Et fiyatlarıyla ilgili yeni gelişme! Erdoğan imzaladı, Resmi Gazete'de yayımlandı

Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü'ne ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararı 25 Nisan 2019 perşembe (bugün) Resmi Gazete'de yayımlandı. Düzenlemeyle birlikte et fiyatlarındaki dengeleme için alım-satım neticesinde oluşacak fark için kaynak sağlandı.

Et fiyatlarıyla ilgili yeni gelişme! Erdoğan imzaladı, Resmi Gazete'de yayımlandı

Et fiyatlarına ilişkin Cumhurbaşkanlığının "Et Piyasasının Düzenlenmesine İlişkin Karar"ı Resmi Gazete'de yayımlandı. Karara göre et fiyatlarındaki dengenin üretici ve tüketici aleyhine bozulmasını önlemek amacıyla Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü'nün yaptığı alım satım neticesinde oluşacak fark için 150 milyon lira kaynak sağlandı.

"Hayvancılık faaliyetlerinin sürdürebilirilliğine katkı sağlamak, besiciyi korumak, piyasada oluşan fiyat dalgalanmalarını önlemek ve kamu yararı kapsamında 2019 yılı için et piyasasını düzenlemek amacıyla" hazırlanan kararda şöyle denildi:

"Et ve Süt Kurumu (ESK) Genel Müdürlüğü'nün ana statüsünün beşinci maddesinin ikinci fırkasına binaen; ihtiyaç duyulması halinde, ESK'nın et fiyatlarındaki dengenin üretici ve tüketici aleyhine bozulmasını önlemek amacıyla yapmış olduğu alım satımları neticesinde oluşacak fark, ESK tarafından hazırlanacak icmal karşılığında, 2019 yılı tarımsal destekleme bütçesinden ödenir."

Buna göre, karar kapsamında yapılacak ödemeler için gerekli olan en fazla 150 milyon liralık kaynak Tarım ve Orman Bakanlığı'nın 2019 yılı tarımsal destekleme bütçesinden ödenecek.

Bu ödemeler için, Tarım ve Orman Bakanlığı, Ziraat Bankası ve diğer kamu kurum ve kuruluşları ile protokol yapmaya yetkilendirildi. Karara göre, ödemeler Ziraat Bankası'na aktarılmasından sonra yapılacak.

et

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 50 yorum
Arkadaş ne farkı şuna adam gibi ZARAR desenize. Milletin gözünü boyamak için alış fiyatınıon da altına satacağız desenize. Buradaki zararı yine herkesten çıkaracağız desenize. Bu kararın türkçesi şu : "Et balık kurumu 150 milyon zarar edecek ama biz 150 milyon zararı bir yerden bulup oraya vereceğiz." Nerden bulacaksın? Karşılıksız para mı basacaksın? hayır. Eeee o zaman vergilerei artır mallara zam yap. Ohhhh ne ala memleket. Ben de yönetirim agam zam yaparak o iş bende
@akselri işsizlik fonundaki para yakında imzalanacak olan kıdem tazmitadından gelecek olan para buralara aktarılacak haram zıkkım olsun
@akselri NE YAPSALAR HEP ELEŞİRİ,SANKİ YAN GELİP OTURUYORLAR.O YÜZDEN ELEŞTİRİLERİNİZ HEP FIS...
@akselri para basacaklar ve neflasyon artacak olay bu ve evet yine bizden çıkacak... kısacası bu ülkenin düzelmesi bi 5 yılı bulur o da düzgün yönetilirse
@benkeno tırışkadan önlemlerle olmaz hemşo gerçekleri kabullenmiyorlar peki neden hep kötü
@benkeno Yan gelip otursalar bu kadar zarar olmazdı yaptıkları her şey hatalı
Doğru birşeyde yapsan sana inanasım yok
et ne ki
et mi! etme bulma dünyasındaki et, nankörlük ettiniz ya hani zamanla bulacaksınız belanızı...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler