Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan enflasyon açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 'Enflasyonla mücadele adımlarımız meyvelerini veriyor. TÜFE'de son 3 yılın en düşük enflasyonunu yakaladık' açıklamasını yaptı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan enflasyon açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ekim ayı rakamlarıyla TÜFE'de son 3 yılın en düşük enflasyon seviyesinin yakalandığını belirterek, "Enflasyonla mücadelede aynı kararlı duruşu sürdürecek ve yıl sonunda hedeflediğimiz oranları tutturacağız." ifadesini kullandı.

Albayrak, Twitter hesabından ekim ayı enflasyon rakamlarını değerlendirdi.

Enflasyonla mücadelede atılan adımların meyvelerini vermeye devam ettiğini vurgulayan Albayrak, "Ekim ayı rakamlarıyla TÜFE'de son 3 yılın en düşük enflasyon seviyelerini yakaladık. Enflasyonla mücadelede aynı kararlı duruşu sürdürecek ve yıl sonunda hedeflediğimiz oranları tutturacağız." değerlendirmesinde bulundu.

Albayrak'ın paylaşımında yer alan infografikte de "Para ve maliye politikalarının güçlü eş güdümüyle ana mücadele alanlarının başında gelen enflasyonda 2019 yılının eylül ve ekim aylarında ulaşılan seviyeler, ekonomide dengelenme sürecinin başarılı birer örneğini oluşturmaya devam ediyor." ifadesi yer aldı.

İnfografike göre, ekimde yıllık TÜFE'de Aralık 2016'dan, yıllık ÜFE'de Nisan 2013'ten beri en düşük seviye yakalandı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 79 yorum
sayın bakan DAMATBEY bunu anladık vatandaştan korkunuzda yok utanmanız da ama hicdegilse allahtan korkun ve utanın bumilletin vebalini ödeyemezsiniz bundünyanın saltanatını umarım rabbimden size ahirette cektirsin yılbaşı geliyo ya işci emeklisi bagkur ve calışanlara az zam vermekicin uydurulmuş ve hersene tekrarlanan senaryo yeret artık tel kelime söylücem allahtan korkun kuldan utanmanız yok nasılsa
ağam bizimle eylenir :))
yalanı bile yalan söylüyor
sen gelmeden önce englasyok toktu
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler