TOKİ'nin İstanbul çekilişinde izdiham yaşandı

TOKİ 50 bin konut projesinin İstanbul Tuzla için noter huzurunda yapılan kura çekilişinde izdiham yaşandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) 50 bin konut projesinin İstanbul için kura çekilişleri devam ediyor. TOKİ tarafından İstanbul Tuzla Aydınlı Mahallesi’nde inşa edilecek konutların hak sahipleri noter huzurunda çekilen kurayla belirlendi.

Ümraniye Haldun Alagaş Spor Kompleksi’nde gerçekleşen ve 500 konut için 103 bin kişinin başvurduğu kura çekilişinde izdiham yaşandı. Yüzlerce kişi, saatler öncesinde spor kompleksinin önünde sıraya girerken, vatandaşlar sevinci ve hüznü aynı anda yaşadı.

TOKİ2

"KİRA DERDİNDEN 68 YAŞINDA KURTULDUM"

Aslen Giresun’lu olan 68 yaşındaki Gül Yolcu, 30 yıldır İstanbul’da kirada yaşadığını belirterek, “Daha önce hiç evim olmadı. Çok mutlu oldum, duygulandım, sevindim. Allah cümlemize nasip etsin. Bunca yıl hep kirada yaşadım. Allah bu yaşımdan sonra kiradan kurtulmayı bana nasip etti. Hemen evdekileri arayıp haber verdim. Herkes çok sevinçli” dedi.

"ALLAH HERKESE NASİP ETSİN"

3+1 ev sahibi olmaya hak kazanan 69 yaşındaki emekli Saylı Baylan ise duygularını, “Çok mutlu oldum. Allah herkese nasip etsin inşallah” diyerek duygularını ifade etti.

KAYNAK:DHA

TOKİ3

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
o tarihten bu tarihe yatirilan oaralar hesaplandiginda faizi 7 8 milyon tl yi buluyor o paraylada binlar zaten yapiliyor vallahi iyi sirket
BU ZULÜM SON BULMALI.HALK KANDIRILIYOR.
..........Bir emekli maaşı ile bırakın 3+1 2+1 bir evin taksitini bile ödemeyecekler var, yeme içme şurada dursun, 6 ayda bir memur maaş endeksine tabi, 6 ay ödediğin taksit gelen zamma denk geliyor, bazende geçebiliyor, işin içine giren anlar, yinede çıkanlara hayırlı olsun, yarısı ödeyecek kadar peşinatı olmayanlar pişman olmazlar inşallah. 24 ay sonra toptan ödeyip toki den kurtulmaz iseniz, altında kalırsınız, demedi demeyin. onun için evin değerinin yarısı kadar ödeyecek paranız var ise hayırlı olsun.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler