15 bin lira krediyle kendi işini kurdu!

ADIYAMAN'ın Besni ilçesinde işçi emeklisi Sakine Kılınç (54), 8 ay önce bankadan 15 bin lira kredi çekip, satın aldığı 150 bin Kaliforniya solucanının dışkısıyla evde organik gübre üretmeye başladı. Çocuklarının ilk etapta karşı çıktığı Kılınç, solucan sayısını 8 ayda, 6'ya katlayıp evini çiftliğe dönüştürdü. Evinin 3 odasındaki, 3 havuzda 900 bin solucanı bulunan Kılınç, hem solucan hem de dışkıyla ürettiği organik gübreleri çiftçilere satıyor.

Oğlu ile birlikte organik gübre üreten Kılınç, büyük bir çiftlik açmayı hedefliyor. Kılınç'ın ürettiği organik gübrenin kilosu 5 liradan alıcı bulurken, çiftçiler aynı ürünü mağazalarda 20 liraya kadar artan tutarla satın alabiliyor.

Şimdi talep yağıyor

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 17 yorum
Ya biri de çıksın desin ki solucan b..k aldım sebzelere meyvelere şu kadar faydalı oldu desin ya yokmu ya antalya adana veya seracılığın yoğun yapıldığı yerler biriniz çıkın söyleyin solucan b.. ku faydalı verimi yüzde elli artırıyor kırk artırıyor . Arkadaş ne soluncan mış be ya kilosu ne kadar ya
@pirina0005 çokmu zor 1 kilo al kendin evde dene herşeyi hükümetten bekleyin :)
@pirina0005 Ben inanmıyorum bu işin böyle yağlı olduğuna. Sık sık böyle haberler çıkıyor zaten para kazandırsa şimdiye kadar büyük yatırımcı birisi bu işi büyük ölçekte yapıp ülke çapında ihtiyacı görecek derecede üretime geçerdi.
@pirina0005 ben kullandım gayet güzeldi işe yaradı kilosu 4 liraydı 1 avuç gübreyi saksıya döktüm küçük saksıya 2 ay oldu gayet güzel sonuç aldım.
@pirina0005 ---- Boş konuşacağına yazılı olan fiyatını da okusaydın ya. '' Kılınç'ın ürettiği organik gübrenin kilosu 5 liradan alıcı bulurken, çiftçiler aynı ürünü mağazalarda 20 liraya kadar artan tutarla satın alabiliyor.'' Bir haberi ya oku ya da hiç okuma.
@pirina0005 ben kullandim bahcedeki fasulyelerime. denemek icin sadece iki koke kullandim. fasulyenin her bir yapragi tabak kadar nerdeyse ve deli gibi uzadi. sirik fasulyesi ektim. henuz fasulye tutmadi ama bitkisi cok guzel serpildi. esime bir arkadasi vermisti, oncesinde ben de abartiyorlar diyorumdum ama gozumle gordum.
solucan gübresi haberleri solucan satanlara yarıyor gübre satanlara feğil
nerede kg 5 TL imiş bende var 2 TL .milleti kandirmayalim . ayrıca 8 ayda 150 bin solucanla 1 ton satıma hazır elenmiş gübre üretemez .
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler