Bayram tatili 9 gün olacak mı? Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş'tan açıklama

Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak? Bayram tatili 9 gün olacak mı? Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bakan Kurtulmuş'a, akıllardaki bu soru da soruldu.

Bayram tatili 9 gün olacak mı? Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş'tan açıklama

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, önceki akşam gazete ve televizyonların Ankara temsilcilerini iftarda ağırladı. Kurtulmuş, gazecilerin gündeme ilişkin soruların yanıtladı.

Milliyet gazetesinden Serpil Çevikcan'ın aktardığına göre, Kurtulmuş'a Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne uzatılıp uzatılmayacağı da soruldu.

"KOLAY DEĞİL"

Kurtulmuş, bayram tatilinin 9 güne uzatılmasına ilişkin kendisinin Kültür ve Turizm Bakanı olduğunu ifade ederek, "Bunun bir de ekonomik şeyi var, bu biraz kolay değil" yanıtını verdi. Kurtulmuş açıklamasının devamında “Ben Kültür ve Turizm Bakanı’yım şu anda, bana sorarsanız; insanların turizm faaliyetleri. Ama bir de bunun bir ekonomik şeyi var, bu biraz kolay değil” ifadesini kullandı.

Ramazan Bayramı arefesi Perşembe gününe, Ramazan Bayramı'nın son günü ise Pazar gününe denk geliyor. Hükümetin 9 günlük bayram tatili kararı genellikle bayramın hafta içine denk geldiği zaman alınıyor. Bayram hafta sonuna denk geldiği için, Bakan Kurtulmuş'un açıklamaları sonrası bayram tatilinin 9 gün olmayacağı konuşuluyor.

Okuyucu Yorumları 143 yorum
Her yıl Ramazan'ın son haftası tatil olsun. Bütün iş yerleri kapansın. Bari 1 hafta da olsa huşu içinde ibadetlerimizi yapabilelim. Maneviyat en üst düzeyde olsun. Türk ve Müslüman Halk birbirine kenetlensin. Bu tatil sosyal haklardan düşülmesin.
Sizin ne ülke umurunuzda, ne de ekonomi. Tamam.
Net Konuşamaz Ağa açıklayacak Seçim Kıyağı Olsun
bir konuda uzmansan o dala bakarsın, bunlar her dala oynuyor. çocukken çok dayak yiyen adalet bakanı oluyor, köyde arsası olan orman bakanı. Buda yagcılıktan kültür bakanı olmuş.
işcisin sen işci kal topla şu takimları
yapın yapın ihtiyacı var memurların amirlerin tatile .özek sektör köpek gibi çalışsın bu memletin tek derdi tatil zaten başka bi işimiz yok.
EKONOMİK NEYİ.....
@asarpdag ŞEYİ DEDİYA ANLAMADINMI:))
Yahu noldu ekonomik şeyinize hani çağ atlamıştıkya hani büyümede rekor kırdık ya hani avrupa bizi kıskanıyordu ya..
ekonomi çöktü ne dokuz günü başkanım mesqileride 12 saat yapın tam olsun ama bu keklikler gene size oy verir
9 gün kamuda masraf olmayacak, neyi kolay değil?
"Ekonomik şeyi" Şey: genellikle o anda anımsanamayan isim ya da nesne yerine kullanılan sözcük. Birde çük yerine kullanıldığı durumlarda olabiliyor. Göster babacım amcaya şeyini gibi.
Son tatilini yapsın insanlar Siz gelsenizde gelmesenizde Yıllarca sizin enkazınızı toplamaya çalışaağından bu insanlar tatil yapamayacak.
@umitkan sizin zihniyet 90 senedir tatilde bi 100 sene daha iktidar yüzü görmeyeceksiniz merak etmeyin.
yahu niye olsun saçma sapan hab.er bayram cuma c.tesi pazar nasıl 9 gün olur elinsaf sanırım bunları soranlar bayramın hangi gün olduğunu bilmiyor bellemişler hersene bu lafı sorup duruyorlar
şeyi var derken ?
“Ben Kültür ve Turizm Bakanı’yım şu anda, bana sorarsanız; insanların turizm faaliyetleri. Ama bir de bunun bir ekonomik şeyi var, bu biraz kolay değil”SENİ ÇOK İYİ ANLIYORUM, VAR GİT YOLUNA...
BAYRAM TATİLİ 9 GÜN OLACAK DEMEK Kİ BUNLAR NE SÖYLERSE TAM TERSİNİ YAPIYORLAR....
millet o kadar tatil düşkünü ki... turizm bakanına bile bayram tatilini soruyor.. aman tatil olsun mümkünse her bayram 1 ay tatil olsun.. kadir geceleri 2şer gün.. ramazan bayramı 2 hafta.. kurban bayramı 10 gün.. kemal sunalın şark bülbülü filmindeki ağanın o takvimini uygulasalar yok demeyecekler.. aman ha aman memlekete bi faydanız dokunmasın gidin paso tatil yapın.. ezolar sizi..
9 gün olmasa da, biraz uzatılabilir, uzağa annesine babasına çocuğuna gidecek insanlar icin
HADİ İYİSİNİZ MEMURLAR 4 GÜN TATİL.
la gözünüz doysun ne 9 u ? haaa olsa heç de fena olmaz :)
çok güzel açıklama yapmış :D
isterseniz yaparsınız bea
madem yetkin yok ne diye milleti alevlendiriyon
Evet, doğru söylemişsiniz ekonomik şeyi var. Hemde nasıl ,Allah aşkına tatil yapmayın derim.
AAAA HAS PARTİ GENEL BAŞKANI NUMAN KURTULMUŞ KURTULAMAMIŞ AKP VİRÜSÜNE KALMIŞ GEÇMİŞ OLSUN EKRAN DA GÖRMEK GÜZEL TATİL BAKANI OLMUŞ :)
Halk perişan bunlar tatilden bahsediyor. O tatil süresi sadece devlet sektörü için geçerli. Özel sektör ikinci gün iş başı yaptırıyor. Siz Ülke gerçeklerinden uzak bir iktidar olduğunuz için bunu bilemezsiniz.
yapsan nolur ki millet dinlensin yahu
arkadaş bu nasıl bir düşünce ve nasıl bir akıl tutulması anlaşılır bişey değil cuma günü bayram başlıyor biz onun 4 gün öncesini tatil istiyoruz hangi akla hangi mantığa yatar
Emir ve talimatsız, ancak bu kadar açıklama. Yarın öbürgün, sayın cumhurbaşkanı, seçim bahanesiyle 10 gün tatil dese, bakana (!) açıklama yapmak düşecek sadece. Bakan dediğin bakanlığını konuşturmalı, masaya yumruğunu vurmalı. O bakanlığın tek patronu gibi hareket etmeli. Bence!
secim var tayyip 9 değil 19 bile tatil yapar
"..Bunun bir de ekonomik şeyi var.." koskoca bakanın kurduğu cümleye bak. sizden muhtar bile olmaz!
milletçe suyunu çıkarmayalım işin. Arefe salıya denk gelse neyse.
REİZDEN TALİMAT GELECEKKKİ NET KONUŞABİLSİN ELEMAN BE YA...
cok calışıyor cok uretıyor bır ulkeyız yaaaa !!!
Değirmen sele gitmiş, devalüasyon olmuş, adamların konuştuğu konuya bak. Size oy yok Numan.
ulan geri bakan ulkenin calismaya ihtiyaci var ne bu kadar tatil kime şirin gorunuyorsunuz
bu kadar tatil olursa bu kadarda geri geri gidersiniz
ekonomik şeyi var bakan olmuş 2 cümleyi bir araya getiremiyor.
milletin aklı fikri tatilde; o kadar çok çalışıyoruz ki!!!!! şiddetle tatile ihtiyacımız var. lan bırakın tatili matili ülke batmış bitmiş milletin aklı fikri tatilde komik adamlar yaa
@goldkh DEMEK Kİ BATMAMIŞ ÜLKE.
seçim öncesi sorduğunuz soruya bak,, tabiki olacakk
Diğer Haberler