Antalya'ya turist akını! 9. 6 milyonu geçti

Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, dün itibarıyla Antalya'ya havayoluyla gelen yabancı ziyaretçi rakamlarını açıkladı.Turizmde bu yıl tüm zamanların rekorunu kırmaya hazırlanan Antalya'ya gelen turist sayısı 9 milyon 666 bin 859'a yükseldi

Antalya'ya turist akını! 9. 6 milyonu geçti

1-8 Eylül tarihlerinde Antalya Havalimanı ve Gazipaşa Havalimanı aracılığıyla kente 539 bin 578 yabancı turist geldi. Geçen yılın aynı dönemine göre yabancı ziyaretçi sayısı yüzde 25 arttı.

1 Ocak'tan 8 Eylül'e kadarki sürede de iki havalimanı aracılığıyla kente 9 milyon 666 bin 859 yabancı ziyaretçi giriş yaptı. Ziyaretçilerin 9 milyon 414 bin 28'i Antalya Havalimanı'na, 252 bin 831'i de Gazipaşa Havalimanı'na indi. Geçen yılın aynı dönemine göre yabancı ziyaretçi sayısı yüzde 29 yükseldi.

Antalya 2017 yılının aynı dönemine göre bu yıl 2 milyon 144 bin 130 daha fazla turist ağırladı. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 55 yorum
develüasyon sayesinde yabancılara tatil bedava oldu. rekor kırması normal
@MBK77 evet dolar 7 lira bedava tatil ama haberin veriliş tarzı yanlış beleş turizm rekoru kırılıyor diye veriniz.
çok biliyosunuz! adamların çoğu otelden çıkmıyor yani büyük bir kısmını kur ilgilendirmiyor, kur yükseldi diye oda fiyatları düşmüyor!
en çok kazanan otellerin alayı yabancıların elinde zaten. geliyorda noluyor bütün para cukka yurtdışına... Türkiye'de turizm ile para kazanma çoktan kaçtı gitti Antalya'da ki bakkallara ekonomiyi kurtarırlar
euro dolar artti gelin tabi firsatcilar. neyse bari 10 milyona ulasmis turist sayisi bari sürümden kazanalim :)
gelir tabi adamların 1 doları bizim 6 liramız
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler