Posta ve kargo sektöründe 'standart'lı dönüşüm

PTT AŞ Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, Mesleki Yeterlilik Kurumu ile imzaladıkları iş birliği protokolüyle posta ve kargo sektörünün meslek standartlarını belirleyeceklerini belirterek, "Böylece 2023 yılına kadar çizdiğimiz hedefler doğrultusunda ihtiyaç oldukça personel alımı gerçekleştireceğiz." dedi.

Posta ve kargo sektöründe 'standart'lı dönüşüm

Bozgeyik, AA muhabirine, posta dağıtıcılığı sektöründe meslek standardı olmasının nitelikli iş gücünün tescili anlamına geleceğini söyledi.

PTT AŞ ile Mesleki Yeterlilik Kurumu arasında iş birliği protokolü imzalandığını bildiren Bozgeyik, "Şirketimizin eğitim ve kalite politikaları doğrultusunda, yetkin personelle posta ve kargo hizmetlerini sunarak sürekli müşteri memnuniyetinin sağlanması için dağıtıcı personelin mesleki yeterlilik belgesini almasını hedefliyoruz. Böylece ülkemizin her köşesine büyük özverilerle hizmet götüren dağıtıcılarımızın nitelikleri tescil edilecektir." diye konuştu.

Bozgeyik, posta ve kargo dağıtım mesleğini icra eden personelin, mesleki tanımlarının asgari olarak belirleneceğine işaret ederek, mesleğin icrası için gerekli görevler, işlemler, başarı ölçütleri, bilgi ve beceriler ile tutum ve davranışlar gibi kriterlerin standarda kavuşacağını dile getirdi.

"2023'E KADAR PEYDERPEY PERSONEL ALINACAK"

Bozgeyik, bazı basın organlarına yansıyan haberler nedeniyle PTT AŞ'nin hemen bu yıl personel alımı yapacağı gibi yanlış bir algı oluştuğunu ifade etti.

Buna dayalı olarak basında asılsız haberler yer aldığına dikkati çeken Bozgeyik, söz konusu alımlara ilişkin şu bilgileri verdi:

"Asırlık çınar PTT AŞ'yi daha da büyütmek için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın 2023 vizyonu ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Mehmet Cahit Turhan'ın desteğiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şirketimizi daha nitelikli bir noktaya taşımak için 2023 yılına kadar çizdiğimiz hedefler doğrultusunda ihtiyaç oldukça personel alımı planlıyoruz. İstihdam seferberliği kapsamında geçen yıl alım süreci yaşanmış olup, bu yıl için ihtiyaç oluştuğu takdirde personel alımına ilişkin ilanı şirketimizin kurumsal web sitesinden duyuracağız."

Mesleki Yeterlilik Kurumu ile imzalanan protokolle posta ve kargo sektörünün meslek standardının belirleneceğini vurgulayan Bozgeyik, "Böylece 2023 yılına kadar çizdiğimiz hedefler doğrultusunda ihtiyaç oldukça personel alımı gerçekleştireceğiz." dedi.

Kenan Bozgeyik, sosyal medya ve bazı basın organlarında yer alan "PTT'ye personel alımı" içerikli haberlere itibar edilmemesi gerektiğini kaydetti. (AA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
Kargo işini beceremiyorlar berbat
PTT GENEL MÜDÜRÜNE ŞUNU SORUN.PTT TARİHİNDE İLK DEFA SİZİN GENELE MÜDÜRLÜĞÜNÜZ DÖNEMİNDE BÜYÜK BİR ZARARA UĞRADI.NEDENİ? NEDİR..ADAMDA VİZYON YOK MİSYON YOK.GENEL MÜDÜRLÜĞÜN İÇİ DIŞI LİYAKATLI DİYE SOL KÖKENLİ GENEL MÜDÜR YRD.,DAİRE BAŞKANLARI, ŞUBE MÜDÜRLERİ VE BAŞMÜDÜRLER İLE DOLU. LİYAKAT AYAĞI İLE SOL KÖKENLİLER İHA GEÇMELERİ HALİNDE MÜHENDİS YAPILDI.PTT DEN FETÖCÜ VAR AMA HİÇ İFŞA EDİLMEYİŞİ DE ŞAŞIRTICI DEĞİL Mİ? PTT OSMAN TURAL'IN ZAMANIN DA ÇAĞ ATLAMIŞTI.ŞİMDİ İP BİLE ATLAYAMIYOR.
Liyakatsızlar iş başında, liyakatlılar işi bilenler emekli oluyor PTT de bilginize.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler