Kuzey Marmara Otoyolu konut fiyatlarını arttırdı

Teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu Endeksa.com‘un verilerine göre Kuzey Marmara Otoyolu, güzergahı üstündeki Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli ve Sakarya‘da konut fiyatlarını artırıyor.

Güzergah ve bağlantı yollarındaki bölgelerde konut fiyatlarının yüzde 44 ile yüzde 92 arasında değerlendiği belirtiliyor.

Endeksa‘ya göre Kuzey Marmara Otoyolu ile İstanbul’a ulaşımı çok daha kolaylaşacak olan Tekirdağ’da son 4 yılda konut fiyatları yüzde 52 artış gösterdi.

Tekirdağ’da ortalama konut metrekare satış fiyatı 1.470 TL, konut yatırımının geri dönüş süresi 19 yıl. İstanbul’da şehrin çeperlerinde bulunan ve gelişmekte olan bölgelerde de değer artışı dikkat çekiyor.

Silivri’de son 4 yıllık konut satış fiyatı artışı yüzde 69 seviyesinde. Silivri’de ortalama konut metrekare satış fiyatı 2 bin 244 TL, konut yatırımının geri dönüş süresi 24 yıl.

Çatalca’da konut fiyatları son 4 yılda yüzde 44 artış gösterdi. İlçede ortalama konut metrekare satış fiyatı 2 bin 350 TL, konut yatırımının geri dönüş süresi 22 yıl.

Son 4 yılda konut fiyatlarında yüzde 57 artış görülen Arnavutköy’de ortalama konut metrekare satış fiyatı 2 bin 145 TL, konut yatırımının geri dönüş süresi 24 yıl.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
NE DİYOSUN EVİ Mİ SAT DİYOSUN. HEM FİYATLARIN YÜKSEKLİĞİNDEN ŞİKAYET EDER HEMDE YÜKSELMESİNİ MARİFET SANARSINIZ
rant yeri,ormanlar talan oluyor başlık ise evi olan yaşadı, bu millet çok küfür edecek bugünlere istanbulda yeşil alan mezarlıklarda sanki ölüye lazım oksijen.
rant üzerine dayalı ekonomiler eninde sonuna patlarlar, nitekim ABD de bile konut ve senet balonları patladı, ABD nin para basma gücü dahi buna yetmedi, şişirilen varlık fiyatları saadet zinciri misali elden ele geçip en sonunda sıradan insanlara itelemeye çalışıldığında patlarlar çünkü yükseltilen fiyatlar yolu ile fakirden zengine kaynak transferi yapma çakallığı duvara toslar, sıradan insanlarda bu kadar para olmaz neticede Türkiyede emlak, hisse senedi balonu patlamıştır.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler