Yerli otomobilde ilk şanslı il belli oldu

Yerli otomobilin nerede üretileceği merak konusu olmaya devam ederken milli otomobilin şarj ünitelerinin üretileceği şehir belli oldu. AK Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı, yerli otomobile takılacak şarj ünitelerinin Erzurum’da üretileceğini açıkladı.

Yerli otomobilde ilk şanslı il belli oldu

Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Sözcüsü, AK Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı, ilgili kurum ve kuruluşlar nezdinde yaptığı girişimlerin olumlu karşılanması sonucu, yerli ve milli otomobilin şarj ünitelerinin üretiminin GERSAN Elektrik AŞ tarafından Erzurum’da yapılmasına karar verildiğini bildirdi.

Ilıcalı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından Erzurum’da düzenlenen mesleki eğitim-sektör istişare toplantısına katıldığını anımsattı.

Toplantıda, bölgede uygulamaya başlanan "Cazibe Merkezleri Programı" ile yerli sanayinin daha fazla ihtiyaç duyacağı teknik elemanların, bakanlık ve sektör iş birliğiyle yetiştirilmesi için yapılması gerekenlerin değerlendirildiğini kaydeden Ilıcalı, yerli sanayinin ihtiyacı olan teknik elemanların yetiştirilmesi açısından çok önemli bir toplantı gerçekleştirdiklerini anlattı.

Ilıcalı, Türkiye'nin, milli ve yerli otomobilini üretmesi yönündeki altyapı çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Yerli ve milli otomobilin şarj ünitelerinin üretiminin Erzurum'da yapılması için ilgili kurum ve kuruluşlar nezdinde bir çok girişimde bulunduğunu belirten Ilıcalı, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın çok önemsediği ve çalışmalarına başlanan yerli ve milli otomobilin şarj ünitelerinin üretimi, ilgili kurum ve kuruluşlar nezdinde yaptığımız bu girişimlerin olumlu karşılanması sonucu GERSAN Elektrik AŞ tarafından Erzurum'da üretilecek." dedi.

Ilıcalı, GERSAN AŞ Yönetim Kurulunun, bu sabahki toplantısında, bu yatırımın Erzurum'da yapılması yönünde karar aldığını ifade ederek, "Bu karar, şehrimiz ve bölgemiz için çok önemli bir adım. İlgili kurum ve kuruluşlarımıza ve GERSAN Elektrik AŞ'ye, hemşehrilerim adına teşekkürlerimi sunuyorum. Bölgemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum." ifadesini kullandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
Ne mi düşünüyorum.2017 de yerli otomobil yollarda olacaktı.Bolca reklam yapılıyordu.AKP baştan aşağı yalan ve sahtekarlık beşinde koşuyor.Devlet kurumlarını çökertip ,güya yeni devlet kuracak mış.Zarar çok büyük. Yalan buradan Marsa yol ulur.Eğer bir gün devlet işleri yoluna girerse ve bu sahtekarlardan hesap sorulmaz ise kahrederim.
@siliya sen Suriye'de yaşadığınımı zannediyorsun.
@siliya Ya sen nerede yaşıyorsun Rüya alemindemi.
çok mantıklı.mesela pil veya akü bittiğinde buzdolabına koyarsınız ve birmiktar kendiliğinden şarj olur.büyük ihtimal Türk zekası burada devreye girmiş ve en soğuk memleket Erzurumda yapılmasına karar verilmiş
seçim yaklaşıyo herhalde yakında uzaya gönderceğimiz astronot ile uzay üssümüzünde haberi çıkar ama papaz eriğini imam eriğine çevirmekten öteye gidemeyz
@haci_1982_aetai haber çıkar iş yapılır, bazılarının zoruna gider.ama en çokta onlar faydalanır.
hic ama hic inanmiyorum yapilacak arabanin her bir parcası türkiyede üretilip yapilsin... A dan Z ye Türk malı olsun
Aman niğdeye birşey yapmayın.bu yatırımlar hep başka illere olsun.yeter ya .
en çok şehit veren illere yatırım yapılsın bence. bunlardan biri osmaniye digeri yozgat çorumdur
hayalperestler yine iş başında yerli ürünü kalmayan türkiyede kalkmışlar araba üretecekler pehhh
konya ovası dümdüz arazi alan geniş biraz güneye inilir ise fabrika için güneş enerjisi ve rüzgar kollektörleri ile geleceğede yatırım yapılır mesela güner enerji panelleri için üstelik düz arazi pis içinde uygun olur
ne kadar çok hain düşünceli insan memlekette arkadaş.Ne yapsan bitmiyor...
Burada atıp tutanlar yerli araba piyasaya çıkınca hemen sıraya girerler.Biraz efendi olup devletinize güvenin.
DEVLETİMİZİN BASİNDAKİ BUYUKLERE SESLENİYORUM NİGDE İLİNİZE SAHİP CİKİN OKADAR GUZEL YERLER VARKİ UNUTUYORSUNUZ BU İLİNİZİ LUTFEN BİRAZ İLGİ ALAKANİZİ BU MEMLEKETE GOSTERİNİZ... NİGDE NİGDE NİGDE NİGDE NİGDE NİGDE
Diğer Haberler