Bu kestanenin kilosu 20 TL!

Denizli’nin Buldan ilçesine bağlı bin rakımlı Alandız köyünde üretilen kestaneler Suudi Arabistan’a ve Ortadoğu ülkelerine ihraç ediliyor.

Bu yıl 820 dekar alanda 700 ton kestane çıkan ilçede, kilosu 20 TL’den üreticiden çıkan kestanenin fiyatları üreticinin yüzünü güldürüyor.

Arap ülkeleri kapış kapış alıyor

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
Yanlış bilgi kg mı 20 tl değil, tanesi 20 tldir ve araplar kapış kapış alıyor, hata geçenlerde bir kaç arap fistanlarıyla taşıdıkları kestaneler duşmeye başlayınca arkalarında koşan çocuklar bir kaç tane kestane toplayıp sevindiler. bu sayfada gösterilen 'Bu tavuklar servet değerinde! Yumurtası 40 TL' tavuk gibi bu tavukun tek yumurtası 40Tlden satılıyor, buda öyle kapış kapış gidiyor tavuk yumurta yetiştiremiyor, yumurtanın tanese 40 Tlden alıcıları Arapmı Amerikalımı onu bilmem ama buyuk ihtimal araptır.
ulkeyi satin aldilar bu araplar.suriyeli diyip bize kotu tanitip.dubaili vs.den olanlan krallik ilan etti bu ulkede
Köylümüzün kazanması,üreticimizin şevkle üretim yapabilmesi için önemlidir. KESTANE ŞEKERİ denin akla BURSA ve BURSA denince o dünyaca meşhur markası gelir. Haberde KAFKAS İLÇESİ denilmiş hatalı bir ifadedir.O FİRMANIN İSMİ VE MARKASIDIR.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler