'K' belgesi de artık e-Devlet'ten 5 dakikada alınabilecek

E-devletten vatandşalara bir hizmet daha! Kamyonet, kamyon, çekici, römork, yarı römork, tanker ve yük taşıyan benzeri araçlara zorunlu olan K türü yetki belgesi, yarın itibarıyla e-Devlet'ten alınabilecek.

Yaklaşık 15 günlük müracaat süreci sadece 5 dakikaya inmiş olacak.

15 günde alınıyordu artık 5 dakika!

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
desenize ölüm makineleri daha fazla adam öldürecek.
@adamolmaklazim Ek-1 belgesinide çıkartabilelimde sigortacılara soforler odasına 30 tl ödemekten kurtulsun millet
belgenin maliyetide ucuzlayacakmı ?
Hep sürecin hızlandığından bahsediyor da, Maliyetinden, para yatırılması gerektiğinden bahsetmiyor. Millet parası olmadığı için alamıyor bu K belgesini, yoksa 5 dk da beklenir, 15 gün de beklenir ne var yani?
@kkccefe NE KADAR PARA YATIRMAK GEREKTİĞİNİ DE YAZSALARMIŞ İYİ OLACAKMIŞ.
ticaret odası nerden para kazanacak
Harika hizmet işi gücü bırakıp bunun için uğraşılmayacak.
Modern devlet vatandaşııyla barışık olur, vatandaşını hile yapmaması için kendisi hileden uzak durur, vatandaşından topladığı vergileri vatandaşı rahat olsun diye hizmet veriri, verdiği hizmet vatandaşın işleri yururusn haledilsin diye verilir müdür memnun olsun diye değil, devlet vatandaşın kulağını değil işşini hizmetini vermiyen / yapmıyan memur ve mudurunkini çekecek. bir çok modern devlet e-devlet diye sunulan hizmetler devlet tarafından bedava bunlar ve bunlara benzer hizmetler veriliyor, araba satma,alama, arabayı trafikten durdurma, trafika açmak vb hizmetler veriliyor bedelsiz
seçim zamanına denk getirilmesi manidar. Hatta kabak gibi ortada.
Arkadaş.Biriside çıkıp takdir içeren bir mesaj yazsın.İyi olana iyi kötü olana kötü desin.Sonra onları tartsın kararını versin.İyiye iyi kötüye kötü demeyi bir türlü öğrenemedik.
Boş işler...Karın doyurmaz..1600 geçinmeye zorladığınız halk bir yanda...25000 tl alıp geçinemiyoruz diyen milvekilleri bir yanda...SN Cumhurbaşkanımızı kendi milvekiller yiyecek tehlikesi var...Halkın gönlünden düştünüz....Sn Erdoğan sayesime buyudunuz...Adalet bitti,Kalkınmayı kendiinize uyguladınız..Bekleyip göreceğiz bakalım.
Çok güzel
Bi ara K2 belgesi almak istemiştim, şartları okuyunca zenginleri daha zengin edebilmek için uydurulmuş bi belge olduğunu anladım. Halbuki benim yapacağım tek şey Nakliye, Kurulum, Montaj. Sadece bunu yapmak için bir sürü şart istiyorlar.
firmalar (ltd-a.ş) nasıl e-devlet şifresi alacak? vergi numarasınamı berecekler? yok öyle bir uygulama,önce bunu bi açıklayın ?
çe-devletten SRC başvurusu yapmak istiyorum. Ehliyet bilgisi bulunamadı diyor. Nüfusta, EGM sayfasında bilgiler güncel. Benim gibi onlarca insan var. Problem çözülemiyor. Bir haber yapsanız.
Diğer Haberler