Türkiye'nin kenevir üretim merkezi seçilen ilçede arazilere talep arttı

Türkiye'nin kenevir üretim merkezi belirlenen Samsun'un Vezirköprü ilçesinde tarım arazilerine ilgi arttı.

 Türkiye'nin kenevir üretim merkezi seçilen ilçede arazilere talep arttı

Vezirköprü ilçesine bağlı Narlısaray Mahallesi'nde kenevir tarımı için arazi almak ve kiralamak isteyen yatırımcılar girişimlerde bulunuyor. Narlısaray Mahallesi Muhtarı Ali Sezgen, "İş adamlarından ve yetiştirmek isteyenlerin arazi talebi var. Yerler değerlendi. Fakat buradaki arazi sahipleri arazilerini satmayı düşünmüyor. Yani burada arazi satım işi fazla olmuyor. Buradan göç eden insanların Cumhurbaşkanı'nın açıklamasından sonra köye dönüşleri olabilir. Göç eden insanlarımız arayıp bilgi alıyor. Kenevir işi büyürse köyden gidenlerin de geri döneceğini düşünüyoruz. Antalya, Manavgat, Alanya'dan iş adamları geldi. Fabrika ve ekim için arazi baktılar" dedi.

AW648356_03

'KAYSERİ'DEKİ TEKSTİL FİRMALARININ İLGİSİ VAR'

Kendirle ilgili çalışmalar yapan aynı zamanda Narlısaray Ortaokulunda müdürlük yapmış emekli öğretmen Bünyamin Kıvrak, "Cumhurbaşkanı'nın kendir konusundaki açıklamalarından sonra birçok yerden arazi soran oldu. Samsun'dan ve İç Anadolu'nun çeşitli yerlerinden arayarak arazi kiralamak veya satın almak isteyenler oldukça fazla. Şu an satılan olduğunu duymadık. Zaten dikim yapılacak arazileri vatandaşlar belirlemiş. Ama arazi soran çok. Çeşitli üniversitelerden bilimsel araştırma yapmak için Narlısaray'a geliyor. Tekstil fabrikalarından yoğun ilgi var. Özellikle Kayseri'deki tekstil firmalarının ilgisi var" diye konuştu.

KAYNAK:İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 20 yorum
bir yıldır arazileri birileri topluyordu biz dönümü 6 bin liradan sattık 12 olmuş şimdi bir yilda
satma kardeşim niye satıyorsun toprak satılır mı Allah aşkına
@tarikasan yalan konuşuyorsun vezirköprünün nerede olduğunu bildiğinden bile şüpheliyim.
Neden diyarbakir lice olmasın .
@ilhanfidanboy diyarbakır illegal olarak çok ekti şeytan sizi yoldan çıkarıp sarhoş ediyor, bence ağrıda ığdırda erzurumda olmalı oralar yatırımda çok geri işsizlik yoksulluk orada
iş adamı dediğin torbacılardır
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler