Ekim ayında en çok satan otomobil markaları

Uzun bir süredir en çok otomobil satan markalar sıralamasında zirvede yer alan FIAT, Renault gibi isimler, Ekim ayında Volkswagen'in gerisinde kaldı. Oysa hem FIAT, hem de Renault kredi teşviki kapsamında modellere sahipti.

Ekim ayında otomobil satışlarının nasıl seyredeceği büyük merak konusuydu. Çünkü geçtiğimiz Eylül ayının sonlarına doğru, üretimi ülkemizde gerçekleşen bazı otomobiller için kredi faizlerinin 0.49 ile 0.69 aralığına çekileceği açıklanmıştı.Kredi faizlerinin bu kadar uygun bir aralığa çekilmesiyle birlikte satışların da patlaması bekleniyordu. Fakat evdeki hesap çarşıya uymadı.Otomobil üreticileri kredi kapsamındaki otomobillerinin fiyatlarını arttırınca, tüketici de tercihini farklı markalardan, farklı modellerden yana kullanandı.

Türkiye'de en çok satan hafif ticari araç markaları

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 20 yorum
Ne zaman krediler ucuzlasa ötv indirilse hurda teşviki gelse Firmalar hemen zam yapıyor. Arada daha fazla kar etmek için. Sonra da ağlıyorlar satış yok diye.
120 bin tl'ye clio satma derdindeler. Bir kişi de çıkıp demiyor ki Allah akıl fikir versin.
hani işsizlik, fakirlik açlık vardir enaz 250000 tl olan wv leri kim alıyor. demekkki refah seviyesi yükselmiş.
@suleymangencer ne refah seviyesi yükselmesi kardeş, millet ancak ekmek alabiliyor. O arabaları alanların başında şirketlere araba kiralayan filo firmaları geliyordur kesin.
Volkswageni seven dsg ye katlanır.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler