İranlı turistler Van'a akın etti! Oteller yüzde 90 dolu

13 günlük nevruz tatilini değerlendiremek için Türkiye'ye gelen İranlı turistler, Van' akın etti. Otellerde doluluk oranı yüzde 90’a yükseldi.

İranlı turistler Van'a akın etti! Oteller yüzde 90 dolu

Nevruz tatilini fırsat bilen çok sayıda İranlı turist, ülkeleriyle en uzun sınıra sahip Van’a akın etti. Tatil için Türkiye’ye karayoluyla gelen turistler, Van’ın Saray ilçesindeki Kapıköy Sınır Kapısı’ndan ülkeye giriş yaptı.

Van’daki alışveriş festivaline denk gelen nevruz tatili, Farsça duyurularla ürünlerini tanıtan esnafın da yüzünü güldürdü. Yaptıkları alışverişle kente canlılık kazandırıyorlar.

İranlı turistler; Van’ı çok sevdiğini, bu nedenle nevruz tatillerini Van’da geçirdiklerini ifade ettiler. Alışveriş ve eğlenmek amacıyla Van’a geldiklerini de dile getiren İranlı turistler, daha sonra Antalya ve İstanbul’u da gezeceklerini söyledi.

İranlı turistlerin gelmesiyle birlikte bir süre öncesine kadar yüzde 10 kapasiteyle çalışan otellerde ise doluluk oranı yüzde 90’a yükseldi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
Türkiye'ye lazım olanlar bunlar değil, Araplar hiç değil.. Batı ve Doğu Avrupalılar ile Kuzey Amerikalılara ihtiyacımız var
Bunların çoğu AzeriTürkü kardeşlerim.O bölgenin bu turite ihtiyavı var.Saçmalamışsın.Danimarkalıyı Van a getirmek zor.Van İran a çok yakın biraz coğrafya bilgisi lütfen.
hoş geldıler
Vanda yaşayan birisi olarak iranlıdan adım atacak yer yok ve bunlar yüzünden her şey ateş pahası.
Kendi ülkesinde yapamadıklarını burada yapıyorlar ne beklersin
belliki yurt dışına çıkmamışsınız bizimkilerin de biçoğu dediğiniz gibi
darısı ıstanbul umuza
bu sene bı aksılık olmazsa turkıye rekor bı turıst gelıcek
gelsınler hoş kaynaşma ve tıcaret
iranlı turistleri Antalyada bir otlede yakindan tanimistim..tanimaz olsaydik..iğrenç insanlar..görgüsüzlük şımarıklık edepsizlik diz boyu..
ehonomi çok eyi
simdi Su anda Antalyada 5* Bir Otelinde Calismaktayim, Bu Iranlilar Sade bir Dükkana Para Burakiyor oda Eksotik isimli bir Türk hazir Giyim Devi... her ikinci Sorulari bu bedavami bu bedavami yani sade Otelcilere yariyor bunlar
Diğer Haberler