Milyonlarca kişiye indirimli emeklilik müjdesi

Milyonlarca Bağ-Kur’lu geçmiş prim borçlarını kısa süre içinde yürürlüğe girecek af paketiyle indirimli ödeyebilecek.

10 yıllık borç, 84 bin liradan 52 bin liraya düşecek.

Büyük indirim geliyor! Borçlar silinecek

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 65 yorum
NEDEN EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLARLA İLGİLİ BİR ÇALIŞMA YOK.BİZİM GÜNAHIMIZ NE? DEVLETİMİZİN MAKSATI BANKALARI SÜSPANSE ETMEK Mİ.
@eyup6174 maalesef devletin emekli maaşı ödeyecek gücü yok.
kimse bilmiyor bizim günahımız ne
@ryildirim_l5 EMEKLİLİK FALAN YOK PARA YOKMUS KASA TAMTAKIR
@smile_82 oy almak için her şeyi yapacaklar devleti düşünen kim
@canakkaleil yazıklar olsun edep yahu
Zamanında ödeyenlerin suçu ne?
@yusirus nerde yaşıyorsun kardeş sen? burası türkiye borcunu zamanında ödeyene enayi, borcunu ödemeyenede uyanık derler :)
@yusirus biza keriz muamelesi yapıyorlar başka birşey degil.
@yusirus zamanında ödeyenler 120 tlden o gün prim ödedi bitti o gün ödeyemeyenler bu gün 700 tlden ödüyor
@uras16 oy almak için
para gelsin de nasıl gelirse gelsin
ne alaka adamlar her fırsatta bir kanamayı tedavi ediyorlar. senin mantığa göre de hayat bedava olsun jersey senin olsun.
emeklilikte gaspa takılan devlet tarfından hakları gasp edilen yüzbinlerce insan var
bu hükümet hak etmiyen herkese bişeyler veriyor babane maşı gibi benim hakım olan emekliliği gasbeti ecevit hukumeti tamanda kardeşim benim hakımı iyade et madem öyle ortada bir adaletsizlik var ayıp günah
@erdoganpolat34 oy alması için elinden ne gelirse yapacaklar oy yok
akepe, pasarını borcunu vergisini düzgün ödeyenleri bir nevi cezalandırıp, oy uğruna diyorki ödeme ödeyenle salak, sen ödeme ben nasılsa onlardan alıyorum senden almam. ödeme bekle oy zamanına kadar. yuh.
Pirimlerini düzenli ödeyip emekli olmasına az bir zaman kala yaş sınırı koyup Emeklilikte yaşa takılmasına sebep olup mağdur ettiginiz vatandaşlar için bir çalışma yapın. Yazık olsun. Mecliste helal istiyorlar. HARAM ZIKKIM OLSUN.
emeklilikte yaşa takılan larda af gelsin pirim günü dolan emekli olmuyosa bile sağlık vs yararlansın boşa ssak ödüyom ben ödicem 12000 gün alıcağım maş daha düşük ayıp günah hakmı bu adalet mi bu
NEDEN YAŞA TAKILARLA İLGİLİ BİR ŞEY GELMİYOR AKLINIZA, ONLARDAN DA OY ALIRSINIZ..
şu memlekette SGKLIYI düşünen yokmu işsiz kalıp sigortada boşluklar oluşuyor bunların ödenmesi için ne zaman düzenleme yapılacak hep bağkurluya babalık yapıyorsunuz sgklı üvey evlatmı akp
emeklide yaşa takılanlar oy kullanmayacak hesabı yapıyorlar sandıkta görüşürüz kim bize destek veririse oyumuzu ona atacagız.
Arkadaş, biz EYT lilerin borcu falan yok fazlamız var neden bizim derdimize derman bulmuyorlar ben 5 yıl fazla prim ödemişim .Bizim hakkımız gasp edildi ve telafi de edilmedi bizde gereken neyse yapalım.
Yemeğimden kesip, alın terimle pirim borçlarımı ödedim. Meğersem ödememek gerekiyormuş. Hakkımı haram ediyorum.
Devlet kasası boş öyle ki dibinde bile kazıyacak bulaşık kalmamış ki vatandaşa cazipmiş gibi öneriler sunuyorlar, ancak vatandaş daha bitik kuruş yok kuruş çıkmış candan umut olur mu olmaz ama hala vatandaşı borç batağına sürüklemek için cazip öneriler yapılmakta Ziraat Bankası medya satışına kredi verene kadar (dmirören doğan medyayı sattı ya ) çiftçinin elinden tutsa da köylü böyle batağa düşmese yine halk bankası yol-köprü tünel müteahhitlerine kredi verene kadar esnafın derdine çare ol milyonlarca küçük esnaf bak piyasa nasıl canlanır ama hep yandaş ve akraba cebi doldur oy yok o zaman....
yaşa takılanlar diyoruz diyorlarki suriye eyt diyoruz bütçe diyorlar yaşa bir düzenleme diyoruz onlar hala kendi dertlerine düşmüşler REİS hani halk ın her sıkıntısını duydugumuz anda harekete geçecektiniz bakın dürüst olalım halk belediyelerde çok büyük vurgunların peşinde sizde özal gibi çevrenizdekilere söz geçiremiyorsunuz bu halk size güveniyor ama gasp edilmiş kul hakkı var 99 öncesindeki yapılan yani alınan haklarımızı geri istiyoruz .
SSK LI OLANLARDA BU ÜLKENİN VATANDAŞI DEĞİLMİ YAŞIM 53 OLDU 3400 PİRİMİM VAR AMA BİZE HİÇ BİR HAK YOK BAĞKURLUYA VERMİŞ OLDUĞUNUZ BU HAKKI BİZLEREDE VERİN KAÇ YIL PRİM GEREKİYORSA BİZDE KREDİ ALALIM BİZDE EMEKLİ OLALIM
@efsane066565 aynı dert bendede var maalesef
eskıye donuk af kapsamına alınsın bızlerde magduruz
ulan taş kesilesiniz.mikrop herifler emeklilikte yaşa takılanlar...ne olacak pirim 9000 gün olmuş 30 senedir prim ödüyorum,ödemeyenden para alıp hak etmeyeni yapıyorsun ben hak ettim hakk .allahnızdan bulun ..
Müjdeler ülkesi her gün müjde maşallah maşallah görüyorsunuz anlatmaya gerek yok
mılletten nasıl para toplayabıleceklerını düşünüyolar olmıyan parayı nerden verecek sana yahu
Yeminle kendimi keriz hissediyorum. Ne bağkur ödemem ne de vergi ödemem 1 gün bile gecikmiyor. Ödemeyene af çıkarılacağına zamanında ödeme ödüllendirilse daha mantıklı olmazmı. Zamanında ödemesini yapan vatandaşın günahı ne kerizmiyiz biz?
NEDEN HER ZAMAN BAĞKURLULARA BU KOLAYLIKLAR TANINIYOR? BANKAYA BORÇLANARAK EMEKLİLİK FALAN NEDEN HEP BAĞKURA...SSK ÇALIŞANLARI ÜVEY Mİ ? HİÇ BİR KOLAYLIK YAPILMADI BUGÜNE DEK.
27 sene oldu 7bin gün oldu bağkur borçta var bağkurda emeklilk 30 yılmış artı yaşı doldurman lazımış hani aynı çatı idi
Özellikle belediye başkanlığı seçimlerinde adaylar çamaşır makinası,buzdolabı,fırın aklınıza gelen bir çok elektronik eşya dağıtırlar.Peki On bin lira maaş aldığını sayalım belediye başkanının.Bu zat göreve gedldiğinde bu zararını nasıl karşılayacak.Anlatmaya gerek yok.Anlatmam niye anlatayımki.Şimdi büyük başların yaptıklarına bakalım.Belediye başkanları kendi mallarını satıp koltuğa oturmak istiyorlar,büyükbaşlar devletin yani milletin malını peşkeş çekip koltuğa oturmaya çalışyorlar.Bu denklem zor bir denklem değil.Anlatmaya gerek yok.Niye anlatayımki.
yaziklarvolsun haketmeyen herkese bir afti vesaireydi birsey yaptilar hakeden emeklilik hakki gaspedilen emeklilikte yasa takilanlara hala hic birsey yok
Çiftçiye sorun bakalım bağkurunu yatırabiliyor mu!
yaşa takılanların hakını yiyenler mezarda rahat uyumayın bu mubarek günde
İntibak nereye takıldı..nasıl dalet bu....25 yıl bağkur yatıranla ,25 yıl sigortalı neden eşit değil.Emeklilik ikramiyesi yıpranma payı neden bağkurluya verilmiyor.
yaşın genç cocuk sen daha çalışman lazım genç emeklik yok artık ve olmasın
hep zengine hep patrona lan işciyede birşeyler versenize
zamanında ödeyen enayi herhalde
eskıye donuk af kapsamına alınsın
Arkadaş kendimi enayi hissediyorum ordan kıs burdan kıs bir şekilde 25 sene bağkur öde sonra af ne güzel düzen eğer hakka giriyorsa hakkım ı helal etmiyorum.
yazıklar olsun size. SSK ve BAĞKUR pirimini dişinden tırnağından artırarak düzenli ödeyip günü dolmuş olmasına rağmen emeklilik için yaşı bekleyenler ne yapacak peki...herkes aklını başına alsın.SEÇİM VAR SEÇİM.bu seçim öyle kolay olmayacak.
BU KANUN CIKMADAN ÖNCE İHYA PROGRAMINA KATILIP BOÇLANAN VE BANKADAN KREDİ CEKENLER NE OLACAK.
HER YERE PARA, AF, DESTEK, BORÇ, YARDIM AMA EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLARA HİÇ BİR ŞEY YOK. ÜSTELİK KAZANILMIŞ HAKLARININ ÜZERİNE YATIP OYUNUN ORTASINDA KURAL DEĞİŞTİRİLMEYECEĞİNİ BİLE BİLE MAĞDUR EDİLİYORUZ. 10.000 GÜN PRİM 29 YIL SİGORTALILIK VAR AMA EMEKLİ OLAMIYORUM. SANKİ PRİM İHTİYACINI DOLDURDUK SİGORTASIZ ÇALIŞIYORUZ. HAYRET BİR ŞEY
2000 öncesi vergi kaydı ve oda kaydı olup bağkur kaydı olmayan kişilere yönelik niye çalışma yok.
çalış yaşın genç yuh
ben 600 lıra bagkur odıcem dıye yırtınacam odemeyene af.akp ye oy yok bu satten sonra..
ALLAH C.C. kul hakkının hesabını soracak o gün geldiğinde de hakkımı helal etmiyorum adaletsizler
Diğer Haberler