Süper Kupa finalini dünya izledi, İstanbul kazandı! Dev rakam

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya ve sektör temsilcileri, Chelsea ve Liverpool arasında oynanan Süper Kupa finalinin, İstanbul ve Türkiye için reklam değerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Süper Kupa finalini dünya izledi, İstanbul kazandı! Dev rakam

İstanbul'da Vodafone Park'ta oynanan Süper Kupa finalini Chelsea'yı penaltılarla geçen Liverpool kazandı. Final, İstanbul ve Türkiye açısından da çok önemli kazançlar sağladı.

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, "Bu dev organizasyon ülkemiz ve İstanbul için eşi bulunmaz bir tanıtım fırsatıydı. UEFA Süper Kupa Finali, ülkemiz için 1 milyar liranın üzerinde reklam değeri oluşturdu" dedi.

Bağlıkaya, "Final maçının İstanbul turizmine minimum yüzde 10 katkı sağlayacağını düşünüyoruz" diye konuştu.

TÜROB Başkanı Müberra Eresin ise "İngiliz turistlerin yanı sıra Orta Doğulu ziyaretçiler de maça ilgi gösterdi" dedi.

Beyoğlu Güzelleştirme ve Koruma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nizam Hışım da, şu açıklamalarda bulundu:

"Özellikle Beyoğlu ve Beşiktaş esnafı, 3 günlük sürede çok memnun kaldı. Satışlar; restoran, lokanta, bar, kafe gibi işletmelerde yüzde 500 artarken, giyim ve benzeri diğer dükkanlarda ise ikiye katlandı"

Kaynak: AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 25 yorum
valla 40 tanede maç olsa yok tanımıypr dünya bilmiyor kandırmayın kendinizi salakça bir maç organizasyonuyla kime neye tanıtcan amerikada kaç kişi tanıyor seni ha hırvat ha sen yada makedonya neyse sende amerikalı gözünde o kadarsın o kadar tanıyor dünyaya sunduğun ne varki global birşey söyle basit bir futbol maçını ev sahipliği yapmışsın kandırmayın kendinizi kimsenin umrudna değil yani stadın neresi olduğu adam bakacaksa maça bakmıştır ne alaka anlamıyorum bırakın bu züğürt tesellilerini abd de 100 kişiye sorsa 10 tane bilen çıkar onunda 8 i istanbulu bilir olay bu kadar net
@murat_1990_saezs Tasası seni mi aldı gazoz. Anlamadığın ve bilgin olmayan konularda fikir beyan etmek sana mı kaldı.
Dünya ABD den mi ibaret, adam ne anlatmış sen ne yazmışsın, istanbulu bilmeyen adam tarih de bilmiyor demektir, zaten o adam da gelmesin boşa istanbula, adam sana ekonomiye katkısını anlatmış, gelen 50.000 adamın ülkeye soktugu paradan, esnaftan yaptığı alışverişten ve dönünce istanbuldan olumlu bahsedip başkalarının da gelmesine vesile olacaklarından bahsetmiş, Kapişşşş????
adam haklı - @murat_1990_saezs
helal olsun çok iyi anlatmışsin , gerçekler acıdır
Sana abd nin eyaletlerini say desek sayabilirmisin? Ne kadar kendini bilmezsin. Senin gibiler oldukça tabiki kendimizi geliştiremeyiz.
sahaya giren dangalak olmadaydı iyidi
sahaya atlayan kisiyi mahkemeye veremiyormuyuz.bunun bir cezasi yoksa herkes atlayabilir demektir
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler