Nissan Micra 2019 Türkiye'de satışa sunuldu! Yeni Nissan Micra Türkiye satış fiyatı ve özellikleri

Yeni Nissan Micra Türkiye'de satışa sunuldu. 2017'de piyasaya sunulan çıkan Nissan Micra iki yıllık sürenin arından ülkemizde satışa sunuldu. Nissan ailesinin en küçük üyesi yeni Nissan Micra'nın Türkiye satış fiyatı Google'da en çok aranan başlıklar arasına girdi. İşte yeni Nissan Micra'nın fiyatı ve özellikleriyle ilgili tüm detaylar...

Yeni Nissan Micra, 2 yıllık gecikmenin ardından nihayet Türkiye’ye geldi. Piyasaya çıktığı 2017 yılından bu yana otomatik şanzıman eksikliğinden dolayı Türkiye'de satılamayan 5'inci nesil Micra, bu eksikliğini gidererek 108 bin 900 TL'den başlayan fiyatlar ile bayilerde yerini aldı.

Yeni Nissan Micra'nın Türkiye tanıtımı, İstanbul'da düzenlenen basın toplantısıyla yapıldı. Nissan Türkiye Genel Müdürü Emre Doğueri, toplantıda yaptığı konuşmada, ilk lanse olduğu 1983 yılından bu yana dünyada 7 milyon adetten fazla, Türkiye'de ise satışa sunulduğu 2003 senesinden bu yana 54 binin üzerinde satışı gerçekleşen Micra'ya çok güvendiklerini söyledi.

Doğueri, "Nissan olarak, Türkiye ekonomisinin lokomotifi olan otomotiv sektörünü daha güçlü kılmak adına hem modellerimizle hem de servis, hizmet ve gelecek vizyonumuzla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Daralan sektöre rağmen tüm dinamizmimizle pazarı geliştirecek adımlar atıyoruz. Bu adımların en yenisi ise Türkiye yollarına çıkardığımız yeni Micra..." ifadelerini kullandı.

YIL SONU HEDEFİ YÜZDE 3!

Pazar payı hedefine de değinen Doğueri, "Nissan'ın, 30 yılı aşkın süredir tasarımı değişen, ruhu değişmeyen ikonik modeli Micra ile Türkiye'deki varlığımızı güçlendirirken, otomotiv sektörüne ve dolayısıyla ülke ekonomisine katkıda bulunacağız. Yeni Micra ile yıl sonunda yüzde 3 pazar payı hedefliyoruz." dedi.

Emre Doğueri, Avrupa’da 1997 yılından itibaren 2 milyonu aşan satış rakamının, Micra’nın araç sahipleri tarafından ne kadar sevildiğinin bir göstergesi olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Nissan Micra, 1993 yılında Avrupa'da yılın otomobili seçilen ilk Japon otomobil modeli olmuştu. Nissan dünyasının en genç ve dinamik kullanıcı kitlesine sahip modeli olan Micra, yüksek manevra kabiliyeti ve esnek sürüş deneyimiyle tam bir şehirli aracı. Bugüne kadar ağırlıklı olarak kadınların tercih ettiği Micra, yeni tasarımı ve teknolojisiyle erkeklerin de tercih edeceği bir model haline geldi. Yeni aracımızın da tasarım, konfor, çeviklik, park kolaylığı, akıllı teknoloji özellikleri ve güvenlik konusundaki avantajlarıyla sürücülerin favorisi olmaya devam edeceğine inanıyoruz."

NİSSAN MICRA TASARIMIYLA DİKKAT ÇEKİYOR

Verilen bilgiye göre, yeni Micra'nın Türkiye lansmanıyla araç sahiplerine daha sportif, daha atletik, daha premium ve daha konforlu bir araç deneyimi hedefleniyor.

"Daha Sen" mottosuyla tanıtılan yeni Nissan Micra, bir önceki modele kıyasla Nissan'ın teknolojik vizyonunu yansıtan "Nissan Intelligent Mobility" özelliklerini barındırırken, tasarımı, iç mekanı ve güvenli sürüşüyle dikkati çekiyor.

Müşterilerin bekletileri doğrultusunda, Avrupa'daki kompakt araç segmentini yeni bir seviyeye taşıyan Nissan Micra, farklı iç renk seçenekleri, BOSE Personal ses sistemi ve orijinal aksesuar çeşitleriyle sürücülerin kendi tarzlarını oluşturma konusunda fırsatlar sunuyor.

yenı nıssan mıcra ıc tasarım

YENİ NİSSAN MICRA ÖZELLİKLERİ (MOTORU NASIL?)

"Visia", "Tekna", "Platinum" ve "Platinum Premium" olmak üzere dört pakette satışa çıkacak olan yeni Micra, 1.0 litre 100 PS Motor, 5 ileri manuel ve 7 ileri CVT şanzıman seçenekleri ile sunuluyor. Yeni aracın motoru, aracın karakterine uyacak ve olabilecek en iyi performans ile yakıt verimliliği sağlayacak şekilde tasarlandı.

Tasarımı ile öne çıkan yeni Micra, tamamen yenilenen yüzüyle daha sportif, daha atletik, daha konforlu ve daha geniş bir görünüme sahip olurken, yeni teknolojik donanımlarla daha premium bir tarz yakalıyor.

Dış tasarımını ileri teknolojilerle destekleyen ve daha güvenli sürüş deneyimi sunan yeni Micra'da, fren destek sistemi, akıllı şerit takip uyarı sistemi, akıllı çarpışma uyarı sistemi, akıllı sürüş kontrolü, akıllı çevre görüş sistemi, kör nokta uyarı sistemi, hareketli nesne algılama sistemi, akıllı şerit takip asistanı, trafik işareti tanıma sistemi ve akıllı otomatik uzun far asistanı gibi özellikler bulunuyor.

YENİ NISSAN MICRA TÜRKİYE SATIŞ FİYATI

Yeni Nissan Micra Türkiye fiyatı donanım seviyesine göre farklı seçeneklere sahip. Otomobilde Visia, Tekna, Platinum ve Platinum Premium olmak üzere dört farklı donanım seviyesi mevcut.

LİSTE FİYATI 118 BİN 700 TL

1.0 litrelik benzinli motoru ve 5 ileri manuel şanzımanı ile Visia donanım seviyesinde bir Micra almanın bedeli lansmana özel olarak 108.900 bin TL olarak belirlenmiş durumda. Bu versiyonun liste fiyatının 118.700 bin TL olduğunu da belirtelim.

OTOMATİK ŞAZIMAN 128 BİN 200 TL

Otomatik şanzımanı ile Visia donanım seviyesinde bir Micra almanın bedeli ise 118.900 bin TL. Bu fiyat da lansman sonrasında 128.200 bin TL’ye çıkacak.

Tekna donanım seviyesi yalnızca otomatik şanzıman ile satın alınabiliyor. Bu modelin lansman fiyatı 125.900 TL olarak belirlenmiş durumda. Lansman sonrası karşımıza çıkacak fiyat ise 136.900 TL olacak.

Aynı şekilde Platinum donanım seviyesi de sadece otomatik şanzıman seçeneğine sahip. Platinum donanım seviyesindeki Nissan Micra’nın fiyatı lansmana özel 139.900 TL. Lansman sonrasında bu fiyat 148.100 TL’ye çıkacak.

Lansman fiyatı 149.500 TL olan 1.0 Platinum Premium CVT Micra’nın liste fiyatı da 154.900 TL.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 35 yorum
ŞAKA GİBİ MİCRA BİLE 130 BİNLİRA. MİLLET C63 S AMG Yİ 100 BİN LİRAYA ALIYOR YURTDIŞINDA. GERÇEKTEN ŞAKA GİBİ ÜLKEDE YAŞIYORUZ.
100binmi şakamısın yurtdışında o kadar pahalı değil benim birader avustralya yada land crusier aldı 2016 model 30bin dolara Türkiyede 500000 bin, orda asgari ücret 3000 4000 civarında
Avrupa amerika bu paraya Mercedes Bmw ye binerlen biz korkunç vergi sömürü siste yüzünden 1.0 motorlu bu saçma arabalara binebiliyoruz, %160 gibi fahiş bi vergi hangi kitapta hangi dinde hangi ülkede var haksız alınan vergilerimi helal etmiyorum
Avrupada 14bin euro :D 2-3 aylık maaşıyla alan var. Biz ise devlete 2 araba bankaya 1 araba alıyoruz.
@bilalss_2017 tl ye çarptığında 93bine geliyor çok da değişmiyor yani.. burada asıl fiyatı artıran kurlar..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler