İkinci el araç ticareti 'yetki belgesi'nde son tarih 13 Ağustos

Ticaret İl Müdürü Vekili Cemil Kocaoğlu, ikinci el motorlu kara taşıtı ticaretiyle iştigal eden gerçek veya tüzel kişilerin 13 Ağustos 2019 tarihine kadar 'yetki belgelerini' almaları gerektiğini söyledi.

 İkinci el araç ticareti 'yetki belgesi'nde son tarih 13 Ağustos

Ticaret İl Müdürü Vekili Cemil Kocaoğlu yaptığı açıklamada, “Bilindiği üzere; İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelik 13 Şubat 2018 tarihli ve 303301 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanmıştı. Yönetmeliğin geçiş hükümleri başlıklı geçici madde-1 13 Ağustos 2018 tarihinde yürürlüğe girmiş olup, söz konusu maddenin 1. fıkrasında ‘Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarih itibarıyla ikinci el motorlu kara taşıtı ticaretiyle iştigal eden gerçek veya tüzel kişi tacirler ile esnaf ve sanatkarların bu faaliyetlerine devam edebilmeleri için bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren durumlarını bir yıl içinde, lise mezunu olma şartı hariç olmak üzere 6. maddenin birinci fıkrasındaki şartlara uygun hale getirerek yetki belgesi alması gerekir’ denilmektedir. Bu nedenle, ikinci el motorlu kara taşıtı ticaretiyle iştigal eden gerçek veya tüzel kişi tacirler ile esnaf ve sanatkarların herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için 13 Ağustos 2019 tarihine kadar ‘https://ietts.gtb.gov.tr/’ adresi üzerinden başvuruda bulunarak yetki belgesi almaları gerekmektedir” dedi.

KAYNAK:İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
ee. belge alinca ne oluyor. sahtekarlik dolandiricilik bitiyormu.
ülkede ne edep kalmış nede haya insanlar yemiyor içmiyor üçkuruş para biriktiriyor onuda galericiler vuruyor tabi düzgün olanlara sözüm yok varsa oda
yetki belgesi ile zaten bu isi gercek anlamda yapan aracına garanti ve ekspertiz veren firmalar olacaktır.Bunu saglamayanlar ve ayak üstü arac alıp satanlar haliyle bu belgeyi alamayacak ve vatandas da dürüstce bu isi yapan esnaflarla muhatap olacaklar.İsin özü bu.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler