Bakan Selçuk açıkladı: Emeklilerin maaş farklarının ödeneceği tarih belli oldu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Emeklilerimizin farkları ocak ayı içerisinde ödenecektir" dedi.

Bakan Selçuk açıkladı: Emeklilerin maaş farklarının ödeneceği tarih belli oldu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, emeklilerin aylıklarında oluşan fark tutarlarının bu ay içerisinde ödeneceğini bildirdi.

Bakan Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, Emekli Sandığı kapsamında emekli, malul, vazife malulü, dul veya yetim aylığı alanların aylıklarının ocak ayının 1'i ila 5'i arasında ödendiğini anımsattı. Selçuk, bu kapsamdaki emeklilerin 1 Ocak 2019 itibarıyla aylıklarında oluşan fark tutarlarının, aylık alınan banka ve PTT şubelerince 25 Ocak'ta ödeneceğini belirtti.

Selçuk, "SSK kapsamında gelir aylık almakta olanların aylıkları, ödeme günleri olan 17 ila 26 Ocak'ta, Bağ-Kur kapsamında gelir ve aylık almakta olanların aylıkları da ödeme günleri olan 25 ila 28 Ocak'ta zamlı ödenecek." ifadesini kullandı.

Kaynak: AA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 43 yorum
3 unde herşey belli olmus ama 25 ine kadar bekletin.emeklinin parasında gözünüz. verdiğiniz zam zaten 20 günde eridi gitti.gozunuze dizinize dursun.bu kadar kişinin kül hakkıyla onur tarafa nasil gideceksiniz nasil hesap vereceksiniz bakalim.
@refikcarli fark ödenecek daha ne
aynen kardesim
@extrabilenadam ÜLKENİN MİLLİ GELİR GAYRİ SAFİ HASILATINI SARAY VE YAKIN YANDAŞI YİYECEĞİNE HERKES YESİN. HERKESİN YEDİĞİ PARA İLE HÜKÜMETİN DEDİĞİ KİŞİ BAŞI GAYRİ SAFİ MİLLİ GELİR İLE ÖRTÜŞÜYOR MU? SENİN , BENİM YİYEMEDİĞİM MİLLİ GELİRİ MİLLİ OLMAYAN GAYRİ MİLLİLER Mİ YİYOR.BAL TUTAN PARMAĞINI YALAR DEYİP ONLARA ALKIŞ TUTAN YALAKA VE SATILMIŞ TROLLERE SESLENİYORUM. ÇOLUK VE ÇOCUĞUNUZUN HAKKINI YEDİRTMEYİN, BUNLARA ALKIŞ TUTMAYIN VE KENDİNİZİ KOLİ VE KÖMÜRE SATMAYIN.MÜKAFAT OLARAK DA 1 KOLİ YERİNE 2 KOLİDİR.SOSYAL DEVLET DE İLKE OLARAK HERKESİN YAŞAYABİLECEĞİ AYLIK ÜCRETİ ANAYASA GÜVENCESİNDE
Emeklilikte yaşa takılanlar ne olacak bakan onu açıkla
Birşey yapmaz akp.Oy vermeye devam akp ye.
EMEKLİ MAAŞI ALANLARIN FARKLARI ALACAKLARI TARİHİ AÇIKLAMIŞ BAKAN HANIM EMEKLİ SANDIĞI EMEKLİLERİNİN FARKLARI NE ZAMAN ALACAĞINI AÇIKLAMAMIŞ BİRDE BAKAN OLMUŞ
@cevherdalgic 25 inde diye yaziyor.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler