Bakanlık uyardı: Daha az çalışın!

Burası dünyanın çok çalışmasıyla meşhur ülkesi. Artık iş öyle bir hal aldı ki geçtiğimiz günlerde Bakanlık 'Daha az çalışın' uyarısında bulundu.

Japonya’da yapılan bir araştırma, 40’lı yaşlarındaki Japonların yaklaşık yarısının günde ortalama 6 saatten az uyuduğunu ortaya koydu.

Burası dünyanın en çok çalışan ülkesi, sokaklardan metrolardan inanılmaz görüntüler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 18 yorum
haberin altında yorum yok ,çünkü haberde çok çalışmaktan bahsedilmiş, bizim memlekette insanların anlamadığı tek konu bu olsa gerek, bizde nerde işten nasıl kaçılır, avanta en güzel nerde bulunur, çınarın gölgesi, yemeğin etlisi saymakla bitmez, bakalım da örnek alalım, ne demiş atam vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır.(bu sözde burada duruversin) kendi adıma söylüyorum 13 yıldır çalışıyorum, her gün saat 6 da kalkarım, elimden gelen her işi yapmaya çalışırım, bilmediğimi öğrenmeye gayret ederim ama nerde sürgün oraya yallah,vicdanım rahat çocuklarımın kursağından geçen helali olsun
@gak83 * senden başka herkez tembel sen çalışkansın ** .. ülkede çalıştığın emeğin karşılığınımı alabiliyoruz , asgeri ücret ortada bir ev kirası nekadar ortada çoluk çocuk ev gideri ortada neyin kafasındasın sen ? insanlar çalışmasının hakkını alsa herkes işini düzgün yapar . 13 yıldır çalışıyormuş bilmem neymiş kendini övüryor milleti gömüyor * !
Bu guzel yoruma kırmızı basanlara yazıklar olsun
@gak83 O kadar çok çalışıyorsun ki haber sitelerinde okumadığın haber yorum yapmadığın başlık yok. Hatta hangi habere kimler yorum yapmış yada yapmamış bunları dahi bilirsin. Çalışkan olmak ayrı bir meziyet.
oda bişey mi türkiyede tekstil atolyelerinde ayakta 18 saat çalışan var . üstelik 30 dk molayla
Bizim ülkeden tek farkı para kazanıyor olmaları. bizde çalışıyoruz ama kazanamıyoruz ay sonunu zor geçiriyoruz.
O kadar yazı okudum ama genel olarak mesai saatini belirten hiç bir şey göremedim.
Biz onların yerine uyuyoruz????
Oda biseymi ben sabah saat 7 de yollara bi dusuyom ise gitmek icin saat 5 de isimde cikip 2.ise gidiyom gece 2de eve zor giriyom hergunum boyle ama napsam yetismiyor bu kadar calismama ragmen aldigim 1 tane evim var onunda halen kredisine 2 sene var gunde 4 saat uykuyla ayaktayim...
Türkiyeye gelsinler yatmaya alışırlat
Acıdım japonlara be.karınca gibi adamlar.
yılar önce ünlü bir alman firmasının genel müdürü ile Almanya da makamında görüşme yapmıştık.saat 15.30 da "evet beyler mespai bitmiştir,sizi yemeğe götüreyim"dedi.Bende "fazla çalışma hakkında ne düşünüyorsunuz ? diye sordu.Cevap şu"zorunlu olmadıkça yapılmamalıdır,aldatıcıdır,verim düşülüğüne neden olur,dikkat dağılır ve kazalarada neden olur demişti.Bizdeki uygulamaları anımsayınca güldüm.
Uykusunu alamamış insanın çalışması verimli olmaz.Günde 24 saat işinin başında dursa bile gece iyi uyumuş sağlıklı birinin 8 saatte verdiği verimi veremez.
bizim ülkemizde maalesef çalışan yoğ artık yatmaktan tatilden fırsat olmuyor yoğsa on numara çalışırız
JAPONYADA SAATLIK CALISIRSIN SATLIGIDE 950 YEN CIVARI EN DUSUK NOLGELERE GORE DEGISIR 8 SATTTEN CALISMAN YASAK AYDA 225 BIN YEN BUDA 5600 LIRA CIBVARINA GELIR AMA ORDA PAHALLILIK OLDUGU ICIN ONA GORE YASAM ALIM GUCU FAZLA
Dünyanın en tembel ülkesi neresi diye hiç düşünmeye gerek var mı sizce. Bize ilkokuldan bu yana yat ali yat dediler bizde yatıyoruz. Öğretmenlerimiz bile yılın 185 günü çalışır 180 gün yatar. Sistem kaynaklı sorunlar tabi.
Kağıt üstünde çalışmıyor gibi görünen bir ülkemiyiz. Evet herşey verilerle kağıt üzerinde gayet güzel. Önce bir insanın işi var mı ? Türkiyede işi varsa tamamdır. Adam dört elle sarılıyor işine ... Günde 8 saat çalışıyor gibi görünsede gidin bakın bir çok işyeri sabah 09:00 ~ akşam 20:00 ~ 21:00 hatta 22:00'lere kadar çalıştırıyor elemanlarını mesai ücreti yok, ücret ise asgari ücret. İşi olanı öleyise çalıştırıyorlarda benim gibi işsiz çok kardeşim memlekette, imza (İşsiz Mali Müşavir)
çalışmak güzel fakat karşılığını alamamak daha acı
Diğer Haberler