Bakan Sarıeroğlu'ndan 100 bin gence yazın iş imkanı hakkında yeni açıklama

Yaz aylarında 100 bin gence iş imkanı tanınmasıyla ilgili olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'ndan yeni bir açıklama geldi.

Bakan Sarıeroğlu'ndan 100 bin gence yazın iş imkanı hakkında yeni açıklama

Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu 100 bin gence yazın iş imkanı hakkında açıklamalarda bulunurken, 'Bu sene itibariyle kalan dönemde yetiştirmeye çalışacağız' dedi.

Çalışma Bakanı Sarıeroğlu'nun açıklamasından satır başları:

  • Uzun vadeli sigorta kollarının erken başlaması. Kendi okuduğu üniversitenin bulunduğu ilde programlarımız olacak. 18-25 yaş arası, eğitmenlik imkanlarıyla gençlerimizi buluşturmuş olacağız. Hem toplumsal konularda farkındalıklarını artırmak hem de okul hayatlarına katkı sağlamak. Asgari ücret üzerinden katkımız olacak. 3 ay faydalanacak. 3 ayda aldıkları miktar burslarından daha yüksek bir miktara denk geliyor. Bu sene itibariyle kalan döneminde yetiştirmeye çalışacağız.

  • Kupon yöntemimiz var. Gençlerimiz mevcut niteliklerini artırarak eksik gördükleri alanlarda gençlerimizin uygun gördüğü zamanlarda eğitim alma imkanını sağlayacağımız 10 bin TL'lik kupon sunacağız.

  • İl Müdürlüklerimizde alacağız. Çocuk evleri,sosyal donatı alanları, bilgi evleri,Orman Bölge Müdürlüklerimiz, Tarım İl Müdürlüklerimizde ihtiyaç duyulan alanları belirleyerek ilanlarımızı çıkacağız.
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
ne yapsanız boş.
KİT LER HALA BEKLEMEDE SAYIN BAKAN
EYT LİNİN HAKKINI VERİN BOŞ BOŞ KONUŞMAYIN
atın atın bakalım seçım var ya vaad lerde ğeş peşe geşlıyo nıye bugüne kadar bu gençlere iş imkanı açmadınızda şımdı açıyorsunuz allah sızı bıldığı gıbı yapsın emı
ağacın bol insanın kıt olduğu yerde.
dikkat edin YAZIN İŞ İMKANI!!! KIŞIN YOK YANİ
demekki akp gençliği 100 bin kişiden ibadet. akp ye kaydolmuş grup. toplum yararına adı altında dönemsel işçi alımı gibi şart akp katılım sonra iş...düşüncem yalnış diyecek çıkarda bende yanıldığıma sevinirim
üniversite mezunları ne olacak siz ilk önce eldekilere bir iş kapısı açın durmadan üniversite açacağınıza
Neyse ki 24 hazirana az kaldı, şu kadının suratını birdaha görmeyeceğim
gençlere fidan bakımı, jülide hanıma saunada kuş sütüyle cilt bakımı:) allah yedirmesin??
sanki gitmiyeceklermiş gibi her gün alım yapıyorlar.. belki akp devrilir baskası gelir ? o almazsa ne olcak
mağdem yapılabıluyor neden yapmiyordunuz milleti ıkı lokma ekmeğe mıhtac ediyorsunuz harun gibi geldiniz karun oldunuz
sayın bakan: gençlere askeri ücret ödeme yapmayı planlıyorsunuzda , intör doktorlara ne veriyorsunuz. onlar gece gündüz çalısıyorlar
Çok güzel kadın ya
yetiştirmeye çalışacağızın tercümesi;biz seçimde alacağımızı aldık,kısmetse önümüzde çok yaz ayı var,bekler ve ömrünüz yeterse yazın gençleri (yandaş tabiki) işe alacağız diyor.%48'lik gençleri ellerinden gelse sürüm sürüm süründürecekler!
Diğer Haberler