İmar barışından kaç kişi yararlandı?

Çevre ve Şehircilik Bakanı İmar Barışı'na başvuran vatandaşların 1 milyar 350 milyon lira ödeme yaptığını duyurdu.

İmar barışından kaç kişi yararlandı?

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ”100 Günlük İcraat Programı Basın Buluşması’nda konuştu.

"Birinci eylemimimiz 42 kilometre uzunluğunda Kanal İstanbul projesi" diyen Kurum, "Kanalın her iki tarafında yatay mimarinin hakim olduğu 4 katı geçmeyen içinde fuar, üniversite alanlarının, sosyal donatı anlamında aklınıza gelen ne varsa bunlarında içinde barındırıldığı modern iki şehir kurma arzusundayız" ifadelerini kullandı. Kurum, "Örnek şehircilik diyeceğimiz inşallah bir şehircilik anlayışıyla bu projeyi hayata geçirmeye çalışacağız" dedi.

Kurum, "Cumhurbaşkanımız büyük bir vizyon çizdi tüm şehirlerimizde millet bahçesi yapma yolunda karar aldık. Bizim de 100 günlük eylem çerçevesinde 18 ilimizde 33 millet bahçesi yapıyoruz. 22 tane millet bahçesini projelendiriyoruz" diye konuştu.

Murat Kurum, "İmar Barışı'na 3 milyon 780 bin kişi başvurdu. Bu kapsamda 1 milyar 350 milyon lira ödendi" bilgilerini paylaştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Bence yanlış hesap.3 milyon kişi 1000 tl den (çok daha fazla) 3 milyar tl ediyor zaten..
@cengizgurkok HÜKÜMET PARASAL ÇARESİZLİKTEN,USULSÜZ KAZANCI,HAKLI KAZANCA ÇEVİRDİ.AKLI SIRA KAYNAK YARATTI.REZİLİKLER ÜLKESİ
Gece kondu yapmayanlara ceza kesmek gibi birsey olmus. Haksiz rant, bu iste. Denk getiren, bir yerlere birseyler imar etsin, nasilsa bir gün gene imar barisi adi altinda sizde, köse olursunuz, kimbilir.
önceliğimiz bunlarmı ekonomiye bakın biraz
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler