2019 asgari ücret için DİSK'ten flaş açıklama: Net 2 bin 800 lira olmalı

DİSK düzenlediği basın toplantısıyla 2019 yılı asgari ücret taleplerini 2 bin 800 lira olarak açıkladı.

DİSK'in İstanbul Mimarlar Odası'nda yaptığı basın toplantısına DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Toplantıda konuşan Arzu Çerkezoğlu, "Asgari ücret ülkemizde çalışanların tamamını ilgilendiren bir konudur. Asgari ücret tespiti 16 milyondan fazla işçinin ve onların ailelerinin yaşam koşullarını ilgilendiren çalışma hayatının en temel konularından biridir. Asgari ücret on milyonların derdidir" ifadelerini kullandı.

Asgari ücret pazarlığı sıradan bir pazarlık olmadığını belirten Çerkezoğlu, "Asgari ücret tespitinde geçim koşulları ve milli gelir artışı da dikkate alınmalıdır. Asgari ücret yıllık olarak hesaplanmalı, tümüyle vergi dışı bırakılmalıdır. Asgari ücretin enflasyon karşısında korunması için, asgari ücretin milli gelir artışından yararlanması için, asgari ücretin geçim ücreti olabilmesi için, asgari ücrette yaşanan kayıpların giderilmesi için, işçilerin krize karşı korunması için, asgari ücret net 2 bin 800 lira olmalıdır"

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 40 yorum
Ne 2800 4 yıllık üni mezunu almıyor o parayı vasıfsız elemana o kadar para verilmez.Hem zaten onlar hallerinden memnundu en son seçim anketinde.
@alprsln .. ne yalan söyleyeyim doğruya doğru net açıklamışsın, eğer 2.800TL verilecekse bende esnafım hemen dükkanı kapatırım..
Bence 1000 Tl ye düşsün akp li iş adamları zorda.Biraz işçi fedakarlık yapsın.Reis için ne olacak.
@kzykpy 2800 tl verilecekse dükkanı kapatma bence. insanlar daha fazla para harcayacak demektir ve sen de daha fazla para kazanırsın emin ol.
@alprsln 4 yillik uni mezunu alamiyorsa hakkini aramiyorsa o onun sorunum koyun olmasin hakkini arasin
@alprsln buyur kapa o hak alinicak
@alprsln evet doğru üniversite mezunu alamıyor 2800 TL ama imam 75 bin TL alıyor
Asgari ücret 1100 liraya düşmeli. Vekillere zam yapılmalı şuan fazla bile alıyoruz. Vekillere yazık geçinemiyor garipler. Cahil sürüsünü yönetmek kolay değil.
1 800 tl'yi 1 lira geçmez görüşürüz ...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler