Varlık Barışı TBMM'de kabul edildi

TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen önergeyle, yurt dışından 11. ayın sonuna kadar getirilen varlığın sadece yüzde 2'si oranında vergi tahsil edilecek. Yurt dışındaki varlıklarını 31 Temmuz 2018'e kadar Türkiye'ye getirecek vatandaşlara hiçbir vergi uygulanmayacak. Temmuz 2018'den sonra ise yüzde 2 oranında vergi tahsil edilecek.

Kabul edilen maddelere göre, yapılandırmaya konu alacaklar; alacaklı idare, alacak türü ve alacağın dönemi itibarıyla belirleniyor.

Yapılandırmaya konu alacakların ait olduğu idareler; Maliye Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, il özel idareleri, belediyeler, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) olarak düzenleniyor.

Milyonları ilgilendiren tasarı Meclis'ten geçti

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 53 yorum
EMEKLİLİK YAŞA TAKILANLAR sizi yine unuttular. Sandıkta 16 yıldır bu mağduriyeti sonlandırmayanları sonlandıralım.
@i.sezer ne yapacaktı ya 18 yaşında işe başla 25 yıl çalış 43 yaşında emekli ol nemi? oldu canım
@ibrahim_karasahin_1991 SSK girişi 1988 yılı olup emekli olmayı bekleyenler var CANIM. 2018-1988 = 30 yıl eder CANIM. 1989 öncesi SSK giriş yapanlardan o günkü yasalara göre yaş aranmıyordu CANIM. Biraz konuyu öğren sonra yorum yap CANIM !!!!
@ibrahim_karasahin_1991 sen ülkenin ekonomisini veya bütçe düşünerek cevap yazıyor isen esas kara delik saraydır. Aylık masrafı 21.000.000 tl (Yirmi bir milyon) CANIM.
@ibrahim_karasahin_1991 Avrupa devleti olacaksan öyle olacaksın. Hemde gelir düzeyi yüksek olacaksın. 13000 dolar kişi başına düşen milli gelir deyipte, beni yıllık milli gelirim 20000 Tl olmayacak. 13000 doların yarısı bile değil. Yalan söylemekten ölecekler bir gün. Oy felan yok.
@ibrahim_karasahin_1991 SSK girişi 1986 olanlar bekliyor emekli olmak için. 1986 yılında 18 yaşında olan kişi şu anda 50 yaşında bu işsiz kaldı ise nerede iş bulabilir bu yaşla onuda bir yazıver CANIM.
Emeklilikte Yaşa Takılanlar söz siz de !!!! Yine bir düzenleme yok. Mühür sende 16 yıldır seni mağdur edenlere TAMAM dur de.
KARA PARA AKLAMA FIRSATI...
gelsin man adası
2 bin liralaradan ne haber hala yasalaşmadı emekliye gelince ağır işliyor yasalar nedense haa bu arada kendi nize ne kadar bayram harçlığı düşünüyorsunuz acaba
@konseyde_tbd merak etme vereceği 2000nin acısını seçimden sonra zamlarla vergilerle çıkarır. Seçim yatırımları. Ver mehteri
@vatandas0 merak etme kardeşim çıkardılar bile hemde seçimden önce gelir vergisi %20 den 22 ye çıktı %2 gibi görünüyor ama rakama bakılınca %10 a tekabul ediyor saygılar herkese :)
16 yıldır "İTİBARDAN TASARRUH OLMAZ" diyerek vergi ve zamlar ile ekonomik yükü gariban halkın omuzlarına yükleyenlerden hesap sorma vakti.
PARA BİTTİ,DENİZ BİTTİ.
Avrupa’daki ak partiye oy veren ve ahkam kesenler delikanlı varsa şimdi ceplerindeki 0,03 TL’yi da getirir o vatanın uğruna feda ederler öyle klavyeden coşma ile olmuyor
kendilerine uygulansa türkiye kalkınır man getirseler yeter..
Milyonlarca kişiyi ilgilendirmiyor sadece üç beş zengini ilgilendirir bu yasa zaten zenginler istediği için çıkartmışlar yoksa benim için çıkartacak halleri yok
EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR HAKKINDA HİÇ BİR ÇALIŞMA YOK. KAZANILMIŞ HAKLARIMIZ BİR ANDA YOK EDİLİVERDİ. BİR SÜRÜ İNSAN BU DURUMDAN DOLAYI MAĞDUR, BELLİ YAŞTAN SONRA İŞ BULAMAYIP DİLENCİ GİBİ ORTALIKTA GEZİYOR İNSANLAR. SURİYELİLERE AYIRDIĞINIZ KAYNAĞIN 10 DA BİRİNİ KENDİ VATANDAŞINIZA AYIRAMIYORSUNUZ YA.. YAZIKLAR OLSUN..
Secim oncesi yağlamalar başladı .. milletimiz hemen aşka gelip tekrar akp ye verir . bu kadar basit bir secmen kitlesi var
Yurtdışına para kaçıran FETO'cülere getiriliyor barış. Bunların FETO ile mücadelesi bu kadar olur. Seçimi kaybedeceklerini görünce pkk ya bile para getir serbest kal diyebilirler.
acaba kimin var yurtdışında mal varlığı
İntibak es geçtiler.Emekliyi kandırma derdindeler.Çal akla...Dolandır akla politikasına girdiler.Allah sonumuzu hayır eyliye.
yurtdışından araba getirme hakkını verin de bi işe yarayin!
hadi bakalım sırtını avrupaya dayayıp atıp tutan arkadaşları bekliyoruz
AFFEDİN AFFEDİN SİZ AFFEDENLER KENDİNİZİ O KADAR BÜYÜK GÖRÜYORSUNUZ Kİ EN BÜYÜKTEN BİLE KENDİNİZİ BÜYÜK GÖRÜYORSUNUZ. BEN EN BÜYÜK OLAN YARADANIN HUZURUNDA SİZLERE HAKKIMI HARAM EDİYORUM. HARAM ZEHİR ZIKKIM OLSUN.
Man adası ,İngitere,Ve isviçrede parası olanlar Kanunsuzlukları Kanuni olacak
Bir STAJ Mağdurları var.16 yılllık iktidarın görmezden geldiği bir kesim. Bütçede Yazlık- Kışlık saray yapmaya para var ama sıra ETY ve STAJ mağdurlarına gelince bütçede para yok. Sandıkta görüşürüz.
kara para çağırıyorlar, ne olursa olsun gelsin deyolla, kaynağını sormayacağız deyolla, neden acaba?
Anladık varlık barışını; Vergi kaçıran, devleti soyan yüzsüslere ödül......)))
sadece altın para mı yoksa taşıt hususi otomobil getirilebilir mi
milletin ne varlığı var da barışı olacak..birde milyonları ilgilendiriyor diye başlık atmışsınız..görende milyonlarca varlıklı insan var sanacak memlekette..
Yurtdışından para getirenlerin isimleri açıklanmalı.
BENİ CB YAPIN 1 GÜNDE OLAYI ÇÖZERİM, 1 ZARRAF I GETİRİRİM ALTINLA İLGİLENİYOR AMA OLSUN EURO DOLAR UFKUNU AÇARIM MALTA ADALARINA GİDEN DOLARLARI GERİ GETİRİRİM (SONRA GÖTÜRÜRÜZ KARIŞTIRMA), 2-3 E TÜCCAR TEFECİ BULDUKTAN SONRA EKONOMİ DEVAM HA NE KADAR SÜRE ORASI YEDİRDİĞİN VEYA GÖRMEDİĞİN KADAR
ömür boyu nafaka niye meclise gelmiyor seçimlerden önce çıkması lazım Yeter artık bizim çektiğimiz ceza
Elektrik borçları ve Banka kredi ve kredi kartı borçlarına da aynı şekilde yapılandırma getirseniz o zaman millet nefes alır.
Meslek liseselerinde okuyan öğrencilerin kurumlarda staj yaparken yapılan ssk giriş tarihi Emeklilikten sayılmıyor.
Yurtdışındaki Türk ler paralarını Türkiye ye getirmeye başladı.Avrupa devletleri panikte :)
@kardelentrafik ciddimisin
hadı mılletgetırın ne duruyorsunuz
Saray ın Aylık su elektirik doğal gaz ısıtma ve soğutma temizlik gibi aylık masrafı 21.000.000 tl (yirmi bir milyon). Bütçede buna para var Emeklilikte Yaşa Takılana bütçede para yok !!!
aslında tüm borçların af edilmesi lazım. öyle şey olurmu derlerse biz de siz yolsuzluktan hırsızlıktan götürünce oluyor da bu neden olmasın deriz
genel af bekleyen mahkumların sesine kulak verilmiyor 15 temmuz sonrası 4600 hakim savcı meslekten ihraç edildi genel af için yeterli sebep değilmi bu.
Bayram ikramiyeleri ne oldu? yoksa......?
2000 yilindan sonraemeklinin intibahaklari neoldu 1000tl sadakmi veediniz babanizin mali ndan
ÖDEME GÜÇLÜĞÜ VE SAİR NEDENLERDEN DOLAYI KENDİ İSTEĞİ İLE TARIM BAĞKUR SİGORTASINDAN ÇIKIŞ YAPANLARA, GEÇMİŞ PİRİM BORÇLARINI ÖDEYEREK TEKRAR TARIM BAĞKUR SİGORTASINA ALMAK İÇİN BİR AF VEYA DÜZENLEME GETİRİLEMEZ Mİ? ÇOK MU ZOR.... BİNLERCE MAĞDUR SİGORTASIZ DURUMDA...
Sarayın 2 limuzin, 14 zırhlı araç, 28 4x4 cip,30 motorbisiklet, 6 ambulans toplam 268 araç 11 UÇAK 3 HELİKOPTER i vardır. Bütçede bunlara para var EYT ve STAJ mağdurlarına para yok.
ne oldu kasa tam takır son parayıda seçim geldi diye emekliye dağıtın bakalım ülkeyi kara parayla yönetemezsiniz utanmaz arlanmazlar yeter be yeter el insaf ALLAH dan korkun yeter
gss borcu sıfırlayında başvursun 6 milyon işsiz, varlık millet yurtdışından getirsinde siz doları çıkarıp sömüttürün , getirmeyin la hep zarar onuda yedirecekler
Diğer Haberler