Yüksek faizler otomotive el freni çektirdi

Otomotivde uygulanan ÖTV indirimine karşın satışlardaki azalışın genel olarak faizlerin yüksek seyrinden ve kurdaki hareketlilikten kaynaklandığı ifade ediliyor.

Yüksek faizler otomotive el freni çektirdi

ODD Genel Koordinatörü Hayri Erce, "Hem kurlardaki artış hem de faizlerdeki artış nihai tüketicinin otomobile erişimini zorlaştırdı. Yani nihai tüketici otomobil almaktan hızla uzaklaştı" açıklamasında bulundu.

Erce, "Şu anda ÖTV indiriminin olumlu katkısı olmasına rağmen faizlerin yüksek seyri maalesef en önemli iki olumsuz etkenlerden. Bu yıl yaklaşık 400-450 bin adetlik bir pazar olmasını öngörüyoruz" dedi.

Kaynak: AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 22 yorum
Zar zor bekarlığımda para biriktirip sıfır araç alabildim ama ondan sonrasında mümkün olmadı...Bir kaç kez niyetlendim yenileyeyim diye bir bakıyorsun 1.6 motor için 1 araç kendine+1 araç vergilere+2araç krediye ödüyorsun..Alınan maaş ortada araç gün geçtikçe değer kaybediyor..Kaybetmese bile 4 araç parası ödeyip elinde elle tutulur sadece 1 adet araç olunca niye alayım diye düşünüyosun devir elindekini koruma devri yetiyorsa bir anlamı yok...
indirim mi?bu araclar avrupada kaç kuruş bi öğrenin.sonra indirimden bahsedin.Türk halkı yıllardır kazıklanıyor araç konusunda.
He yani 60 bnin TL'lik otomobilden 70 bin TL alan devletin suçu yok :)
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler