Ankaralı turizmcilerden Mansur Yavaş'a ziyaret

Anadolu Ankara Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) Başkanı Birol Akman, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a kent turizminin geliştirilmesine yönelik taleplerini iletti.

Ankaralı turizmcilerden Mansur Yavaş'a ziyaret

ATİD'den yapılan açıklamaya göre, Dernek Başkanı Birol Akman ve beraberindeki heyet, Yavaş’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette, öncelikli olarak Ankara'nın bir tanıtım filmine ihtiyacı bulunduğunu vurgulayan Akman, "Ankara'nın 24 saat yaşayan bir şehir olmasını istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Ankaralı turizmciler olarak, kentin marka bilinirliliğini artırıcı çalışmalar beklediklerine işaret eden Akman, kentin turizminin gelişmesi için hep birlikte çaba sarf edilmesi gerektiğini kaydetti. Bugüne kadar katıldıkları yurt içi ve dışı turizm fuarlarında Ankara’yı sadece ATİD’in temsil ettiğine değinen Akman, bu konuda da belediyeden destek beklediklerini belirtti.

Ankara'da uluslararası bir festival düzenlenmesinin Başkent’in tanıtımına büyük katkı sağlayacağına inandıklarını dile getiren Akman, diğer illerde de "Başkent Günleri" düzenlenerek kentin turizm potansiyelinin birebir anlatılabileceğine dikkati çekti. Kale ve çevresinin restorasyon işlemlerine hız verilmesi gerektiğinin önemli olduğunu belirten Akman, şunları kaydetti:

"Ankara’nın 24 saat yaşayan bir şehir olmasını istiyoruz. Özellikle şehrin aydınlatılması, yaşayan şehir olma özelliği için gerekmektedir. Ankara'nın 'gri şehir' imajından kurtarılması için gerçekleştirilecek rengarenk organizasyonlarla kentin yaşayan bir şehir olmasının sağlanması, kent turizminin gelişmesi için çok önemlidir.”

Fuar alanlarının açılmasını istediklerini belirten Akman, bununla birlikte Ankara'da kongre turizminin geliştirilmesine yönelik çalışmaların da hız kazanması gerektiğine işaret etti.

Söz konusu ziyarette Akman, Ankara'dan diğer ülkelere direk uçuş sayısının artırılmasına yönelik taleplerini de iletti.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Ankara çok sönük kalıyor şehir olarak turizm de gerçekten çeşitli etkinliklerle canlandırılmalı bencede ülkenin Başkent i canlı olmalı emekliler şehri gibi görünmemeli burası ne kadar canlı görülürse ülkenin diğer şehirleride örnek alır onu
birde parkları bahçeleri gezdirselerdi mesela havuzları. urfanın balıklı gölü var. ankaranın gurbagalı havuzu var. mesela ana yollarımız maşallah yag gibi pırıl pırılda temiz. ulan ankara gar ibni sina hastahanesi güzergahında belki 10 kez göçtü yol ankara bitti bittiii ne turizim bence artık gençlik parkındaki tinercileri 19 mayıs sahasındaki molozları yollardaki çöpleri metrodaki pislikleri göstermek için olabilir neden olmasın ankarada icraat yok iş yok hayalet şehir olmaya hızlıca gidiyor artık ankara dolmuşçuların taksicilerin racon kestigi bir yer oldu
ZORLA ORTAYA ÇIKARTILMIŞ BİR ŞEHİRDE NE TURİZMİ OLMASINI BEKLİYON Kİ ? DOĞA DESEN YOOKKK TARİH DESEN YOOKKK DENİZ DESEN YOOKK BURDA SADECE BETON TURİZMİ YAPILIR ONUN DA MÜŞTERİSİ ÇIKMAZ !!!
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler