Yunan turistler alışveriş için akın akın Türkiye'ye geliyorlar

Euronun yükselmesini fırsat bilen Yunan turistler alışveriş için Türkiye'ye akın etti. Her yıl Balıkesir’in Ayvalık ilçesinden Yunanistan’ın Midilli Adası’na çok sayıda Türk vatandaşı geçiş yaparken, bu bayramda euronun yükselişini fırsat bilen Yunan turistler alışveriş için Ayvalık'a akın etti.

Yunan turistler alışveriş için akın akın Türkiye'ye geliyorlar

Ayvalık Deniz Hudut Kapısı’ndan Türkiye'ye girişte bu bayram daha önce yaşanmayan bir hareketlilik söz konusu. Yunanistan’ın Midilli Adası başta olmak üzere Ege’deki adalardan alışveriş için Türkiye'ye gelen Yunanlar yoğunluğa neden oldu.

YUNAN TURİSTLER ÖZELLİKLE ALIŞVERİŞ İÇİN İLÇEYE AKIN EDİYOR

Alışveriş için Türkiye'yi tercih eden Yunan turistler feribotları doldurdu. Ayvalık'taki semt pazarına akın eden yüzlerce Yunan vatandaşı, pazar filelerini doldurup evlerine öyle döndü.

Midilli halkının Ayvalık’taki semt pazarlarına akın ettiğini belirten Fatih Jale, “Midilli’den Ayvalık’a geliş sayısı çoğaldı. Avro’nun Türk Lirası karşısında yüksek olması nedeniyle tüm alış verişlerini Ayvalık’tan temin etmek isteyen Midilli halkı feribotları doldurmaya başladı. Geçtiğimiz Perşembe günü Ayvalık’ta kurulan bölgenin en büyük semt pazarına 400 Yunanlı geldi. Bunların hepsi de akşam seferimizde Midilli’ye dönerken yaptıkları alışverişlerle dolu dolu döndü. O kadar çok alışveriş yapmışlardı ki, feribotta adeta oturacak yer kalmamıştı. Hele hele şimdilerde daha çok inşaat malzemesi üzerine çelik kapı, seramik, mutfak dolapları, gardıroplar, mobilya gibi alışverişi yapıyorlar. En çok da giyim eşyalarını tercih ediyorlar” diye konuştu.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 45 yorum
ver mehteri vererek, asrın lideri Erdoğan... -meeee, meeee
ASGARİ ÜCRETLİ VATANDAŞIMIZ RAHATLIKLA AVRUPAYI DOLANIR GELİR HATTA İNGİLTERE DE 5 YILDIZLI OTELDE KALIR ÖYLE ASGARİ ÜCRETİ HAFİFE ALMAYIN MUAZZAM PARA HARCA HARCA BİTMEZ
@deniz079 Euro 6 liraya yaklaşmış bayram kime hüsran kime koyunların umurundamı.
Denize dökülen ve batakları yaşayan yunan bizi parasıyla dövüyor Bu bir utançtır
reis sağolsun bundan sonra turistlerle sohbet ederiz türkiyede sayesinde yurt dışına çıkmay gerek kalmadı.hem gidip nabıcan asgari ücret 1600 lira 300 euro
Ekonomik krizdeki yunanlar bile bizim ülkeye akın ediyor. Düşünün halimizi. Sandıkta hırsızlara dur demenin vakti geldi!
yalan her zaman yunanlılar pazara ayvalıga geliyor.
kriz yoksa bu kriz ülkesi yunan neden bize alışveriş için geliyor ülke batıyor arkadaşlar 24 haziranda buna tamam demezsek hepimiz perişan olacağız.
Ekonomimiz hızla büyüyor 1TL 5.5 Euro maşallah. Bu büyümeyi nedense zamla felan hissediyoruzfakirler ölsün diye boşa demiyorlar. 5 kat değersiz bir para olunca aldğımız asgari maaşlar boş. Demi koyunlar?
Döviz yükselmesi almancı ve gavura yaradı, vatandaşın hali harap
eeee eyyyyy bedevandan ucuz memleketim biz 3 dünya ülkesi bile olamayız
sömürüyorlar türkiyeyi ekonomimiz çok iyi ya
Dolar, Euro fırladı gitti adam tabi gelir. Herkes bizi kıskanıyor işte o yüzden geliyorlar. Adam patatesi 1 dolara soğanı 1 Euronun altında fiata alıyorken biz bayram süprizi gibi bunları alıp eve getiremiyoruz. Uçuruyorlar bizi. Hele birde Akaryakıtta ÖTV serbest kalırsa roketle uçacağız. yunanlılar burdan çıkmaz. Rizeliler de Gürcistandan onlar orda Yunanlılar burda mutlu olurlar.
Beğenmediğiniz Yunanistan ın yaptığına bakın yahu :)
biz nereye gidelim mesela hindistan yada kamboçya olabilir orada kral gibi yaşarız
Yazık, milli ekonomiye olan oluyor, dövize tedbir alınsın, resmen sömürüyorlar sözde turistler. Eskiden döviz işte bu yüzden yasaktı, yabancılar kendi ülkelerinde birim paraları karşısında pahalıya aldıkları ya da alamadıkları malları ve hizmetleri, başka ülkelerde çok değerli olan paralarıyla beş katı, on katı satın alma gücüyle alıyorlar.
Utançtır utanç
gelin gelin euro oluyor 6 tl az kaldi :)
Allah Allah ekonomileri bizden kötü akın akın geliyorlarmış iyi ki bizim ekonomi uçuyor alış verişi gitmiyoruz :)
Turizim de 2002 de yılık 15 milyon olan turizim sayısı 2017 de 38 milyon 2018 deki hedef 50 milyon seviyesin de nereden nereye eyyyy chp 2002 de türkiye den bir haber olan insanlar şimdiler de türkiye yi parmakla gösteriyor...
ALLAH'IM EURO, DOLAR DÜŞSÜN AMİN.
Sevinsek mi üzülsek mi bilemedim .
Vize uygulamamız lazım
bizim hukemete sorsan yunanistandan daha iyiyiz. adamlar turkiyeyi ucuz bulurken bize ates pahasi geliyir fiyatlar
Milliyiz diyenler görsünler kendi halkına hizmet etmeyenler işte böyle Yunanlılara hizmet etmek zorunda kalır
bunlar batmıştıya kardeş ne bu şimdi...Demekki onlardan daha beter batan bizmişiz milletin heberi yohh göbegi gaşıya gaşıya uyumağa devam
yaaaa Türkiye fırsatlar ülkesi. ucuz ucuz al kendi ülkesinde alamadıklarınızı burdan al ..
Fiyatları 5 katı yapın eli boş dönsünler
eeer bir zamanlar yunanlılar sürünüyordu şimdi biz
adamların para bizde değerli gelseler ne olur tl olarak yalan olduk olan yine garibana oldu
bizim halk çalışa dursun bu dünyaya kazık çakacak hepsi sanki millet yesin eğlensin parası değerlendi buraya geliyorlarsa sömürmeye gezmeye geliyorlar bizimkiler niye gidemiyor dünyada ekonomide 3.ülkeyiz ya hamdolsun diye diye kopardılar bizim sığırlara müstehak .
ohh ediyorlar türkler hak ediyor bunları
adamlar mı batık biz mi belli değil
hah ha iyi iyi güçlü devlet ileri demokrasi ülkesine adam avroyu göstermeye geliyor sahi ya bu arada gelen yunanlılara ayvalığı ingil,izlere kalkanı satamazmıyız ekonomiye katkı olur
maalesef Yunanistan da ki siyasetçiler bunu anlamıyor kendi halklarını Türkiye ye düşman etmek için çaba sarf ediyorlar halbuki iki ülke arasında anlaşılamayan konular olabilir ama bunu masaya oturup konuşarak gerekirse senelerce konuşarak halledebilirler halkların bir biriyle sorunu yok bakın Türk halkı ve Yunan halkı iki ülkeye gidip gelmekte sakınca görmüyor ama siyasilere kalınca mesele iki ülke düşman mış gibi görülüyor halklar halbuki değil edilmeye çabalıyorlar
bizim böyle gideceğimiz bir ülke kalmadı heralde
işte akp nin sözde siyaseti ekonomisi 10 milyonluk yunanistanın daha gerisindeyiz
Paramız para etmiyor, değeri kalmadı.Mecburi ithal edeceğimiz ürünleri Avrupalı, Amerikalı 1 saatlik çalışma ile sahip olabiliyorken biz aynı ürünü 4-5 saat çalışma karşılığı elde edebiliyor duruma geldik.
yunanlının bıraktığı paranın 5 mislini suriyeliler ulkelerine bayram için giderken aldıkları ile bize kazandırdılar.unutmayın 2 mily0n suriyeli 2 mily0n ekmek, 2 mily0n d0mates, gömlek, ayakkabı demek. kafası basmayanlar için bu yazdığım d0ğu illeri bunların alışverişi ile ayakta..suriyeliler gitsin d0ğu çöker.suriyeliyi k0vmak ulkeye ihanettir.
Gemi batıyor malları götürün :)
yazık ne hallere düştük iflas etmiş yunanıstanın ekonomosi bile bizi geçti alışverişe geliyorlar rezalete bak
Diğer Haberler