BASIN BÜLTENİ-Buderus son kullanıcıların aklındaki soruları yanıtlıyor
18/09/2020 18:11:26

    İklimlendirme sektörünün uzman ve öncü markalarından Buderus,  tüketicilerin aklındaki "Kombi ilk çalıştırma işlemi nasıl olmalıdır?"  sorusunu ele aldı.
    Kullanıcıların kombi satın alma sürecinde bilmek istedikleri  konulardan biri de kombi ilk çalışma işleminin nasıl ve kim tarafından  yapıldığıdır. Satın alınan kombinin yetkili montajcı firmalar  tarafından cihaz, elektrik, gaz ve su bağlantıları yapılması ve montaj  işlemi tamamlandıktan sonra ilgili markanın yetkili servis  teknisyenleri tarafından cihazın çalışır hale getirilmesine ilk  çalıştırma işlemi denmektedir. İlk çalıştırma işleminden önce, eğer  ilk defa cihaz alınıyor ve abonelik yeni başlıyor ise gaz uygunluk  belgesi temin edilmelidir. Eski cihazın yenilenmesi işleminde ise  ilgili bölgedeki gaz dağıtım firmasının kuralları geçerli olacaktır.
    İlk çalıştırma işlemi markanın yetkili servisinin uzman  teknisyenleri tarafından yapılmalıdır. Kullanıcı veya yetkisi olmayan  kişiler tarafından yapılan ilk çalıştırma işlemi sonucunda can ve mal  güvenliğini tehlikeye düşürecek durumlara ortaya çıkabilir. Kombi ilk  çalıştırma işlemi kurallara uygun süreçlerde yapıldığı takdirde  ücretsizdir. Öncelikle kombinin montaj kılavuzunda ve bağlı olunan  bölgenin gaz şirketi tarafından belirtilen şartlara uygun olarak  montajlanması ve bağlı olunan bölgenin gaz şirketi tarafından verilen
"Gaz Açma Belgesi - Gaz Uygunluk Belgesi"nin gerekmektedir. Gaz  şirketleri tarafından istenilen kriterler bölgelere göre farklılık  gösterebilir.
    Buderus markalı cihazların ilk çalıştırma talebi kombi montajı  tamamlandıktan sonra uzman Buderus bayileri tarafından online platform  üzerinden son kullanıcı adına yapılmaktadır.
    Buderus yoğuşmalı kombiler hakkında daha detaylı bilgi için:
Buderus Resmi Web Sitesi


    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey 
Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.