiye'de. Bu bankacılar ayaklarını biraz denk almaları lazım" dedi. **"ARTIK BİRİNCİ SEKTÖR YAZILIM SEKTÖRÜ, YAZILIM ANA GİRDİSİ"** Yazılım sektörünün ön sıralarda yer aldığına dikkat çeken TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, şöyle devam etti: "Artık birinci sektör yazılım sektörü. Yazılım ana girdisi. Ve iş öyle bir noktaya doğru gidiyor ki bugün artık bazı üreten fabrikalar sürücüsüz; insan hayatı çok önemli olduğu için şoför olmayan kamyon, otobüs ve otomobile doğru gidiyor. Dünya böyle bir dünya. Şimdi şu cep telefonlarındaki değişimi bir hatırlayın. 1992'de cep telefonu geldi, şu mikrofon kadardı. Belimizde taşırdık. Bir de kocaman anteni vardı. Ve interneti bile yoktu. Şimdi her şey bunda, ufacık. Otomobil sektörü de buna döndü. Ben talip olduğunuzu onlara da ileteceğim." **"MÜTHİŞ CAZİBE MERKEZİ OLACAK"** Sultan Abdülhamit Han'ın rüyası olarak bilinen Filyos Vadi Projesi'nin hayata geçmesiyle bölgenin 10 yıl sonra cazibe merkezi olacağını ifade eden Rifat Hisarcıklıoğlu, "Filyos Vadisi Projesi limanın alt yapılarıyla ilgili şu anda çalışmalar başladı. Burada sadece liman olmayacak, endüstri bölgesi olacak, sanayi bölgesi olacak. Burası müthiş bir cazibe merkezi olacak. Açık söyleyeyim 10 sene sonra bugünkü Zonguldak çekin fotoğrafını bir yere koyun, bir de on sene sonraya bakın. Ekonomik durumuna bakın. Siz bile şaşıracaksınız. Zonguldak'ın bugün ile 10 sene sonrası belki bin misli olacak. Bana bunu Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Filyos Projesi'ni uluslararası yatırımcıların gündemine getirmek için beraber çalışalım dedi. Biz beraber çalışmaya başladık. Sayın Bakanımız da aynı zamanda bu bölgenin bakanı" diyerek sözlerini tamamladı. Programda BEÜ Çaycuma Kampüsü'nde yapılacak olan okul binasının protokolü de imzalandı. Aynı zamanda düzenli vergi ödeyen şirketlere plaketleri takdim edildi.
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 38 yorum
bir önceki seçimlerde AKP yapıyoruz dememiş miydi !!
seçim hazırlıkları başladı.
resimdeki otomobil tam camaro değil mi. oysa helal olsun.
Doğalgaz dan Elektrikten özellikle akaryakaıttan çok aşırı kar ediliyor peki onlara neden indirim yapılmıyor
20 yıldır koltuktasın hisarçıoğlu devlet devlet olsa seni bi gün barındırmaz
reis tamam dediyse tamamdır hayırlı olsun allah seni başımızdan eksik etmesin REİS
hani yapmistik hani cok yakinda piyasadaydi fiyatlari dah8 belirlenmisti hani sipariş bile almiştiniz aklimda deli sorular...
hep aynı masal seçimlerin yaklaştığı belli oldu.
kımı kandırıyonuz sız cambazlar bölüğü
10 senede millet bugatti çıkarıyor biz kıçı kırık bi araç üretemiyoruz
yerli bisiklet bile yapamayan bir zihniyet çalıntı otomobil kasasıyla başka otomobili yerli diye yutturuyorlar hala yerli de yerli yahu herşeyiyle TÜRK malı olan birşey diyoruz bu zihniyet hala kabullenemedi gerçeği?sanki biz karşıyız milli başarılara?dürüst olun artık ya 15 yıldır tırnak içi kadar olamadınız.artık yerlerse birileri.15 yıldır yiyen varki hala aynı masal sürüyor
tamam !! 2019 seçimleri yaklaştı .1 atom bombası, 2 araba. üçüncü bakalım neler yapılacak. ya yıllardır bu oyunlarla oylarınınız birer birer çalındı, sonra ağlıyorsunuz . bu millete bir gaz ver ................
15 yıldır aynı hikaye ha bugün ha yarın derken koskoca 15 yıl geçti kandırıldık galiba 15 yıl oldu dile kolay üretseydik nerede ise hurda olacaktı üretemeden hayal oldu galiba hayallerde olmasa hayat çekilmiyor
akşam akşam güldürdünüz ya... ilk okul öğrencisi bile bu denklemi çözer. Ekonomist yada ceo olmaya da gerek yok. Yahu sen o otomobili asgari ucretliye satarak mı ekonomiyi düzelteceksin??? Para dışarıdan gelmedikten sonra kendin çalar kendin oynarsın. Walkswagen gibi Alman devinde bile egzost emisyonunun neden olduğu problemde milyar dolarlik davanın olduğu bir sektörde HARCARLAR SENİ BE GÜLÜMMM
uçak ne oldu ??????? uçak-savaş gemisi hala Van gölünde mi ?????? Rögarları yapın rögarları,
yeni arabanin markasi (BABAYIGIT) olacak
15 senedir açıklaya açıklaya bitiremediniz yok yerli uçak yok yerli uzay gemisi yerli araba yerli atom bombası bu toplumda güzel yiyor bunları iyi alıştınız ha la samanı bile yurtdışından ithal ediyoruz neyin kafası bu:)
kimin agzıyla konustugun bellı hepınız kukla olmussunuz..motor uretemeden otomobıl uretsen ne :D yıllardır aynı hıkaye atak helıkopter vs cogunda ıtalyanlarla ortak yuzde yuz yok
KDV OTV yemek varken araba uretip kendi insaninizi dusunurmusunuz siz ?
AKP Hükümetinin Ekonomi Bakanı gibi açıklamalar yapan, Syn.Hisarcıkoğlu biliyormu ki, 13 yıl önce RUSYA Devlet PETROL Şİrketi LUKOİL, Zonguldak'a PETROL RAFİNERİSİ kurmak istemişti de dönemin Başb. ''Rafineriyi Zonguldaka değil, SAMSUN'a kurun''dedi. SONUÇ:Ruslar,Samsuna gelip arraştırma yaptılar, açgözlü arsa sahipleri fiyatları 2-3 kat yükseltinec ve devletde destek olmayınca (ki Samsunda durum genelde böyledir,aynı durum 2009 yılında Samsuna OTOMOBİL FABRİKASI kurmak isteyen Fransız PEUGEOT'a da yapılmıştı) Yani olan, zavallı Zonguldak'a oldu, RUSLAR Türkiyeye Rafineri kurmaktan vazgeçti.
Boş boş boş
ya bu demir ailesi baya büyük bir aileymiş helal kömürcülükten zirveye
Yüzde 150 vergi almak varken yerli araba hayali satan kalmışmıydı.
yılmaz Özdil in ,uzay ajansı yazısını okumayanlar lütfen okusun, ben fırsat buldukça okuyorum.
ya bu kadar olmaz gerçekten gir siyasete siyaset yap kardeşim. madem böyle bir ortaklık yapıyorsun siyasete gir. yok babyiğit varmış yok bilmem neymiş. Varsa çıkar yapar böyle bir üretme şekli böyle bir üretme duyurusu nerde var. Bu ne çadır devleti muz ülkesimi. Adam üretiyor mesela apple . bir gece düzenliyor ne üretecekse gösteriyor duyuruyor ya da zaten üretmiş oluyor. Yazık ya gerçekten yazık.
dur tahim edeyim ilk üretim 2019 başkanlık seçiminden hemen 1 gün sonra
vergileri indirin yahu %180 vergi aliyorsunuz
Başkaları UZAY'da ÜS yaptı bizim hala uğraştığımız şeylere bak, Yerli otomobil yapılsa ne olacak ? makam araçlarınızı yerli oto'ya çevirmeye söz verirmisiniz? yoksa lükslere devammı makara kakaraya?
ötv ne olucak ? 30 binliralık araba 65 binliradan satılıyor yazık değilmi bu insanlara ?
*.BÜTÜN AVRUPA 20 YIL SONRA DİZEL VE BENZİNİ YASAKLIYOR.YAPACAĞINIZ TEK ŞEY HEMEN ELEKTRİKLİ MOTORLA ÇALIŞAN ARAÇLAR ÜRETMEK.SİZ FABRİKAYI 10 YILDA KURARSINIZ.DAHA ARAÇLARI SATMADAN DÜNYA BU TÜR YAKIT KULLANANLARI YASAKLAYACAK.DÜNYA NEDEN 20-30 YIL SONRA DİZEL VE BENZİNİ YASAKLAYACAK.ÇÜNKÜ O YAKITLARIN FAZLA ÖMRÜ KALMADI.40-50 YIL SONRA PETROL KALMAYACAK.
Hisarcıklıoğlu nasıl yaransam diye takla atma çabasında. Biraz mantıklı olun, araba öle ha diyince yapılacak bir yatırım değil, yapsan bile türkiye dışına ihraç edemediğin zaman batar gider, türkiyede de yerli bir aracın ilgi görüceğini çok düşünmüyorum, Zaten satılan her arabadan, araba fiyatında vergi alınıyor, hatta bazı modellerde %160 ötv alınıyor, bu dünya düzeninde millet lükse alışmışken, yerli otomobil, tutmaz. tayyibin arkasından bankalara giydirmeside hisarcıklıoğlunun ilginç geldi? Türkiye yerli otomobili, koç tarzı şirketler yaparsa tutma imkanı var, gerisi kim yaparsa batar..
adını hira , ensar,akkopil koyabilirsiniz. seçin birini
yıllık 5-10 milyon € argeye ayrılacaksa yapılsın yoksa rağbet edemeyiz.
turkiyenin dis borcu 400 milyar dolarken nasil 500 milyar dolar projeye yatiriliyor..
Her yerde müjde vere vere bi otomobile başlanan fotoğraf görüntüleri göremedik kaç senedir. Kopya otomobil değil has türk malı otomobil istiyoruz, motor dizayn ve kullanılan malzemelerle. Toplama bilgisayar gibi araba göstermeyin artık
daha var acele etmeyin 3000 yılında çıkarırsınız
hadi HAYIRlısı olsun inşALLAH
10 sene sonra belkı
Diğer Haberler