KOBİDER'den BDDK'ya tepki

KOBİDER, BDDK'nın kredi kartı harcamalarında taksit sınırlamasına tepki gösterdi.

KOBİDER'den BDDK'ya tepki

BDDK tarafından hazırlanarak 1 Şubat'ta yürürlüğe girecek yönetmelik değişikliği ile kredi kartı ile yapılan bazı harcamalarda taksitin sona erecek olmasına, KOBİDER tepki gösterdi.

Gayrettepe'deki Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nun önünde saat 13.30'da basın açıklaması yapan, KOBİDER başkanı Nurettin Özgenç
“Düzenleme kuyum ve cep telefonu satışı ile ilgili kesimleri olumsuz etkileyecek” dedi. Topluluk, “Kredi kartı taksitli satışıma engel olma”, “BDDK mesleki ayrım yapma”, “BDDK ticari hakkıma dokunma” diye döviz açtı.

Küçük ve Orta Büyüklükte İşletmeler Derneği (KOBİDER) başkanı Nurettin Özgenç “Bazı kuyumcular, kontör satıcıları da POS tefeciliği olarak isimlendirilen yöntemle kredi kartı ile alışveriş yapılmış gibi gösteriyor diye, tüm sektörü aynı görmek ne derece doğrudur. Kredi kartı ile satış yapılmış gibi gösterip, faiz ve komisyon karşılığı
nakit para satılmasıyla, fiziki olarak ticaret yapanlar karıştırılmamalı. BDDK'nın düzenlemesi gıda ve akaryakıt alımı için son derece yerinde, ancak kuyum ve cep telefonu sektörü açısından olumsuz bir durumdur” dedi. Açıklama sonrası, topluluk olaysız dağıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler