TOKİ'den ev alacaklara faiz indirimi

Başbakanlık Toplu Konut İdaresince (TOKİ) 24 Nisan'da başlatılacak yüzde 20 indirim kampanyasından yararlanmak isteyenler, banka kredisini 120 ay vade imkanı ile 0,99 faiz oranından kullanabilecek.

TOKİ'den ev alacaklara faiz indirimi

TOKİ Başkanı Ergün Turan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik her yıl yapılan yüzde 20 indirim kampanyasına başvuruların 24 Nisan'da başlayacağını belirtti.

Kampanya kapsamındaki konut ve iş yeri sahiplerinin borç bakiyelerini Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzaladıkları bankalardan çekecekleri konut kredisi ile de kapatabileceklerini belirten Turan, şu bilgiyi verdi:

"CUMHURBAŞKANIMIZIN ÇAĞRISINA UYDUK"

"Konut faiz oranlarının yüzde 1'in altına inmesi gerekiyordu. Biz de bu yıl bankalarımıza bunu belirttik. Bankalarımız da bu çağrıya cevap verip konut kredisi faizlerini 50 bin liraya kadar 120 ay vade imkanı ile 0,99'dan verecek. 50 bin liranın üzerindeki kredi oranları ise 120 aya kadar yüzde 1,06 faiz oranıyla verilecek. Yapılan bu uygulama ile Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 'faiz indirin' çağrısına da eşlik etmiş olduk."
Turan, ayrıca kredi kullanacak vatandaşların tahsis ücreti ödemeyeceğini de belirtti.

İndirim kampanyasının konut ve iş yeri sahipleri için moral ve motivasyon kaynağı olduğunu da belirten Turan, "Bankalar geçen hafta itibarıyla indirime gittiler. Faizlerin 50 bin liraya kadar 120 ayda 0,99'a gelmesi önemli bir adımdır. Bunun 50 bin lira üzerinde de uygulanması gerekmektedir." dedi.
Turan, kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşların son tarih olan 18 Mayıs'a kadar başvurularını yapması gerektiğini belirterek, bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılmasının mümkün olmayacağını söyledi.

Kampanyadan, satışları 2016 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksidi 2016 yılı sonuna kadar başlamış konut ve iş yerleri sahiplerinin yararlanabileceğini aktaran Turan, "Vadesi 12 ay ve daha az kalan projelerimiz indirim kampanyasına dahil edilmemiştir. Geçtiğimiz yıl yaptığımız indirim kampanyasından 17 bin 706 vatandaşımızı faydalanarak 950 milyon 767 bin lira borç kapattı." diye konuştu.

Turan, bu yılki indirim kampanyasında esnek ödeme planı yaptıklarını belirterek, "Yüzde 20 indirim kampanyamızdan bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlarımız da yararlanabilecek. Borcunun tamamını kapatamayacak vatandaşlarımız borç bakiyesinin yüzde 25'inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 20 indirim kampanyasından faydalanabilecek." ifadelerini kullandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
toki evini ne yapayım normal kredi faizlerini indirin ev alamıyor millet
ANLAŞILAN SATIŞLAR TIKANDI
@sadikyuceer fiyatlar çok yüksek satılmayan birsürü toki evi var fiyatlarına bakarsanız anlarsınız niye satılmıyor sözde dar gelirliye yapılıyor aylık 1200-1300 tl ödemeli toki.. %1 in altına indirmişler sözde 0,99.. reklam kokan hareketler bunlar .
sadece toki için düşmesin konut kredileri. ev almak isteyen herkes için faizler 1in altına düşmelidir
ne olduda faızı ındırdınız elınızdemı patladı konutlar sımdı trollere sorsan bu hızmet hadı ordan
ellerinde patladı konutlar inşaat firmaları bir bir batıyor hepsi yurtdışına kaçacak. milleti soydular şimdi yurtdışında keyif zamanı
HELE BİR DE 24 HAZİRAN DA SEÇİLİRSE İKTİDAR PARTİSİ SEYREYLEYİN CÜMBÜŞÜ FAİZ DENEN İLLET BİTMİŞ OLACAK BU ÜLKEDE TAMAMEN KALKACAK NEDEN Mİ TEZ FAİZ KALDIRILA BUYURACAK CUMHUR İTTİFAKI
toki dedikleri seyde bu zamanda bildiğin ev parası... sanarsın ucuz birsey veriyor 4-5 sene önceydi indirimli toki muhabbeti. yüzde 1 in altına çekmişler fazi 0,99 bayağı indirim yapmışlar .. Yahu şu milleti kandırmaktan kazıklamaktan başka yapılan hiçbirşey yok.. Bilirkişi şu anda tokiden ev almaz. Ama yazık köylü amcam teyzem kaloriferli eve geçecem dairelerin önünde bi tane kaydırak bi tane salıncak evlerin için artık kaçıncı ucuz malzeme bilmiyoruz elindeki parayı yatırıyor ne bilsin kazıklandığını.
ULAN GARİBAN HALKI NE SÖMÜRTTÜRDÜNÜZ BEEE ADAM 100 BİNLİRAYA EV ALACAK KREDİ ÇEKİYO ÖDEYECEE MİKTAR 190 - 200 BİN 2 EV FİYATINA 1 EV ALABİLİYO SİSTEMİ NE GÖZEL KURMUŞSUNUZ ! BİR GÜN Bİ CHE GUVERA FİDEL ÇIKAR DA İNŞALLAH BU HALKI KAPİTALİST SÖMÜRÜ DÜZENİNDEN KURTARIR !
Konutları ucuzlatın fazlasını faize sayın.
Diğer Haberler