Akaryakıtta yeni dönem: Eşel mobil sistemi

Akaryakıtta yeni dönem başlıyor! Maliye Bakanı Naci Ağbal, akaryakıt üzerinden alınan özel tüketim vergisinde (ÖTV) eşel mobil sistemine geçildiğini duyurdu.

Ağbal, "Yeni sistemle vergilerin aşağı inmesinde sınır olmayacak ama yukarı giderken bugün uygulanmakta olan vergi tutarları hiçbir şekilde aşılamayacak." dedi.

Bugünden pahalı benzin ve mazot fiyatları olmayacak

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 21 yorum
yıllardır niye yapılmadı sn. bakan, bu milletin cebinden kolunuzu çekin. yazıktır, iş yapıyoruz demeyin. vergi olmasa içecek çay alamazsınız. ama devlet kaynakları vardı çalışan tekel, şeker fab. vb. satmamak gerekirdi. özel kar ediyor devlet niye işletemiyor. beceriksiz mi? o zaman sıkıntı burada.
doğrudur. seçim geçene kadar gelmez. seçimden sonra toptan geçirirler...
alınan her vergi devletin kasasina giriyorsa helal olsun ama birilerinin cebine giriyorsa haram zıkkım olsun
nedense hep seçim zamanı bu fikirler akıllarına geliyor...
soktunuz sokacağınız kadar , maytap mı geçiyorsunuz. yakıt döviz değilde afrika parabirimi üzerinden mi satılacak .
seçim süresi bitince zamlar gelmeye başlar
ne yani ??? buna sevinelim mi şimdi. Benzin olmuş 6.5, mazot 5.5.... fiyatlar gelmiş saçma sapan bir yere. Fiyatları aşağı çekmeyecekler, bu şekilde kalacak. Bu kabul edilebilir bir durum değil.
artık dediğiniz seçime kadar. göz göre göre milleti salak yerine koydunuz
daha ne zammı olacak ki zaten
madem yapılabiliyordu şimdiye kadar neden yapmadınız. daha ne kadar artacak zaten nerdeyse 10 tl olacak benzin milletin canına okudunuz. seçim yaklaştı oy oranları düştü diyorsunuz yani sayın bakanım. bi seçimi kazanalım kaldığımız yerden devam ederiz diyorsunuz yani. bide vatandaşlık vergisi çıkmış her yıl 90 tl alınacak diyorlar herkesten doğru mudur? bunuda bir cevaplarsanız seviniriz.
Desenize seçimlerde durum o kadar vahim ki artırırsak batarız diye...
Bence/bana göre olay neye benziyor gerçeklerle anlatmaya çalışayım... Sigarayı bırakmaya çalışan bir insanın "Sigarayı bıraktım"diyerek yanan sigarasını elinden atması; en fazlası 3-5 saat veya birkaç gün sonra yeniden başlaması... Atasözlerimizden bir tanesi der ki "Köpek ** yemekten vazgeçmez"... Eşel mobil bilmem ne mobil... Şimdiye kadar neredeydin???
MEVCUT FİYATI DÜŞÜRMEK AMAÇ DEĞİL BİZ ZATEN ÇAKACAĞIMIZI ÇAKTIK ALIN TÜYÜ İSTEDİĞİNİZ YERE DİKİN DENİLEN BU DAĞILIN.
LİTRESİ 6,27 TL OLAN BENZİNİN 2,40 TL ÖTV ALINIYOR BUNA BİRDE ZATEN KDV EKLENİYOR .PETROL İSTASYONLARI OLMUŞ BİRER VERGİ DAİRESİ
ŞU BAKANLARIN YALANI DOLANI PALAVRALARI Bİ BİTMEDİ GİTTİ BE !!!!
petrolün yükselmesi sadece araç sahiplerini ilgilendirmiyo A dan Z ye herkesi ilgilendirir yani demekki bundan sonra hiçbirşeye indirim yapılmayacak benzin 4 tl iken neden uygulanmadı bu sistem tabi baştakilerin masrafları meclisten karşılandığı için koymuyo bunlara hep vatandaştan çıkıyo acısı
LAAAN SAKIN HAA PETROL FALAN ARAMAYIN ! BÖYLE HİKAYEDEN İŞLERLE HALKI UYUTMAYA ÇALIŞIN !!!!
giren girdi zaten
OLACAĞI KADAR OLDU, ZAMLANACAĞI KADAR ZAMLANDI ZATEN.NE YANİ 10 TL Mİ? OLSUN.BU ÜLKENİN İNSANLARI EN FAZLA BENZİNİN LİTRE FİYATINI 3,5 TL OLARAK TÜKETMELİ.
benzin mazot tavan yapmış , siz sabitliyorsunuz . verdiğimiz oylara yazık valla , dalgamı geçiyorsunuz?
üzülmeyin arkadaşlar bu sadece seçimler için alınmış birkararseçimden sonra eskiye dönülür aynıemekliye 1000 tl olayı ramazanda alırız kurbanda bir dahaki seçime ertelenir bu kadar geziler sarayın masrafıen basiti muhtar toplantıları bunlar neyle karşılanacak tabiii bizim vergilerimizle üzülmeyin TAMAM demessek seçin sonrası aynen devam hah ha hah ha
Diğer Haberler