Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan ilave tedbirler

Hazine ve Maliye Bakanlığı, KOBİ'lerin finansmanı amacıyla TOBB, özel ve kamu bankalarının katılımıyla yeni bir kredi paketi üzerinde çalışılıyor.

Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan ilave tedbirler

Kobiler için yeni bir kredi destek paketi geliyor. Hazine'den yapılan açıklamaya göre paketin detaylarını TOBB ve bankalar açıklayacak.

Tabana yaygın olacak yeni paketin yanı sıra reel sektör ve bankalara ek önlemler alınıyor.

Bakanlık açıklamasının devamında şöyle denildi:

Piyasalarda istikrarın sağlanması yanında ekonomik faaliyetin sağlıklı olarak sürdürülmesinin desteklenmesini teminen bakanlıkça alınan önlemlere ek olarak reel sektör/ bankalar işbirliğinde ek önlemler alınıyor

KOBİ'lerimizin finansmanı için TOBB ve çatısı altındaki odaların işbirliği, özel/kamu bankalarının gönüllü katılımıyla, tabana yaygın yeni kredi paketi üzerinde çalışılıyor.

Yakın zamanda başlaması beklenen uygulama hakkında detaylı açıklama ilgili taraflarca kısa süre içinde kamuoyu ile paylaşılacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 21 yorum
Şu komisyondan 1 kişi bu haberdeki yorumları okusada anlamlı bir paket ortaya çıksa keşke. öncelikle vergi borcu ssk borcu olana vermiyoruz denilmesin. Çok kişiye ama ufak rakamlar verin. Riski dağıtın. Esanf rahatlarsa herkes rahatlar bunu artık anlayın.
13 YILDIR ESNAFIM BİR KREDİ ALAMADIM ANLAŞILAN YİNE YANDAŞ EŞ DOST AKRABALARA KREDİ ÇIKACAK
Sayın devlet büyüklerim. Kredilerin kaynağı dış menşeili olduğu sürece halkımız dahada fakirleşecek. Kaynağı TÜRK olan bir sistem bulmanız gerekli. Borçlanmadan piyasayı rahatlatacak bir model olmalı. Kısa vadeli çözümler uzun vadeli kaoslara sebep olacaktır. Yani Arap baharında Suudi Arabistanın yaptığı gibi 40 milyar dolar dağıtamıyorsak o zaman borçlanmayın bırakın dolar nereye gidiyorsa gitsin. Biz hayatımızı idame ederiz. Çok şükür.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler