İTO, 200 bin yerli otomobil alacağını taahhüt etti

İTO Başkanı İbrahim Çağlar, yerli otomobil ile ilgili "415 bin üyemiz var. İstanbul iş dünyası olarak biz, 200 bin araç almayı bugünden taahhüt ediyoruz" dedi.

İTO, 200 bin yerli otomobil alacağını taahhüt etti

İTO Başkanı Çağlar, "415 bin üyemiz var. İstanbul iş dünyası olarak biz, 200 bin araç almayı bugünden taahhüt ediyoruz. İTO olarak, tüm iştiraklerimizle birlikte tüm araçlarımızı makam araçlarımız dahil kendi ürettiğimiz otomobillerle değiştireceğiz" dedi.
"MESELE SADECE OTOMOBİL ÜRETMEK DEĞİL"

Konuşmasında "Türkiye'nin Otomobili Projesi"ne değinen Çağlar, şunları kaydetti:

"Türkiye'nin sanayi ve üretim noktasında büyük bir rüyası var: Otomobil üretmek. Biz, kendi markamızla yollarda olmak istiyoruz. Bu hayal, 1960'lı yıllardan beri içimizde bir ukde. Bugün Sayın Cumhurbaşkanımızın vizyonu ve koyduğu hedefle birlikte bu işte çok büyük bir yol kat ettik. Türkiye'nin uzun yıllardır hayalini kurduğu "Yerli Otomobil Projesinde" 5 babayiğit bu işi sırtlandı. Tebrik ediyorum, çok önemli bir konu. Devletimizin desteğiyle Türk iş dünyası "Bismillah" dedi. İnşallah 2021'de de kendi ürettiğimiz otomobili yollarda göreceğiz. Allah yar ve yardımcımız olsun. Bu projede mesele, sadece otomobil üretmek değil.
"MAKAM ARAÇLARIMIZI DA DEĞİŞTİRECEĞİZ"

O nedenle biz İTO olarak, tüm iştiraklerimizle birlikte tüm araçlarımızı makam araçlarımız dahil kendi ürettiğimiz otomobillerle değiştireceğiz. İTO'nun ortalama 415 bin üyesi var. 415 bin üyemizin 415 bin arabası yok, çok daha fazlası var. Bakın biz İTO olarak bu işi çok güzel yaparız. İstanbul iş dünyası olarak biz 200 bin araç almayı bugünden taahhüt ediyoruz. Bu 200 bin aracı alıyoruz demek, otomobil üretecek arkadaşlara müthiş bir motivasyon olur. İTO olarak biz kendilerine yazalım. Biz 200 bin araca İstanbul Ticaret Odası üyeleri olarak talibiz diyelim."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 36 yorum
Yıkama YAĞLAMA işlemlerine başlamışlar.
DAMADIN HALASINDAN 5 İ BİR YERDE.....
bende bu yerli otodan alacagımı taahut edıyorum.. yerli sanayıye tam destek.
bende taahhüt ediyorum 1 tane
güzel haber, Türkiye'de artık birbirimize sahip çıkma zamanı. Dış açığın en önemli sebeplerinden birisi otomotiv ithalatı. Bir de takoz olmayan bir yerli telefon üretsek çok süper olacak, o da yine önemli cari açık kalemlerinden
@altan_can_1975 turkıyedekı acıgın sebebı tayyıp ve iflas etmiş polıtıkasıdır bı kerede sorgulayın be 50 bınlık aracı 150 bıne satıyor
ha ha ha önce vatandaşınızı doyurun
bir Türk vatandaşı olarak yerli malımızı kullanmak bize gurur verir. iyi yapılsın sağlam yapılsın beklentileri karşılasın bende aracımı yerli üretim ile değiştirmeye hazırım.
@deep_purple_breezy neresı yerlı motor mu uretebılıyosun butun fabrıkaları sat yada kapat sora yerlı oto yapıyom de secımdekı ucak ve tank yapıyoruz gıbı
YALAKALAR DİYORUM.ZATEN ARAÇLAR BURDA ÜRETİLİYOR.PARÇALAR DA BURDA YAPILIYOR.YALAKALIK İÇİN YARIŞIN BEYLER.MİLLET AÇ BE AÇ UTANIN BE
elin malını kullanana kadar neden bir almanya yada fransa yada abd gibi güçlü gelirli ülke olmayalım. HELAL TAM DESTEK
güldürmeyin adamı 50 bine ithal edilen arabayı 150 bine satıyorlar yerli otomobil yaparlarmı hiç yine, yalan.ben inanmıyorum .inşallah ben utanırım.
biz inanıyoruz kendi arabamız hem yerli olacak hemde kaliteli olacak.ve gerçekten satışıda çok iyi olacak
su ekonomiyi bir düzeltin benzin olmuş 6 tl neredeyse birde araba üretiyorlar
5 yil önce demosu yapilmisti o araba ne oldu? 5 yilda üretim asamasina gecilemedi mi ? halen arge asamasinda mi ? yoksa yandaslar biraz daha para kazansin diye o proje cöpemi atildi?
İTO örnek olur ,makam arabaların da Alman değil yerli malı olur ...
yıllardır bırakmadılar yerli araba üretmeyi inşallah bu rüyayı yaşarız
Önce makam arabalarını yerliye çevirsinler, ancak inandırıcı olurlar. Ülke de tasarruf eder.
ben şu an araba değiştirmeyi düşüyordum ama yerli markamızı beklemeyi tercih ettim inşallah türk milletine yakışir gelecegi olan otomobiller üretiriz
@izmirli361 benzın neden 6 tl dıe sor arabadan once secım yalakalıgı bunlar
Vallaha gerçekten kalıpları ve şekileri MİLLİ olur motor şanzuman harici parçaları ordan burdan burdan getirip birleştirmezlerse bende 1 tane alırım.
300-500 milyarlık makam aracını bırakıp yerli arabayamı bineceklermiş ulen passat ı begenmeyip audı isterim diye ağlayan başkan ları gördük biz.
tayip.e yaranacam diye 80 takla atar bunlar yağcılığın bu kadarı ortada araba yok nasıl bir şey olduğu belli degil araçta verginin % 60 olduğu ülkemizde aynı şartlarda ve daha iyisi varken bu yağcıların dışında kaç kişi alır çok merak ediyorum
Aracın tipi bile ortada yokken bu kadar sipariş vermenin anlamı varmı?. dandik bir karoser olursa yinede alacakmısınız bu araçlardan.
dünyanın güvenlige ve saglamlıga en çok proje veren otomobili volvo, fabrıkasıyla ve tüm hakları ile 2 milyardolara satılırken türkiye neden almak için bir girişimde bulunmamıştır. 45 milyar dolar süriyelilere yediren bir ülke, 2 milyardolara neden kaliteli araç markasını ülkesine transfer etmek ve halkın ucuz ve güvenli araç binmesi için çaba göstermez.
benda 1 tane almayı taahhüt ediyorum.ama elektrikli ve son teknoloji olmalı.
30 günde dizele (diğerleri de aynı) 30 kuruş zam geldi, 5.15 oldu yerli araba alın binersiniz !!!
NEDİR MAKAM ARACI MERAKI BİR TÜRLÜ ÇÖZEMİYORUM NEY MİŞ BU MAKAM VE MAKAM ARACI YAHU SİZLER TÜRKİYE DE İŞ ADAMI OLARAK EN ÜST MARJİNAL KAR VE İSTİHDAMI İLKE EDİNMEDİNİZ Mİ NEDEN ALMANYA BİLMEM KAÇ TANE ARAÇ FABRİKASI ÜRETİMİ VAR KEN ÖZELLİKLE KAMUDA BEYTÜLMAL DE 5-6 BİN MAKAM ARACI YA VAR YA YOK BİZE SİZE ÜLKEME PETROLÜ OLMAYAN İTHAL OLAN AKARYAKIT NE OLUYOR DA DAHA DÜN BEKÇİ OLAN VATANDAŞIM KAMUDA BEYTÜLMALDE ÇALIŞMAYA BAŞLAMADAN MAKAM ARACI OLUYOR HİÇ Mİ ALLAH TAN KORKMAZSINIZ BU NE MENEM BİR ANLAYIŞ BUNUN HESABI YOK MU SİZCE EYYY ZEKİ İŞ ADAMLARI EY KAMUDA EMANET KOLTUKTA OTURAN ZATLAR
benden de bir söz bekliyorum çıkınca aracımı satıp yerli alacağım
ARTIK BU SAATEN SONRA YERLİ OTOMOBİL ELEKTRİKLİ OLMALI .... BÖYLECE DÜNYADA REKABET EDEBİLİR.
benzin 6 mazot 5 lpg 3 tl oldu daha ne yerli otosu şu akar yakıtttan ötv kaldırsınlar verginin vergisini ödüyoruz kdv ötv sonra yerli otomobil hava ilemi çalışacak bu alet acaba önce şuna bi el atın hemen destek veriyoruz diyorlar ne koyacaksınız depoya... yeter
küresel sermaye ye sömürülmeye mahkum eden zihniyetler utansın. park yapıyoruz ağacı bitkiyi peyzajı ithal ediyoruz. bu ne cahil ekonomi yönetimi. esnaf vergi ödemek için siftah yapamıyor bazı yandaş zihniyetler otu çöpü ithal etmeye mayilli ihaleler yaptırıyor paraları yurt dışı paravan şirketler aracılığı ile sistemini kuruyorlar.
Millet ağır vergiler ve yüksek akaryakıt fiyatları yüzünden evinin önündeki 15 yıllık arabalarını yerinden kıpırdatamıyor, taşıt vergileri, muayenesi, kaskosu, bakım onarımı derken araç kullanmak lüks olmuş durumda, Avrupada 30 bin dolar olan arabanın buradaki satış fiyatı 290 bin lira. Hükümetin seçim amaçlı propagandasına destek olacaksınız tabi, bu ucube ekonomik sistem fakirden vergi alıp şirket desteklemek üzerine kurulu, vahşi liberalizm sistemi Türkiye'de yıkılacak elbette ve bu iş en çok hükümet destekli zengin üretme sistemini vuracak. O gün pek yakında gelecektir.
Fiyatı da uygun olursa insanlar seve seve alırlar. İnşallah şişirme fiyat uygulanmaz.
Araç üretilsin devlet vatandaşın vergisiyle satın alıp sonra çekilişle bedava halka dağıtsın. Hatta beyaz türkler araba alırken bir adet yerli araç bedeli kadar devlete haraç pardon harç ödesin...
tabi alırsınız, gider gösterip vergiden düşerek babam da alır. elinizdeki eski araçları da ücretliler alır, malum onlar giderlerini vergiden düşemiyor, elden düşme araç kullanıyor. İnşallah yerli araç üretilsin ben de 2022 yılında almayı taahhüt ediyorum, krediler o zaman bitecek:)
Diğer Haberler