TOKİ'nin ikinci indirim kampanyası bugün başlıyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca borcunu erken ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik ikinci indirim kampanyası bugün başlatılacak. Kampanyadan yararlanmak isteyenler, 18 Ekim'e kadar ilgili bankaya başvurabilecek. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler, indirim kampanyasına dahil olmayacak.

TOKİ'nin ikinci indirim kampanyası bugün başlıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığının borcunu erken ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik indirim kampanyasına başvurular bugün başlıyor.

TOKİ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, bu yıl ikincisi düzenlenen kampanyada alıcılara peşin ödemelerde yüzde 22 indirim yapılacak.

Kampanyadan bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlar da yararlanabilecek. Bu kişiler, borç bakiyesinin yüzde 25'inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 22 indirim kampanyasından faydalanabilecek.

SON BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

Kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları, bugünden itibaren 18 Ekim'e kadar ilgili bankaya başvurabilecek. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.

İndirim uygulaması kapsamında bulunan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının, başvuru tarihi itibarıyla TOKİ'ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun bulunmaması gerekiyor.

Kampanyadan, satışları 2018 Haziran sonuna kadar yapılmış ve geri ödeme taksidi 2018 Haziran sonuna kadar başlamış konut ve iş yeri sahipleri yararlanacak. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasına dahil edilmedi.

Kampanyadan faydalanmak isteyenler, Gayrimenkul Satış Sözleşmesi'ni imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecek.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Eskı haberlere bakınca ıster TOKİ ister başka yetkililer, hükümet yetkililerden, bankalardan , lobbbbbbbbilerden yapılan aöıklamalara bakılırsa TOKİ koutları kapış kapış satılıyor hata okadar talep varki muraccat edenler arasında kural çekimleri bile yapılıyor. Bu kadar ilgi gösteren alanda neden kampanya indirimleri yapılıyor? anlamak zor , dar kafalı olduğumdan olabilir
satamıyorlar.... millet karnını zor doyuruyor , bu zamlarla kışı nasıl çıkaracağını düşünüyor adamlar ev satmanın derdine düşmüş...
6 senedir bir şey gürmedim
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler