İndirim sonrası telefonlar kilitlendi!

Konutta KDV indiriminin ardından canlanma başladı. 150 projede indirimli konutlar satışa sunuldu.

İndirim sonrası telefonlar kilitlendi!

Ekonominin lokomotifi olan inşaat sektöründe son dönemde yaşanan durgunluğun önüne geçmek için hükümet konut ve ofiste KDV oranını yüzde 18'den 8'e düşürürken, tapu harcında yüzde 1'lik indirim yapıldı. Konut kredisi faizleri yüzde 1'in altına çekildi ve inşaat sektörünün çatı kuruluşları yüzde 20 indirim kampanyası başlattı. Konut sektöründe yapılan indirim hamleleri sonrasında canlanma başladı. 41 firmanın katıldığı kampanyada 150 projeden indirimli konutlar satışa sunuldu. Kampanyanın duyurulmasının ardından vatandaş soluğu satış ofislerinde aldı.

İNDİRİM YÜZDE 30 OLACAK

Yoğun hareketliliğin yaşandığı ofislerde telefonlar kitlendi. Sabah'ın haberine göre, KONUTDER Başkanı Altan Elmas, bekle-gör durumundaki alıcının harekete geçtiğini söyledi. Sektör genelinde hareketliliğin başladığını belirten Elmas, "TÜİK verilerine göre nisan ayında kredili konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 35.6 oranında azalış göstererek 27 bin 912 oldu. Bankanın aracı olmadığı konut satışları ise yüzde 5.7 oranında artarak 75 bin 175 oldu. Şimdi faizlerin düşmesi ve bizlerin yaptığı yüzde 20 indirim kampanyası ile pazar canlanacak. Yaklaşık yüzde 30'luk bir indirim olacak. Tablo tersine dönüyor" dedi.

DÜŞÜŞÜ TELAFİ EDERİZ

Son 2 gündür satış ofislerinde ciddi hareketlilik yaşandığını belirten İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım, "Bir dernek üyemiz '4 aydır kapımı çalan yoktu, 2 günde 4 ev sattım' dedi. Bunun yanı sıra bizim Teknik Yapı olarak satış ofislerimizde ciddi trafik oldu. Telefonlar kitlendi. Nisan ayında yaşanan düşüşü telafi ederiz. Bu sene konut satışlarında rekor kırarız" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 26 yorum
GAZA GELMEYİN .PİYASA KONUTA DOYDU .FAİZALER PATLADIĞI ANDA BÜTÜN KONUTLAR ZATEN YÜZDE 80 UCUZLAYACAK.
KDV DUSURURLER BIZIM MUTAHITLER EVLERE ZAM YAPAR MERAK ETMEYIN SIZ
ne çok atıyorsunuz, 3 banka dışında faiz indirimi yok, onlarda vermemek için elinden geleni yapıyorlar, evlerin değeri %500 fazla neyin kafasını yaşıyorsunuz, millette alım gücü yok, destek yok, dolar euro almış başını gidiyor dur diyen yok, her geçen gün Ülke olarak fakirleşiyoruz bilen yok, birde faiz indi diye simsarlar evlerde artış yaptı, konutta %30 indirim diyenler konutu sattığı fiyatı neden açıklamıyorlar...
YEMEZLER.
Tamamı palavra kimsenin kıpırdayacak halimi varki, istediğiniz kadar zorlayın bu paralara kaç tane babayiğit alabilir.Alanların çoğuda pişman ALTIN DOLAR dengesinden siz benim külahıma anlatın.
Ev alacak durumu olan zaten alıyor. Halk 3 TL'lik pide alırken zorlanıyor. Ne anlatıyorsunuz siz.?
1 milyonluk dairede indirim yapsan ne olur yapmasan ne olur garibana ne faydası var zengin malına mal katar.... fırsat işte
konuttaki indirim %80'i iflas etmiş inşaat firmalarını kurtarmak için yapılıyor.sakın şu dönemde ev-mev almayın!paranıza yazık!toplasan 5 büyük firma sağlam gibi,gibi diyorum çünkü o bile şüpheli!diğer 100-200 firma iflasta.hiç biri projesini bitiremiyor,siz haberciler bunu haber bile yapamıyorsunuz,korkuyorsunuz!hükümet sadece kendi ayıbını erteliyor!asıl iflas eden hükümettir!
yalandan da utanıp yüzünüz kızarmıyor.. bu kadar arsızlaştınız...
yalan tamamen yalan millet güvenip borçlanmıyor
UTANMADAN SIKILMADAN HALA YÜZDE OTUZ İNDİRİM YAPILDI SÖYLENİYOR KÜLÜYEN YALAN BUNLAR MALİYETLERİN % 150 ÜZERİNDE FAHİŞ FİYATLA KONUT İŞYERİ SATIKLARINI DEVLETE DE BİLİYOR VATANDAŞDA BİLİYOR BUNALRIN YAYDIKLARI YALAN HABERLERLE BU MİLLETİ YİNE KANDIRARAK BORÇLANDIRMAK İSTİYEN SOYGUN TALAN TAKIMI AKILLI OLAN BU DÖNEMLERDE BORÇLANMAZ NOKTA.
At yalanı sevsinler inananı. Kimsenin ev felan aldığı hucüm ettiği yok. Parayı herkes cebinde tutuyor. Şu anki böyle anlamsız ekonomi ve gidişat varken kim ev alır. Faizler indiğinde firmalar fiyatları uçuruyor. Gayrimenkul balonunun patlamasını bekliyoruz ev almak için.
ne olursa oldun çöküş yakındır beton satarak para kazanılmaz
yalandan kim ölmüş...şişirmeyin..
İnşaat sanayiside topu dikti. hadi geçmiş olsun.
Yalanınız batsın..Milet bankalara çalışıyor.Kartlar taksitler....göbekten bağlı.
yandaşlar yaşadı tarıma yapın dışardan ot ithal ediyoruz..
ÜLKEYİ TALAN EDEN MÜTAYİTLERE YARIYOR HERŞEY !!
hee 1+1 400 bin.3er 5 er alalım diyoruz.
sanki millette para gani, bırakın bu gazı hayvan terli yemiyor
Benim şehrimde kalburüstü inşaat firmaları şu an sözleşmesini yaptıkları inşaatlara başlayamıyor.Ellerindekileri zararına satan yarın daha kötü olmaktan kurtulacak. ESAS PROBLEM ŞU;İNŞAAT SEKTÖRÜ ile kalkınan ülke yoktur.SANAYİ-TEKNOLOJİ VE İHRACATI DAİMA ARTTIRABİLİYORSANIZ VARLIĞINIZ OLUR. AKP nin EKONOMİYİ,EĞİTİMİ-GÜVENLİK-ADALETİ VE TARIMI BİTİRMESİ VE BU SEKTÖRLERİN ÇÖKMESİ MAALESEF GELECEĞİ DAHA DA KARANLIĞA TAŞIYOR.
300 binlik evi 800 bine satarsanız çok beklersiniz
"TÜİK verilerine göre nisan ayında kredili konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 35.6 oranında azalış göstererek 27 bin 912 oldu. Bankanın aracı olmadığı konut satışları ise yüzde 5.7 oranında artarak 75 bin 175 oldu. "... haber içeriğindeki şu açıklama bile vatandaşın hükümete olan güvenini ortaya koyuyor. çünkü kimse ülkenin ekonomisine güvenmiyor, hükümete güvenmiyor, güvenemiyor! bankaların batmayacağını veya çekilen kredi faizlerini bankaların fahiş oranda arttırmayacağını kim garanti edebilir? araç alacaktım vazgeçtim. çünkü ileriyi göremiyorum! paranız varsa döviz alın!
reklamlar.... ekonomi patlamış, Turk parasinin değeri yanlış yonetimden dolayi surekli ve cok hizli bir sekilde deger kaybediyor millette alim gücü kalmamış bu dönemde yanlış ata oynuyorsunuz...
Geçen sene 380.000 TL’ye aldığım daire şu anda teslim oldu site içersinde rezzan Beylikdüzü’nde alıcısına 350 tleye satılık Pazarlık payı da var
yalandan kim ölmüş
Diğer Haberler