Dünyanın en iyi üniversiteleri belli oldu!

Times Higher Education World University Rankings 2018 listesi yayınlandı.

İşte Türkiye'den listeye giren üniversiteler ve sıralama...

Türkiye'den hangi üniversite listeye girdi?

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
BAKINIZ BENDE FIRATTAN MEZUNUM. BU GÜN DÜNYANIN ALTINI ÜSÜTNE GETİRECEK İŞLER YAPILIYOR,BİZİM ÜNİVERSİTEDEN SES SOLUK YOK. BEYLER ÜNİVERİSTE DEĞİDİR YETİŞTİREN İNSANALRI UNUTMAYALIM. TÜRKİYEDE NE MÜCEVHERLER VAR ZAMANI GELİNCE HEPSİ ÇI-IKACAK MEYDANA.............ALİMLER DAHA ÖNEMLİ ÜLKELERDE.İMZA OZAYDİN65
Ne gerek var okumaya kendi işini yap okuyandan hiçbişey olmaz
En iyileri belirlerken kriterlerin neler olduğu.verdiği mezunların ne kadarı iş hayatına atıldığı. ne kadarının yüksek lisans eğitimine devam ettiği.mezun olanların ne kadarı aldığı eğitime göre. çalışıyor ne kadarı işsiz gibi.
bu sıralama çeşitli kurumlar tarafından yapılıyor,değerlendirme teknikleri farklı.Doğru olan,hukuk,müendislik,tıp,sosyoloji vb..branşları kendi aralarında saygın dergi yada dergilerdeki bilimsel atıf ve her yıl,mezunların işdurumlarıile olmalı.Yukarıdaki bir değerlendirme yanıltıcıdır,toplam üçmilyar nüfuslu çin,hindistan yok sayılmış.
1001 yeditepe diyor sonra 1002 1003 :)) en sonlardayız yani
DİĞER ÜNİVERSİTELERDE GERÇEKTEN ARAŞTIRAN BİLİMLE ALAKALI KİŞİLER VAR BİZİMKİLERDE SADECE MATEMATİK PROBLEMLERİNİ EN KISA SÜREDE ÇÖZENLER VAR ! FARK BU.
ilk bine bay recebin üniversitelerinden girmemiş AKAPE başa gelmeden önce iki üç üniversite giriyordu gene şimdi o da yok ama dış mihraklar ve fetonun işidir bu
çok içme demedim mi?
bize cahillik lazım
Köklü üniversitelerden Ataturk üni neden yok
Diğer Haberler